Toplam 10 Ürün Gösteriliyor
PUDRA

KAPATICILIK

FORMÜL

GÖRÜNÜM

FiYAT

PUDRA

PUDRA

Denebunu-15813
HIGH DEFINITION FINISHING POWDER MINI
HIGH DEFINITION FINISHING POWDER MINI
SIKIŞTIRILMIŞ PUDRA
25,99
TL
Vegan-9789
HIGH DEFINITION FINISHING POWDER
HIGH DEFINITION FINISHING POWDER
SIKIŞTIRILMIŞ PUDRA
71,99
TL
Vegan-10765
STUDIO FINISHING POWDER
STUDIO FINISHING POWDER
SABİTLEYİCİ TOZ PUDRA
71,99
TL
Vegan-16292
CAN'T STOP WON'T STOP POWDER FOUNDATION
Indirimli ürün
HOLOGRAPHIC HALO FINISHING POWDER
HOLOGRAPHIC HALO FINISHING POWDER
AYDINLATICI PUDRA
44,99
TL
89,99
TL
Vegan-10964Indirimli ürün
STAY MATTE BUT NOT FLAT POWDER FOUNDATION
STAY MATTE BUT NOT FLAT POWDER FOUNDATION
PUDRA FONDÖTEN
44,99
TL
89,99
TL
Vegan-10304
MINERAL FINISHING POWDER
MINERAL FINISHING POWDER
TOZ PUDRA
71,99
TL
Vegan-16299
CAN'T STOP WON'T STOP SETTING POWDER
CAN'T STOP WON'T STOP SETTING POWDER
SABİTLEYİCİ TOZ PUDRA
109,99
TL
Vegan-10437
NOFILTER FINISHING POWDER
Vegan-11480Indirimli ürün
SFX SETTING POWDER
SFX SETTING POWDER
SABİTLEYİCİ TOZ PUDRA
45,99
TL
89,99
TL

Ten Makyajının Vazgeçilmezi: Pudra

Pudra, çok sık makyaj yapmayan kadınların bile çantasında mutlaka bulundurduğu makyaj malzemelerinden. Bunun ilk sebeplerinden biri, pudranın oldukça işlevsel bir ürün olması. Fakat transparan pudra, kapatıcı pudra, toz pudra, sıkıştırılmış pudra derken konu biraz karışık bir hâl alabiliyor. Peki, birçok farklı çeşidi olan yüz pudrası en doğru şekilde nasıl kullanılır, hangi pudra ne işe yarar, makyaj pudrası kullanmak şart mı? Pudra fiyatları ve etkileri üründen ürüne değişir mi? Tüm sorularının cevabını bu yazıda bulabilirsin.

Pudra Ne İşe Yarar?

Ten makyajının olmazsa olmaz ürünlerinden biri olan pudranın en önemli faydası, makyajı sabitleyerek cildini pürüzsüz bir görünüme kavuşturmak. Özellikle cildinde yağlanma problemi yaşıyorsan, makyaj çantanda mutlaka bir pudra olmalı. Çünkü herhangi bir sabitleyici pudra kullandığında, ürün tenindeki fazla yağı emerek parlama görünümünü engeller. Ayrıca bazı kontür tekniklerinde pudra, yüzün ön plana çıkarılmak istenen bölgelerine de sürülebilir.

Pudra Çeşitleri Nelerdir?

Son yıllarda makyaj tekniklerinin ve ürünlerinin giderek artması ile hayatımıza pek çok yeni kavram ve terim girdi. Uzun bir süre boyunca piyasada yalnızca bir ya da iki çeşit pudra bulunuyorken şu anda farklı amaçlara hizmet eden birçok ürün var. Bu sebeple kendin için en iyi pudrayı bulmak adına, pudraların özelliklerini öğrenmende fayda var. 

Toz Pudra Nedir?

En bilinen ve kullanılan pudra çeşidi olan toz pudra, makyajı sabitlemek için tercih edilir. Toz pudralar çoğunlukla her cilt tipi için uygun şekilde üretilir. Yine son zamanlarda popülerlik kazanan "baking" uygulamasında da başrol toz pudralara aittir. Yüzün aydınlatılmak istenen bölgelerine önce concealer, sonra toz pudra sürülerek uygulanan bu teknik ile tıpkı kontürde olduğu gibi daha biçimli görünen yüz hatlarına kavuşabilirsin. 

Sıkıştırılmış Pudra Nedir?

Sıkıştırılmış pudra, ya da diğer adı ile kompakt pudra, toz ürünlere göre daha yoğun kapatıcılık etkisine sahip. Özellikle kısıtlı zamanlarda yüzünü pürüzsüz bir görünüme kavuşturmak ya da makyajına birkaç rötuş eklemek için oldukça ideal bir ürün. Ciltteki yağlanmayı kontrol etmek adına da sıkıştırılmış pudralar diğer ürünlere göre daha başarılı. Hem cildindeki kusurları gizlemek hem de yağ dengesini düzenlemek için sıkıştırılmış pudralara başvurabilirsin.Nyx cosmetics HIGH DEFINITION FINISHING POWDER sıkıştırılmış pudrayı denemelisin.

Transparan Pudra Nedir?

Transparan pudranın özelliği renksiz olması. Dolayısıyla sana herhangi bir kapatıcılık özelliği sunmaz. Ancak makyajını sabitlemek ve daha kalıcı hâle getirmek için oldukça etkili. Piyasada benzer etkilere sahip birçok ürün olduğu için kimi zaman seçim yapmak zor olabilir. Bu yüzden tercihini yaparken cilt tipini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurabilirsin. En iyi transparan pudra, cilt tipine uygun ve sana kalıcı matlık sağlayan pudradır. Sen de transparan pudra fiyatları ve etkilerini inceleyerek kolayca ideal ürününü bulabilirsin.

En çok satan makyaj ürünlerini incelemek için tıklayın!

HD Pudra Nedir?

HD pudra çoğunlukla porselen makyaj gibi, oldukça yoğun ve uzun ömürlü makyajlarda kullanılır. Televizyon ya da sahne makyajlarında da sıklıkla başvurulan bir üründür. Keza, adını "high definition", yani yüksek çözünürlükten alır. Özellikle ten makyajı açısından yoğun bir makyaj yapacaksan ya da fotoğraflarında cildinin kusursuz görünmesini istiyorsan, HD pudralara başvurabilirsin. 

Pudra Nasıl Sürülür?

Pudra sürmenin en doğru yolu, geniş ve yumuşak kıllı pudra fırçalarından yardım almaktır. Tam kapsamlı bir ten makyajı yapmak istiyorsan; makyaj bazı, kapatıcı, fondöten, concealer sıralaması ile gitmeli ve daha sonra pudranı uygulamalısın. Pudranı ölçülü bir miktarda fırçana aldıktan sonra, fırçanın sapını hafifçe bileğine vurarak fazla ürünün uçmasını sağlayabilirsin. Doğal bir görünüm elde etmek için, pudrayı yüzünün ortasından başlayarak yanlara doğru ve kavisli hareketler ile uygulamalısın.

NYX Cosmetics Can&39;t Stop Won&39;t Stop Powder Foundation'ın Yoğun Kapatıcılık Özelliği ile Gün Boyu Rahatlık

Seni gün içinde asla yarı yolda bırakmayacak ve yoğun kapatıcılık özelliğine sahip bir pudra ile tanışmaya hazır mısın? NYX Cosmetics Can&39;t Stop Won&39;t Stop Powder Foundation ile pürüzsüz bir cilde kavuşman çok kolay. Cildindeki yağlanma ve parlamaları da kolaylıkla kontrol edebileceğin bu ürün, uzun süre kalıcı etkisi ile seni makyajını sürekli kontrol etme derdinden tamamen kurtarır. İster günlük ister porselen makyajlarda dilediğin gibi kullanabilirsin. 

Tüm indirimli makyaj ürünlerini incelemek için tıklayın!