İŞLEM REHBERİ

1. Kayıt Olma Linkine Tıklanması

www.nyxcosmetics.com.tr’ye kayıt olmak için ana sayfada bulunan Giriş Yap / Kayıt Ol metnine tıklayınız ve tıklayınca açılan sayfadaki “ŞİMDİ HESAP OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

2. Kayıt Formunun Doldurulması

Açılan “HESAP OLUŞTUR” sayfasında İsim, Soyisim, E-posta, Telefon, Doğum Tarihi, Cinsiyet, Şifre bilgilerini eksiksiz doldurunuz.

Eğer kampanyalardan ticari elektronik ileti yoluyla haberdar olmak istiyorsanız, “ NYX Professional Makeup markasının, mevcut hizmet ve kampanyaları ile ileride sağlayabileceği ürün ve hizmetlerden, fırsatlardan ve sunabileceği kampanyalardan elektronik iletiler yoluyla haberdar edilmek istiyorum. Burada sağladığım bilgiler aracılığı ile tanıtım ve pazarlama amacıyla; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak benimle iletişime geçilmesini kabul ediyorum ve bu hususa rıza gösteriyorum.” başlıklı kutucuğu işaretleyebilirsiniz.

NYX Professional Makeup markasına sağlanan kişisel verilerin, Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) projeleri kapsamında toplanabileceğine, kullanılabileceğine, depolanabileceğine, transfer edilebileceğine veya diğer her türlü veri işlemeye tabi tutulabileceğine, verilerin toplanması amacına uygun olarak, gerekli olduğu ölçüde, üçüncü kişiler ile paylaşabileceğine ve ilgili verilerin paylaşılan üçüncü kişiler tarafından da, verilerin toplanma amacıyla sınırlı olmak üzere, işlenebileceğine onay vermektesiniz.

Tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizden eminseniz “KAYDET” butonuna tıklayıp kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

3. Profil Bilgilerinin Görüntülenmesi ve/veya Değişiklik Yapılması

Ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan Hesabım ikonuna tıklayarak, kişisel bilgilerinize, kayıtlı adreslerinize ve geçmiş siparişlerinize ulaşabilirsiniz. Sayfanın sol menüsünde yer alan “Hesap Ayarları” bölümündeki “KİŞİSEL BİLGİLER” sekmesinden isminizi, soyisminizi, e-posta adresinizi ve cep telefonunuzu güncelleyebilirsiniz. “KİŞİSEL BİLGİLER” sekmesinde yer alan “ŞİFRE” ve “ŞİFRE DOĞRULAMA” alanlarını doldurduktan sonra “KAYDET” butonuna tıklayarak şifrenizi değiştirebilirsiniz.

“Hesap Ayarları” bölümündeki “ADRESLER” sekmesinden yeni adres bilgisi girebilir veya girdiğiniz adresleri düzenleyebilirsiniz.

“Sipariş Bilgisi” bölümündeki “SİPARİŞ GEÇMİŞİ” sekmesinden siparişlerinizin sipariş tarihini, sipariş numarasını, tutarını ve durumunu görüntüleyebilir; aynı sayfada bulunan “SİPARİŞ DETAYI” butonuna tıklayarak ise siparişe ait teslimat bilgileri, fatura bilgileri, ödeme bilgileri gibi detaylara ulaşabilirsiniz.

ÜYE GİRİŞ ADIMLARI

1. Üyeliğe Giriş Yapma Adımları

www.nyxcosmetics.com.tr adresine girin ve sağ üst köşede “GİRİŞ YAP / KAYIT OL” metnine tıklayınız.

Açılan sayfada, kayıt olurken kullandığınız e-posta adresinizi ve belirlediğiniz şifrenizi girin ve “GİRİŞ” butonuna basınız.

2. Üyelik Şifresinin Unutulması ve Tekrar Oluşturulması

Şifrenizi unuttuysanız ana sayfa sağ üst köşede yer alan “GİRİŞ YAP/KAYIT OL” metnine tıkladığınızda açılan sayfada kayıt olurken kullanmış olduğunuz e-posta adresinizi girin ve “ŞİFREMİ UNUTTUM” metnine basınız.

E-posta adresinize gelen şifre sıfırlama linkine tıklayın ve açılan sayfada yeni şifrenizi belirleyiniz.

Ürün Satın Alma Adımları

1. www.nyxcosmetics.com.tr Sitesinin Açılması

www.nyxcosmetics.com.tr adresine girip NYX Professional Makeup ürünlerimizi satın alabilirsiniz.

2. Sepetinize Ürün Eklenmesi

Alışveriş yaparken seçtiğiniz ürünleri, renk ve adet tercihinizi yaptıktan sonra “SATIN AL” butonuna tıklayarak sepetinize ekleyebilirsiniz.

3. Alışveriş Sepetine Gidilmesi

Sepetinize ürün eklediğinizde “SEPETİM” sayfasına gidilir. Alışverişe devam etmek istiyorsanız “ALIŞVERİŞE DEVAM ET” butonuna basabilir, satın almak istediğiniz diğer ürünleri sepetinize eklemeye devam edebilirsiniz. Siparişinizi tamamlamak istiyorsanız “SEPETİM” sayfasında bulunan bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

4. Alışveriş Sepetinde Değişiklik Yapılması

“SEPETİM” sayfasında sağ tarafta “SEPETİM” yazan bölümün altındaki adet kısmından ürününüzün adedini değiştirebilir, ürününüzün KDV ve varsa teslimat masrafları da dahil toplam tutarını görebilir veya sepetinizden ürünleri silebilirsiniz.

5. Alışveriş Sepetinizdeki Ürünlerin Satın Alınması

“SEPETİM” sayfasında sağ tarafta yer alan “SEPETİM” kısmında sepetinizdeki ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

Üye iseniz; siparişinizi tamamlamak için bulunduğunuz sayfadaki “E-POSTA” ve “ŞİFRE” alanlarını doldurup “GİRİŞ YAP” butonuna tıklayabilirsiniz. Üye değilseniz ve üye olmadan siparişinizi tamamlamak istiyorsanız “KAYIT OLMADAN DEVAM ET” butonuna tıklayarak bir sonraki ödeme adımı olan “İLETİŞİM BİLGİLERİN” kısmına geçebilirsiniz.

6. Siparişinizin Teslimat ve / veya Fatura Adresi Bilgilerinin Oluşturulması

“SEPETİM” sayfasında bulunan “TESLİMAT ADRESİ” ve “FATURA ADRESİ” bölümünde, siparişinizin teslim edilmesini istediğiniz adres bilgilerini girebilirsiniz. Faturanızdaki bilgilerin “Teslimat Adresi” bilgilerinizden farklı olmasını istiyorsanız “FATURA ADRESİ” alanındaki işaretli gelen “Teslimat adresi ile aynı” kutucuğundaki işareti kaldırabilir, gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

Faturanızdaki bilgilerin “TESLİMAT ADRESİ” bilgileri ile aynı olmasını istiyorsanız işaretli gelen “Teslimat adresi ile aynı” kutucuğunu işaretli bırakarak bir sonraki adıma devam edebilirsiniz. Siparişinizin faturasının doğru kesilebilmesi ve teslimatta problem yaşanmaması için fatura bilgilerinizin ve teslimat bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olunuz.

Teslimat ve fatura bilgilerinizi oluşturduktan sonra “DEVAM ET” butonuna tıklayarak “KARGO VE ÖDEME” sekmesine geçebilirsiniz.

7. Ödeme Bilgilerinin Siteye Girilmesi

“KARGO VE ÖDEME” sekmesinde ödeme bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra “DEVAM ET” butonuna tıklayarak ödeme sayfasının son adımı olan “ALIŞVERİŞİ TAMAMLA” sekmesine geçebilirsiniz.

8. Siparişin Onaylanması

“ALIŞVERİŞİ TAMAMLA” sekmesine geldiğinizde sayfanın yukarısında yer alan fatura ve teslimat adresleri, sepetinizdeki ürünler ve ürünlerin miktarları dahil girilmiş olan verilerin doğruluğunu kontrol etmeniz gerekmektedir. Siparişe ilişkin verilerde herhangi bir değişiklik yapmak istemeniz halinde yine “SEPETİM”, “KİŞİSEL BİLGİLER” veya “ADRESLER” sekmelerine dönerek değişiklik yapabilirsiniz.

Sayfaya geldiğinizde ayrıca, Ön Bilgilendirme Formu’nu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni okuyarak onaylamanız gerekmektedir. Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni “ALIŞVERİŞİ TAMAMLA” sekmesinde yer alan “Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi'ni okudum onaylıyorum.” kutucuğunu işaretleyerek onaylayıp “SİPARİŞİ ONAYLA” butonuna basabilirsiniz.

Mesafeli Satış Sözleşmesi NYX Professional Makeup tarafından 5 yıl süreyle elektronik ortamda saklanacaktır.

9. Siparişin Tamamlanması

Ödeme için bilgilerinizi doğru girdiğinizde siparişinizin tamamlandığını belirten bir sayfa karşınıza gelecektir. Bu sayfada sipariş numaranız ve sipariş tarihiniz bulunmaktadır. Siparişinizin alındığına dair bildirim, siparişiniz ile ilgili bilgiler ve Mesafeli Satış Sözleşmesi hükümleri siparişi verirken kullanmış olduğunuz e-posta adresinize gönderilmektedir.