İade Koşulları

İnternet Sitesi Kullanım Koşulları

NYX Professional Makeup alışverişinden memnun kalacağını umuyoruz ama olur da ürünlerimizi iade etmek istersen, iade esnasında ek bir kargo ücreti ödemeden ürünlerimizi iade edebilir ve ürünlerin ücret iadesini alabilirsin. İade edilen ürünler için yapılacak geri ödeme ürün bedeli kadar olup, siparişini oluştururken eğer kargo ücreti ödediysen, kargo ücreti tarafına geri ödenmemektedir. Teslimat esnasında bir sorun yaşadıysan ve kargo hizmeti ile ilgili sorun bildirmek ve ücret iadesi talep etmek istersen L'Oréal Tüketici Danışma Hattı'mızı arayabilir veya iletişim formumuz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsin. Bu cayma hakkını kullanabilmek için aşağıda yer alan iade şartlarını dikkatlice okumanı öneririz. Aldığın ürün/ürünler, iade koşullarına uygun ise iade formunu doldurup ürünlerle birlikte bize göndermen yeterli olacaktır.

  • Ambalajı açılmamış olması şartıyla hiçbir gerekçe göstermeksizin satın aldığın ürün/ürünleri teslim aldığın tarihten itibaren 14 (on dört) gün içinde iade edebilirsin.
  • Satın aldığın ürünleri iade etmek istemen halinde siparişin içerisinden çıkan faturanın arkasındaki iade alanını doldurarak ilgili ürün/ürünleri faturan ile birlikte geri gönderebilirsin.
  • İnternet sitemizden alınan ürünler kendi mağazalarımızdan veya bayilerimiz üzerinden iade edilmemektedir. Aynı şekilde mağazalarımızdan veya bayilerimiz üzerinden alınan ürünlerin iadesi internet sitesinden yapılmamaktadır.
  • Orijinal kutusu /ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları bozulmamış ve bu sebeple tekrar satılabilir özelliğini kaybetmemiş ürünleri iade edebilirsin. Kampanyalı ve hediyeli ürünler de bu şartlara tabiidir. İade etmek istediğin ürünün faturasını da mutlaka ürün ile birlikte bize göndermiş olman gerekmektedir.
  • İade edilen ürünler için yapılacak geri ödeme ürün bedeli kadar olup, siparişini oluştururken eğer kargo ücreti ödediysen, ödediğin kargo tutarı tarafına geri ödenmemektedir.

NYX Professional Makeup e-ticaret ekibimiz hafta sonu ve resmi tatil günlerinde çalışmamaktadır. İade kargon İstanbul’dan geliyorsa 1-2 (bir ile iki) iş günü içerisinde, Türkiye’nin diğer şehirlerinden geliyorsa 2-4 (iki ile dört) iş günü içerisinde bize ulaşacaktır. Ulaştıktan sonra siparişinin incelenmesi, işleme alınması ve ödemenin geri yapılması 1-7 (bir ile yedi) iş günü sürebilmektedir. Para iaden gerçekleştikten sonra para iadesinin hesabına yansıması bankadan bankaya farklılık gösterebilir. Havale/EFT yoluyla geri ödeme sürecinde üçüncü taraf olan bankalardan kaynaklanan sebeplerle ödemenin gecikmesi halinde L’Oréal Türkiye Kozmetik Sanayi ve Ticaret A.Ş. gecikmeden dolayı sorumlu tutulamayacaktır.

Ürün teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde, faturanın arkasında yer alan iade formunu doldurarak iade etmek istediğin ürün/ürünler ile birlikte bu formu aşağıdaki adrese göndermelisin.

Tüketiciler iadelerini Yurtiçi kargo firması ile gönderebilirler.

Yurtiçi Kargo ile iadelerin yapılması durumunda 939516210 iade kodu ile şubeden iade işlemi gerçekleştirilebilir.

İade Adresimiz: Borusan Lojistik Tepeören Mahallesi, Eski Ankara Asfaltı Caddesi No: 230/1, Tuzla/İstanbul 34742

Çalıştığımız kargo firmasının şubelerinin adresleri internet sayfalarında yer almaktadır.

Ürünlerin bize ulaştığında, yukarıda belirtilen iade koşullarına uygun olması durumunda iadesi onaylanır ve iaden bankana bildirildiğinde, üyelik bilgilerinde yer alan telefon numarana veya e-posta adresine bilgilendirme yapılır.