Toplam 4 Ürün Gösteriliyor
Far Bazı

KAPATICILIK

FORMÜL

GÖRÜNÜM

FiYAT

GLITTER PRIMER
GLITTER PRIMER
GLİTTER YAPIŞTIRICI
1 RENK
89,99
TL
Vegan Makyaj Ürünleri Kategorisi
PROOF IT! WATERPROOF EYE SHADOW PRIMER
HD EYE SHADOW BASE
HD EYE SHADOW BASE
FAR BAZI
1 RENK
89,99
TL
EYE SHADOW BASE
EYE SHADOW BASE
FAR BAZI
4 RENK
89,99
TL

Far Bazı 

Pürüzsüz ve kalıcı bir makyaja sahip olmanın püf noktasının makyaj bazından geçtiğini biliyor muydun? Özellikle makyajını en çok öne çıkaran yerlerden biri olan göz makyajının daha yoğun renklere sahip olmasını ve gün boyu kalıcı olmasını istiyorsan, göz farı bazı kullanmalısın. NYX Cosmetics&039;nın özelliklerinden biri de, makyajdan kaynaklı gözünde oluşabilecek zararları en aza indirmektir.  

Far Bazı Nerelerde Kullanılır? 

Far bazını günlük makyajının kalıcı olmasını sağlamak için kullanabileceğin gibi, NYX Cosmetics'in özel olarak üretmekte olduğu yapıştırıcı özellikli bazları; düğün, festival ve sahne makyajları gibi özel günlerde makyajını ekstra kalıcı hale getirmek için de tercih edebilirsin. Kolay sürülebilir özellikleri sayesinde ekstra bir fırçaya gerek duymadan gözüne uygulayabilirsin. NYX Cosmetics Proof It! Waterproof Eye Shadow Primer Far Bazı'nın su geçirmez özelliği sayesinde gün içinde yüzünü yıkayabilir, denize ya da havuza girebilirsin. Far bazı fiyatları, özelliklerine ve ürün boyutlarına göre değişiklik gösteriyor. 

Far Bazı Kullanım Önerileri 

Far bazını göz makyajından önce kullanabileceğin gibi, makyaj yapmadan da uygulayabilirsin. NYX Cosmetics'in ürettiği far bazlarının birçok renk seçeneği bulunuyor. Eğer, beyaz, ten rengi ya da inci beyazı gibi renklerden birini tercih edersen, far kullanmadan gözünde doğal bir makyaj yaratabilirsin. Daha derin ve çekici bir görünüş istiyorsan, siyah far bazı ile gözüne derin bir boyut katabilirsin. Makyajında pigment kullanmayı tercih edeceksen, pigment yapıştırıcı özelliği olan far bazını kullanman pigmentlerin gün içinde dökülmesini ve dağılmasını engelleyecektir.

Yağlı bir cilde sahipsen, far bazları göz kapağındaki yağlanmayı yok edecek ve gün içinde makyajının akmasını, bulaşmasını engelleyecektir. Kuru ciltlerde de makyajın göze tutunması için ideal bir zemin hazırlar ve farına canlılık katar. Göz farı bazlarını cilt makyajını yapmadan önce yüzünde de kullanabilirsin. Dikkat etmen gereken bir diğer konu da renk skalasıdır. Eğer açık renk ya da nude tonlarında bir makyaj yapacaksan, şeffaf ya da beyaz renk baz kullanmalısın. Koyu renklerle yapacağın makyajlarda ise kullanacağın koyu renk bir baz, renkleri daha çok ortaya çıkaracak ve makyajın daha canlı görünmesini sağlayacaktır.  

Far bazını ince bir tabaka halinde göz kapağına uygulaman daha iyi bir görünüm sağlayacaktır. Göz kapağının küçük bir bölgesine uyguladığın bazı dağıtarak tüm göz kapağına yaymalısın. Daha sonra biraz bekleyerek far uygulamasına geçebilirsin. NYX Cosmetics far bazlarının hızlı kuruma özelliği sayesinde makyaj yaparken daha çok zaman kazanırsın ve renkler birbirine karışmadan ya da gözünün üstüne bulaşmadan temiz bir makyaj elde edersin. Far bazını verimli bir şekilde kullanmak için, bazını uygulamadan önce göz kapağını temizlemeli ve fondöten ya da kapatıcı gibi ürünler kullanmamalısın.

Göz farı ve far bazı kullanımı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için “Göz farı nasıl sürülür?” yazımıza mutlaka göz at!