FİLTRELE

2 ürün

2 ürün

Dudak Bakımı

Dudak Bakımı

DEĞERLİ YAĞLAR İÇEREN DUDAK BAKIMI ÜRÜNLERİ NYX PROFESSIONAL MAKEUP'TA!

(2 ürün)

 1. BARE WITH ME LIP CONDITIONER
  BARE WITH ME LIP CONDITIONER
  Rating:
  0 %
  Kenevir tohumu yağı içeren dudak bakım yağı Daha fazla bilgi
 2. #THISISEVERYTHING LIP OIL
  #THISISEVERYTHING LIP OIL
  Rating:
  98.571428571429 %
  Lütfen bir renk seç!
  Badem ve avokado yağı içeren dudak bakım yağı Daha fazla bilgi
Gösterilecek ürün kalmadı
Dudak Bakımı
DEĞERLİ YAĞLAR İÇEREN DUDAK BAKIMI ÜRÜNLERİ NYX PROFESSIONAL MAKEUP'TA!

Dudak Kalemi ile Dudaklarınızı Şekillendirin

En iyi makyaj belli olmayan makyajdır. Cilt ve yüz hatları ile uyum içinde olan makyaj, doğal ve sağlıklı görünmenin ilk şartıdır. Makyaj yapmanın püf noktası ise belli belirsiz dokunuşlar ile tamamlanmasıdır. Bunun için, kullanılan malzemenin kalitesi kadar uygulama teknikleri de önemlidir. NYX Cosmetics marka dudak ürünleri ile gözleri yormadan dudaklarını olduğundan daha dolgun gösterebilir, rujunun kalıcılığını arttırabilir ve daha önemlisi rujunun dağılmasını önleyebilirsin. Dudak kalemi ustalıkla kullanıldığında, sadece dudaklara şekil vermekle kalmaz, solgun bir görünümü önleyerek ifadeyi de belirginleştirir. Kullanılan kalemin tipi ve rengi makyajın tonunu belirler. Dudak kaleminin nasıl sürüleceğini ve nasıl seçileceğini bilmek ise makyajın doğallığını yansıtan en önemli ayrıntıdır.

Dudak Kalemi Nasıl Sürülür?

"Dudak kalemi nasıl sürülür?" sorusunun cevabı, elde edilmek istenen sonuç ile ilgilidir. Ne yapmak istediğini bildiğin takdirde, dudak kalemini amacın doğrultusunda kullanarak hedefine ulaşabilirsin. Lip Liner ürünlerini; dudakları daha dolgun göstermek, dudak çizgisini belirginleştirmek, asimetrik ya da orantısız dudakları birbirine eşitlemek için kullanabilirsin. Dudakları daha dolgun göstermek için, dudak çizgisi üzerinde, ruj ile aynı tonda dudak kalemi ile çizgi çekmek yeterlidir. Ruj, dudak kaleminin üstünden taşmayacak şekilde sürüldüğünde, dudaklar daha dolgun ve belirgin hale gelir.

Dudaklarının asimetrik ya da orantısız olduğunu düşünüyorsan yine dudak kaleminden yardım alabilirsin. Dudak rengi dudak kalemi, makyaj çantasında mutlak olması gerekenler arasındadır. Daha ince olan dudağı belli belirsiz ifade etmek için, etrafından çizgi çekmek gerekir. Asimetriyi düzeltmek için ise dudak çizgisi, istenen tarafa dışarı doğru taşırılır. Ama her şeyden önemlisi, en etkili dudak kalemi kullanımı için, kalem ucunun her zaman açık olması gerektiğini unutmamalısın.

Dudak Kalemi Nasıl Seçilir?

En iyi dudak kalemi, makyajın ve rujun tonları ile uyumlu olandır. 80'lerin kahverengi dudak kalemi ile kırmızı ruj modası çoktan geçti. Bu yüzden kalem alırken renklerinin genel olarak makyaj paleti ve rujlar ile uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir. Dudak kalemi renkleri, artık her renk ve tonda ruj ile uyum sağlayacak şekilde üretiliyor. Renk konusunda ruj ile uyumu yakalamak önemli, ancak makyaj çantasında muhakkak bulunması gereken renkler de var. Makyaj yapmadığında, hatta ruj sürmediğinde bile kullanabileceğin dudak renginde mat dudak kalemi, çantada mutlaka bulunmalıdır. 

Kullanım alışkanlıkları ise seçimleri belirlerken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli noktadır. Yumuşak uçlu kalemler, rahat ve çabuk bir şekilde sürülür. Ancak sık sık uçlarını açarak sivriltmek gerektiğinden asansörlü dudak kalemi pratik bir alternatiftir. Sürekli kalem ucu ile uğraşmak yerine, çevirdikçe ucu açılan pratik bir ürüne sahip olmak dudak kalemi önerileri içerisinde belki de en işlevsel olandır. 

Dudak Kalemi Nasıl Kullanılır?

Dudak kalemi kullanmaya başladığın ilk zamanlarda zorlanabilirsin. İlk kez kullananların, mat renkli veya ten renginde bir dudak kalemi ile sık sık kontür alıştırması yapması daha uygundur. Zamanla el alışır, dudağın renk tonları ve rujun tonlarına uygun dudak kalemlerini kullanmak daha kolay hale gelir. Eğer düzeltilecek bir asimetri ya da orantısızlık yok ise dudak çizgisinin dışına taşmamak her zaman en ideal sonucu verir. Eğer mutlaka taşılacaksa da sadece kalemin ucu kadar taşmak yeterlidir.

Alt ve üst dudakta farklı tonlarda ruj ya da dudak parlatıcısı uygulaması gibi, farklı tonlarda dudak kalemi uygulaması da yapılabilir. Daha profesyonel uygulamalar için, dudak kalemi seti oluşturmak akıllıca olur. Uygun dudak kalemi fiyatları ile satın alabileceğin ürünler sayesinde kullanışlı bir set oluşturabilirsin. Hatta böyle bir sete sahip olmak, ruj rengini açmak ve koyulaştırmak için bile işe yarar. Örneğin, açık ya da koyu kırmızı dudak kalemi ile kırmızı renkli bir ruju daha koyu ya da daha açık renkli yapabilirsin. Bu tip kontrast hilelerini gece makyajı için bordo dudak kalemi ve plaj makyajı için pembe dudak kalemi ile de rahatlıkla uygulayabilirsin.

İster gündüz ister gece olsun, makyajının tamamlayıcı unsurlarından biri olan dudak kalemleri, hem rujunu sabitler hem de dudak renginin solmasını önler. Makyajını dilediğin tonlarda tamamlayabileceğin dudak kalemlerini hemen satın alabilirsin. 

Dudak kalemi sürerken ihtiyacınız olan tüyolar aşağıdaki yazılarımızda, mutlaka göz atın!