Yılbaşı Makyajı için 10 Öneri

Yılbaşı Makyajı için 10 Öneri

20.12.2019 | 16:55

Yeni yıl kutlamaları giderek yaklaştığına göre sıra kıyafet ve makyaj seçiminde! Sen de yılbaşı gecesi nasıl bir makyaj tarzı seçeceğine henüz karar veremediysen, birbirinden yaratıcı ve etkileyici makyaj uygulamalarına göz atarak zihninde yepyeni fikirler oluşturabilirsin. Unutma, yılbaşı makyajı uygulamalarında her tarzı deneyebilir, cesaretini ve yaratıcılığını dilediğince konuşturabilirsin! NYX Cosmetics tarafından kusursuz bir yeni yıl makyajı yapman için özel olarak üretilmiş Love Lust Disco serisinde bulunan ürünler de seçim yapmanı oldukça kolaylaştırabilir. Dilersen, yılbaşı gecesi tüm bakışları üzerine toplayacak ve seni harika hissettirecek makyaj önerilerine hemen göz atalım! 

 

Yeni Yılı Işıltılı Bir Makyaj ile Karşıla 

Yılbaşı için yapacağın göz ve dudak makyajında dilediğin tüm tarzları seçebilirsin. Ancak her ihtimalde, pürüzsüz ve sağlıklı bir ten görünümü yaratarak tüm makyajını kusursuz bir noktaya taşıyabilirsin. Ten makyajın cildinle ne kadar uyumlu ve etkileyici olursa kullandığın diğer tüm makyaj malzemeleri de o kadar güzel bir etki bırakır.  

Işıltılı makyajlardan vazgeçemiyorsan, ten makyajını da bu doğrultuda uygulamaya ne dersin? Islak görünümlü makyaj olarak da bilinen strobing yılbaşı makyajı için uygulayabileceğin harika bir teknik! Son birkaç yıldır makyaj trendlerinden düşmeyen strobing tekniği ile yılbaşı gecesi boyunca ışık oyunlarının dans ettiği bir tene kavuşabilirsin. Yapman gereken tek şey fondöteninin üzerine uygulayacağın aydınlatıcını doğru seçmek ve etkili bir şekilde dağıtmak. Elbette bunun için yılbaşı ruhunu yansıtabilecek tonlara sahip bir aydınlatıcıya ihtiyacın var. 

NYX Cosmetics Love Lust Disco Aydınlatıcı Paleti içinde tam da aradığın özelliklere sahip 6 farklı tonda aydınlatıcı var! Elmacık kemiklerine, alnının ortasına, burun kemiğine ve çene ucuna hafif dokunuşlar ile uygulayabileceğin bu aydınlatıcılar ile strobing tekniği kullanarak makyaj yapmak senin için çocuk oyuncağı!  

 

Tropikal Renkleri Gözlerine Taşı 

Cesur, sıcak ve iddialı tonlarda yapacağın bir göz makyajı ile çarpıcı ve gizemli bakışlara kavuşmaya ne dersin? Geride bırakmak üzere olduğumuz yıl boyunca da makyaj trendlerinde sıklıkla kullanılan tropikal tonlar, yeni bir yılı karşılamak için de kusursuz bir seçim olabilir! Üstelik bu tonları kullanarak birbirinden yaratıcı buğulu göz makyajlarına imza atabilirsin.  

Altın ışıltıların kırmızı ve turuncu tonlarla birleştiği, 70'li yılların yılbaşı ruhunu kusursuz şekilde günümüze taşıyan bir far paleti kullanarak benzersiz bir göz makyajı yapabilirsin. NYX Cosmetics Love Lust Disco Shadow Far Paleti serisinde bulunan Rose & Play ve Livin' Lavish isimli far paletleri, dumanlı ve buğulu bakışları tropikal tonlarla birleştirmek için kusursuz bir seçenek. Bu far paletlerinde bulunan koyu tonlardaki farlar ile harika gölgeler oluşturabilir, ışıltılı farları kullanarak gözlerini daha da ön plana çıkarabilirsin. 

Sade ve Doğal Görünüme Farklılık Kat 

Günlük hayattan özel günlere kadar her anda sade makyaj uygulamalarını tercih ediyorsan, yılbaşı makyajında sade ve doğal görünüm yaratan makyajına yalnızca birkaç küçük dokunuş ekleyebilirsin. Göz makyajını çok hafif tuttuğun takdirde koyu tonlar kullandığın bir dudak makyajı sadelikten ödün vermene asla neden olmaz. Yalnızca düz bir eyeliner çekerek ve kaşlarını dolgunlaştırarak tamamlayacağın göz makyajını, koyu kırmızı ya da pembe tonlarında seçtiğin kusursuz bir ruj ile tamamlayabilirsin. NYX Cosmetics Love Lust Disco Satin Cream Lipstick serisinde bulunan Foxy Mama isimli saten kremsi ruj, en sade makyajını bile bambaşka bir boyuta taşıyabilir. İncecik ve kolay sürülen yapısı ile bu ürünü saniyeler içinde uygulayabilir ve sade makyaj uygulamanı sonlandırabilirsin.  

 

Gösterişli ve İddialı Olmaktan Çekinme 

Daha önce de söylemiştik, yılbaşı makyajında dilediğince çılgın ve cesur olabilirsin! Gösterişli ve iddialı makyajlar yapmayı seviyor ancak yeterince fırsat bulamıyorsan, yılbaşı gecesini asla ihmal etmemelisin. Üstelik doğru ürünler ile yapacağın iddialı bir makyaj sayesinde herkesin dikkatini çekebilir ve benzersiz bir görünüme sahip olabilirsin.  

NYX Cosmetics Love Lust Disco Glitter Vault serisinde bulunan 5 farklı glitter tonu ve bir glitter bazı, hem yüz hem de vücut makyajında göz alıcı bir görünüm yakalamanı sağlayabilir. Böylece sen de 70'ler ruhunu tüm gece hissedebilir, parti havasına her an hazır görünebilirsin! 

 

Sağlıkla Işıldayan Teninle Herkesi Büyüle 

Yılbaşı makyajı dendiğinde aklına yalnızca yüz makyajı gelmesin. Birbirinden çılgın ve gösterişli kıyafetleri deneyebileceğin bu gecede, ışıl ışıl görünen teninle de herkesi büyüleyebilirsin. Üstelik bir yandan cildini besleyebilir, soğuk havalarda bile yumuşacık kalmasını sağlayabilirsin. Nasıl mı? Elbette NYX Cosmetics Love Lust Disco Shimmer Down Vücut Yağı ile! Tüm vücuduna uygulayabileceğin bu yağ, cildinde ipeksi bir dokunuş yaratırken tenine senin kolaylıkla ayarlayabileceğin düzeyde bir ışıltı katar. Böylece sen hem yumuşacık cildinin tadını çıkarabilir hem de tüm yılbaşı gecesi boyunca bir yıldız gibi parlayabilirsin! 

Kontür Makyaj ile Yüzünü Boyutlandır 

Ten makyajına ekleyeceğin birkaç küçük dokunuş ile yüzünü kolayca boyutlandırabilir, dilediğin bölgeleri ön plana çıkarabilirsin. Özenle yapacağın bir kontür makyajı ile daha biçimli görünen bir yüze kavuşmak çok kolay! Cilt tonuna ve tipine kusursuz uyum sağlayan bir fondöteni tüm yüzüne uyguladıktan sonra teninden bir ton açık renkte seçtiğin kapatıcını göz altlarına, alnının ortasına, burun kemiğine ve çene ucuna uygulayarak yüzünü aydınlatabilirsin. Daha sonra seçtiğin bronzer'ı yanaklarına ve yüzünün T bölgesi dışında kalan bölgelere hafifçe uygulayarak gölgelendirebilirsin.  

Son olarak, yanaklarına sıcacık bir dokunuş eklemeyi de unutmamalısın! NYX Cosmetics Love Lust Disco Sweet Cheeks Allık Paleti içinde bulunan tonlardan dilediğini seçerek yanaklarına uygulayabilir ve kusursuz ten makyajını noktalayabilirsin.  

 

Metalik Tonları Bir Arada Kullan 

Metalik ve gümüş ışıltılar kullanarak makyajını herkesinkinden farklı ve göz alıcı bir hale getirebilirsin. Göz makyajında gümüş ışıltılar kullanarak bakışlarını daha gizemli ve çarpıcı kılmak tamamen senin elinde! İhtiyacın olan tek şey NYX Cosmetics Love Lust Disco Shadow Far Paleti serisinde bulunan Miss Robot isimli far paleti. Buz mavisinden griye, liladan pudra rengine kadar birçok farklı tonu bir araya getiren bu far paleti, gümüş ışıltıları gözlerine taşıyarak eşsiz bir göz makyajına imza atmanı sağlar. İstersen tek renk bir farı tüm göz kapağına uygulayabilir, dilersen koyu tonlar ile açık renkleri bir arada kullanarak dumanlı bakışlar yaratabilirsin. Son olarak, kuyruklu bir eyeliner çekmen ve kirpiklerine hacim katan bir maskara kullanman yeterli! 

Metalik tonları dudak makyajı uygulamanda kullanmayı tercih ediyorsan, NYX Cosmetics Love Lust Disco Metallic Lip Topper serisine mutlaka göz atmalısın! Göz makyajını hafif ya da mat bitişli şekilde uygulasan bile bu seride bulunan iki farklı tondaki metalik ruju kullanarak dilediğin ışıltıyı makyajına ekleyebilirsin. Kremsi yapıları ve göz alıcı ışıltıları ile yılbaşı için ideal ürünler olan bu rujları ister tek başına sürebilir, ister dilediğin tondaki rujunun üzerine uygulayabilirsin. Böylece yılbaşı gecesi boyunca kendi ışığını yaratabilir, herkesi etkileyecek bir dudak makyajına imza atabilirsin!  

Sen de birbirinden yaratıcı makyajlara imza atmak için kafandaki fikirleri en kısa sürede birleştirebilir ve yılbaşı makyajını şimdiden gözünde canlandırabilirsin. NYX Cosmetics tarafından yalnızca sınırlı sayıda üretilen Love Lust Disco koleksiyonundaki ürünlere en kısa sürede kavuşabilirsin!

Kıyafete Göre Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılır?

Kıyafete Göre Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılır?

Ocak Ayı 2020 Aylık Burç Yorumu

Ocak Ayı 2020 Aylık Burç Yorumu