Tek Palet İle Gölgeli Göz Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

Tek Palet İle Gölgeli Göz Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

13.02.2019 | 12:13

Tek Palet İle Gölgeli Göz Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

En sevdiğiniz makyaj adımlarından biri göz makyajı ise makyaj setinde mutlaka yer alması gereken PERFECT FILTER SHADOW PALETTE göz farı paleti serisi gün batımını yansıtan renkleri ile sizi kendisine âşık edecek! Bu yazımızda tam beş farklı seçeneği olan ve her seçeneği hem mat hem ışıltılı on fardan oluşan. PERFECT FILTER SHADOW PALETTE far paleti serisinin Rustic Antique seçeneğini nasıl uygulayabileceğinizden bahsedeceğiz. Kızıl tonlarının ağırlıklı olduğu Rustic Antique far seti göz renginizin olduğundan daha açık durmasını sağlayacaktır.

Göz makyajının püf noktalarından birisi gölgelendirmedir. Peki, bu makyaj paleti ile gölgeli göz makyajı uygulamasını nasıl yapmalısınız? PERFECT FILTER SHADOW PALETTE far paletinin Rustic Antique seçeneğinin en güzel özelliklerinden biri de bu en iyi far paletini ten makyajınızda da kullanabilecek olmanız. Palette bulunan kızıl tonlarını allık olarak kullanırsanız doğal bir bitiş yakalayabilirsiniz. Aydınlatıcı rengini ise yüzünüzü aydınlatmak için kullandığınıza sonuca hayran kalacağınıza eminiz. Kısacası, PERFECT FILTER SHADOW PALETTE Far Paletinin tek paletle makyaj yapmak için harika bir seçim olduğunu söyleyebiliriz! Gölgeli göz makyajı uygulamalarınız için tek başına yeterli bir makyaj paletidir! Far paletinin içinde bulunan yüksek pigmentasyonlu farların kremsi bir yapıya sahip oluşu farınızın yoğunluğunu dilediğinizce ayarlamanıza yardımcı olacak ve göz makyajınızı yapmanızı kolaylaştıracak. Turuncu, bakır, altın ve bordonun en güzel tonlarını barındıran bu paletteki renklerin farklı göz makyajları denemeniz için sizi teşvik edeceğine eminiz. Altın ve bakır tonları gözlerinizin daha ferah gözükmesini sağlayacağı için bu tonlar ile daha hafif ve ferah göz makyajları yapabilirsiniz. Turuncu mat far ise göz kapağının crease bölgesine uygulandığında daha sıcak tonlara sahip bir göz makyajına sahip olmanızı sağlar. PERFECT FILTER SHADOW PALETTE Far Paletini kullanarak gözlerinizin daha iri durmasını sağlayabilirsiniz. Gözlerinizin bu göz far paletini kullanarak daha iri durması için öncelikle paletteki altın rengini tüm göz kapağınıza ve alt kirpik diplerinize hafif ıslak bir fırça ile uygulamalısınız. Ardından far paletindeki bordo tonlarında birini PRO ANGLED BRUSH – No:19 kesik uçlu eyeliner fırçası ile üst kirpik diplerinize eyeliner çeker gibi sürebilirsiniz. Anlattığımız teknik gözlerinizin sadece daha iri görünmesini sağlamayacak aynı zamanda çekikliğini de arttıracaktır.

Her zaman trend olan, hiçbir zaman modası geçmeyen bordo göz makyajını kusursuz yapabilmeniz için birazdan vereceğimiz tüyoları mutlaka göz önüne almalısın! Özellikle PERFECT FILTER SHADOW PALETTE far paletinde olduğu gibi yüksek pigmentasyona sahip paletlerde bulunan bordo farların güzel bir bitişi olması için özenle karıştırılması gerekir. Farınızı özenle karıştırabilmek için karıştırma adımına zaman ayırmalı ve kabarık ve yumuşak kıllara sahip olan bir far fırçasına sahip olmalısınız. Bu özelliklere sahip PRO BLENDING BRUSH – No: 16 fırçayı ucundan tutarak farınızı karıştırırsanız farınızın istediğiniz yumuşak bitişe sahip olacağına eminiz. Bu sayede tamamen doğal görünen gölgeli göz makyajına sahip olabilirsiniz. Bakışlarınızı aydınlatmak içinse palette bulunan şampanya rengini göz pınarlarınıza uygulayabilirsiniz.

İşte tek far paleti ile mükemmel geçişler içeren gölgeli makyajımız hazır!

Kontür Makyaj Nedir ? Kontür Makyaj Yapma Teknikleri

Kontür Makyaj Nedir ? Kontür Makyaj Yapma Teknikleri

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Doğal Görünümlü Bir Makyajın Püf Noktaları

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Doğal Görünümlü Bir Makyajın Püf Noktaları