Strobing Nedir, Strobing Nasıl Yapılır?

Strobing Nedir, Strobing Nasıl Yapılır?

14.02.2019 | 17:11

Işıl, ışıl ve sağlıklı bir görüntü kazanarak kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız doğru yere geldiniz. Işıltılı bir görünüm için sizlere bu yazımıda strobing tekniğinden söz edeceğiz. Yazımızı okuyarak strobing tekniği ile ıslak makyaj görüntüsünü nasıl kolayca yakalayabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Işıl ışıl bir görüntü için mutlaka sahip olmanız gereken ürün tabii ki de profesyonel bir aydınlatıcıdır. Doğru aydınlatıcıya sahip olduğunuzda bu aydınlatıcı ürünü farklı şekillerde uygulayarak istediğiniz her görüntüyü elde edebilirisiniz. Peki, strobing tekniğij için doğru aydınlatıcı hangisidir? Bize sorarsanız BORN TO GLOW LIQUID ILLUMINATOR Likit aydınlatıcı dört farklı rengi ve simli olmayan kremsi yapısı ile doğal bir ışıltıya sahip olmanızı sağlayacak doğru aydınlatıcılardan biri. Capcanlı duran ışıltılı, ıslak görünen bir cilde sahip olmak için bu aydınlatıcıyı fondöteninizle karıştırarak uygulayabilirsiniz. Makyajınızın daha mat olmasını istediğiniz günlerdeyse aydınlatıcınızı sadece kaş bitişinizden elmacık kemiklerinizin üzerine doğru uygulayarak istediğinize kavuşmanız çok kolay!

Strobing tekniği için pudra formunda bir aydınlatıcı pudra kullanmak isterseniz NYX PROFESSIONAL MAKE UP'ın çok satanlarından DUO CHROMATIC ILLUMINATING POWDER aydınlatıcı pudra sahip olabileceğiniz doğru aydınlatıcılardan biridir. Peki, neden aydınlatıcı pudra kullanmalısınız? Aydınlatıcı pudraların avantajı çok çeşitli şekilde kullanılabilmeleridir. Pudra formlu aydınlatıcıları göz pınarlarınıza, kaşlarınızın altına ve diğer bölgelere pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz. Aydınlatıcı uygularken neyin ne işe yaradığını bilmek istediğiniz görüntüyü elde edebilmeniz için çok önemlidir. Göz pınarlarınıza göz aydınlatıcı uygulamak yorgun bir görünümden kurtulmanıza yardımcı olurken kaş altınıza uygulamak kaşlarınızı kaldırıp gözlerinizi büyütmenize ve göz makyajınıza dikkat çekmenize yardımcı olur.

Aydınlatıcınızı nasıl kullanabileceğiniz ve uygulayabileceğinizden bahsettiğimize göre artık nasıl kontür yapabileceğinizi anlatabiliriz. Kontür yapmak için kontür paletlerinin yanı sıra kullanımı çok pratik olan kontür stickleri de kullanabilirsiniz. Duruşundan memnun kalacağınıza emin olduğumuz WONDER STICK, verdiği hızlı uygulama imkânı ile günlük makyajınızın vazgeçilmezlerinden biri olabilir.

Kontür işlemi yüzü boyutlandırmak ve ideal yüz şekli olan ovale yaklaştırmak için yapılır. Kontür paletinizde bulunan, ten renginizden birkaç ton koyu olan rengi yanağınıza, çenenize, alnınıza ve burnunuza uygulayarak bu bölgeleri geri plana atarsınız. Yüzünüzün güneş ışıklarıyla ilk temas eden kısımları olan elmacık kemiklerinize, burun ucunuza ve dudak üstünüzeyse aydınlık bir renk uygulayarak bu kısımları ön plana çıkarırsınız.

Islak görünen bir cilde sahip olmanız ve yüz hatlarınız daha da belirginleştirebilmeniz için tavsiyelerle dolu olan bu yazımızı umarız ki beğenmişsinizdir. Eğer daha fazla aydınlatıcı ve kontür ürünü incelemek isterseniz KONTÜR & AYDINLATMA sayfamızı inceleyebilirsiniz!

Makalede geçen ürünleri incelemek ve satın almak için:https://www.nyxcosmetics.com.tr/tum-makyaj-urunleri

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Doğal Görünümlü Bir Makyajın Püf Noktaları

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Doğal Görünümlü Bir Makyajın Püf Noktaları

10 Dakikada Pratik Makyaj Nasıl Yapılır ?

10 Dakikada Pratik Makyaj Nasıl Yapılır ?