Sevgililer Gününü Makyajı Nasıl Yapılır?

Sevgililer Gününü Makyajı Nasıl Yapılır?

06.02.2020 | 19:00

Özel günlerinde yapacağın makyaj ile stilini en doğru şekilde yansıtabilirsin. Seçtiğin ürünleri en doğru şekilde kullanarak makyajını tamamlayabilir ve girdiğin ortamın en dikkat çekici kişisi sen olabilirsin. Nyx Cosmetics ürünleri ile özgürlüğünün sınırlarını zorlarken öz güvenini açıkça sergileyebilirsin. Bir makyajsever olarak hayvan dostu ve vegan formüllere sahip ürünleri tercih ederek kendini ifade edebilirsin. Irk ve nesil fark etmeksizin herkese hitap eden, makyaj teknolojisine liderlik eden Nyx Cosmetics ürünleri geniş bir çeşitliliğe sahip. Los Angeles'ın özgür ruhunu yansıtan ürünler ile renklerin limitlerini zorlayabilir ve ruhuna uygun şekilde kullanabilirsin. Dikkat çekici olmayı seviyorsan ya da sadeliği seviyorum diyorsan, birbirinden farklı geniş ürün seçeneği ile kesinlikle NYX Cosmetics ürünlerini tercih etmelisin.

Dumanlı Göz Makyajı İle Çekici Bakışlar

Sevgililer Günü, yılın en önemli ve özel günlerinin başında gelir. Günler öncesinden planlamaya başladığın 14 Şubat'ta kendini makyaj ve kombinin ile özel hissetmek istersin. Tarzına, zevkine ve gideceğin ortama göre bir kombin oluşturmalı ve makyajını da uygun bir şekilde yapmalısın. Dumanlı göz makyajı, gündüz ya da gece fark etmeksizin, bakışlarını vurgulamak istediğinde tercih edebileceğin bir çeşittir. Özel ya da iş hayatında kolaylıkla uygulayabileceğin makyaj türü sayesinde ister spor ister şık görünebilirsin.

Aydınlık bir ten üzerinde vurgulanan bakışlar, hacimli kirpikler, belirgin kaşlar bir araya gelerek göz alıcı bir makyaja imza atılır. İlk adım olarak makyajının gün boyu kalıcı olabilmesi için göz kapaklarına primer uygulamalısın. Renk tonunu eşitledikten sonra NYX Cosmetics Ultimate Shadow Palette far paletinden nötr bir renk sürmelisin. Gözlerine derinlik katmak için paletteki en koyu rengi göz kapağının katlanma çizgisine sürüp dağıtmalısın. Göz kapağının tam ortasına Prismatic Eye Shadow Refills metalik farı sürdükten sonra temiz bir fırça ile koyu renk ile metalik farı iyice dağıtarak buğulu bir görüntü oluşturmalısın. Hacimli kirpikler kahve tonlarında bir far ile mümkün olur. Paletindeki koyu kahve tonlarından birini tercih ederek alt ve üst kirpik dibini doldurmalısın. Daha sonra cilt tonuna yakın seçeceğin bir NYX Cosmetics likit ya da toz fondöten ile makyajını tamamlayabilirsin.

Romantizmin Rengi Kırmızı Ruj Makyajı

Sevgililer Günü makyajı çeşitleri oldukça fazla olsa da kırmızı ruj ile yapılanlar her zaman ilk sırada yer alır. Kırmızı ruj makyajı, cilt tonuna göre yapıldığında ilgi çekici hale gelir. Esmer tenliysen parlak ve canlı kırmızı ruj kullanmak için düşünmene bile gerek yok. Aydınlık görünüm vererek enerjini artıran kırmızı ruj, allık ve bronzer ile kombinlendiğinde tamamlanır. Beyaz bir tene sahipsen soğuk alt tonu olan kırmızı rengi tercih etmelisin. NYX Cosmetics Lip Lingerie Push Up rujlarından doğru tonu bularak pembe bir allık ve eyeliner ile artık hazırsın.

Kırmızı ruj, en çok dikkat edilmesi gereken makyaj ürünüdür. Ön hazırlığına dudaklarına fondöten ya da pudra sürerek başlamalısın. Suede Matte Lip Liner kırmızı dudak kalemi ile çerçeve yaparak rujunu dikkatli bir şekilde sürmene yardımcı olur. Tenine uygun kırmızı ruju sürdükten sonra son rötuşları yapmalısın. Dudaklarının çevresine kapatıcı sürerek dudaklarının ön plana çıkmasını sağlayabilirsin. Romantizmi koruduğun kırmızı ruj makyajı ile özel bir geceye kolaylıkla hazırlanabilirsin. Kırmızı ruju sıra dışı bir makyaj ile bütünleştirebilirsin. Zamansız ve ikonik kedi makyajını kuyruklu kalın bir eyeliner ve kırmızı ruj ile elde ederek zamansızlığını vurgulayabilirsin. 

Kırmızı ruj sürerken nelere dikkat etmelisin !

Doğallığını Koruduğun Nude Makyaj

Modası geçmeyen makyaj stili nude makyaj zamansızlığı ifade eder. Cildin pürüzsüzlüğünü vurgulayan makyaj stili, özellikle bahar ve yaz aylarında sıklıkla tercih edilir. Cildinde doğal bir görünüm yataran nude makyaja, Shine Killer Mini makyaj bazı ile başlayarak parlamayı önlemelisin. Kapatıclığını cildinde istediğin şekilde belirleyebileceğin Total Control Drop Likit Fondöten’i tercih etmelisin. Ten rengine uygun pembe, şeftali veya bronz tonlarda bir allık ile elmacık kemiklerini belirginleştirip makyajına sıcaklık katabilirsin. Doğal gölgelendirmelerin hakim olduğu göz makyajını toprak tonlar içeren Contour Intuitive Palette ile yapabilirisin. Worth The Hype Waterproof maskaranın yarattığı hacimli kirpiklere ile makyajını vurgulayabilirsin. Nude makyajın son adımı, hafif parlak ve tenine yakın bir dudak parlatıcısı sürmekten geçer. Lip Lingerie Shimmer  dudak parlatıcısı setinden istediğin bir renk ile makyajını tamamlayabilirsin. Doğallığın aynası olan nude makyaj stili ile minimalizmi odağına alıp canlı, sağlıklı ve dinamik bir görünüme kavuşabilirsin.

Sevgililer Günü Makyajında Birbirinden Farklı Stiller

14 Şubat Sevgililer Günü makyajı, kendini en özel halin ile yansıtacağın bir stildir. Farklı zevklerin vurgulandığı bu özel günde, sınırlarının dışına çıkmalısın. Renklerin ruhunun özgürlüğünü yansıttığı makyaj ile ilgi odağı olabilirsin. Sevginin ve aşkın rengi kırmızı ile yapılan makyajlar özel günde ilk akla gelen stildir. Kırmızı kalem ile çerçeveleyerek sürdüğün ruju transparan bir pudra ile tamamlayarak matlık verebilirsin. Zarif ve şık bir görünüm oluşturmak için 1960'lı yıllardan kalan eyeliner makyajı ile oldukça dikkat çekici olabilirsin. Vinyl Liquid Liner ile yapacağın Sevgililer Günü makyajın seni zirveye taşır. Dişi görünümleri sevenler için sade bir ten ve göz makyajı ile Powder Puff Lippie Lip Cream veya Soft Matte Metalic Lip Cream ruj setlerinde bulunan bordo renkler oldukça idealdir. Sıra dışı makyajseverler için farklı renkler birebirdir. NYX Cosmetics’in Vivid Brights renkli eyelinerları ile dikkati dudaklardan gözlere taşıyabilirsin. Wicked Lashes Singles takma kirpikler ile çarpıcı gözlere sahip olabilirsin. NYX Cosmetics makyaj ürünleri ile Sevgililer Günü'nde ilgi hep senin üzerinde!  

Pembe Makyaj İle Şeker Görünümü

Pembe göz makyajı, yapılması zor bir stil olarak düşünüldüğü için sıklıkla tercih edilmez. Ancak tenine uygun tonlar seçildiğinde iddialı ve sade bir görünüme kavuşabilirsin. Koyu ve buğday bir tenin varsa gözlerinin yorgun görünmemesi için göz çevrene kapatıcı uygulayarak başlayabilirsin. Ardından, fuşya ve elektrik pembesi bir göz farı ve siyah eyeliner ile makyajına son halini verebilirsin. Açık tenliysen toz pembe far ve göz pınarına uyguladığın aydınlatıcı ile şık bir görünüme sahip olabilirsin. Hot Singles Eye Shadow toz pembe rengi ile hayalindeki göz makyajını elde edebilirsin. Hem iddialı hem de sevimli bir görünüm için mat pembe rujları tercih edebilirsin. Sweet Cheeks Creamy Powder Blush Matte ile aydınlık ve taze bir cilt oluşturabilirsin. Doğallığını korurken renkli de görünebileceğin pembe allıklar dinamik görünmeni sağlar. Romatizmin başka bir adresi olan pembe; allık, dudak balmı, parlatıcı ya da likit eyeliner ile elde edeceğin romantik bakışlar için oldukça etkileyicidir. Bakışlarını Double Stacked Maskara sayesinde ön plana çıkarabilirsin. Ürün sayesinde maskarayı kirpiklerine uygulayıp beyaz fiber ile de yoğunlaştırabilirsin. Daha sonra tekrar maskarayı sürerek kirpiklerini sabitleyebilirsin. Pembe göz makyajına Glitter Goals Liquid Eyeliner pembe rengi ile farklı bir bakış açısı getirebilirsin. Hem klasik hem de modern bir görünüme kavuşmak için pembe tonlarını tercih ederek makyajını farklılaştırabilirsin. 

Burçlara göre sevgililer makyajı önerileri için hemen tıklayın!

Instagram Sevgililer Günü Makyaj Postları

Instagram Sevgililer Günü Makyaj Postları

Mart 2020 Aylık Burç Yorumları

Mart 2020 Aylık Burç Yorumları