Şeffaf Kaş Jeli ve Şeffaf Maskara Kullanımı

Şeffaf Kaş Jeli ve Şeffaf Maskara Kullanımı

26.10.2020 | 01:00

Şeffaf Kaş Jeli & Şeffaf Maskara Kullanım Tüyoları

Son yıllarda, göz makyajının arka planda kalmış öğelerinden kaş kontürü büyük önem kazandı. Önceden hep geri plana attığımız ama aslında bakışların ve yüzün anlamını çok ciddi şekilde ortaya çıkaran kaşlar artık birbirinden farklı ürünlerle buluşuyor. Bunlardan biri de, şeffaf kaş jeli. Buna benzer bir durum kirpikler için de geçerli. Evet, kirpikler her zaman maskaralarla farklı bir boyuta taşınıyordu ama artık daha özenli davranılıyor ve rimelin etkisini güçlendirecek şeffaf ürünler de kullanılıyor.

İşte son yılların trendleri ile hayatlarımıza giren şeffaf maskara ve şeffaf kaş jelleri aslında makyajın en ufak bir dokunuşla bambaşka bir seviyeye taşınabildiğinin kanıtı. Eğer sen de bu harika ürünler daha yakından tanımak ve nasıl kullanıldıklarını öğrenmek istiyorsan, senin için hazırladığımız bu yazıyı inceleyebilirsin!

Şeffaf Kaş Jeli Nedir?

Kaş jelleri, kaşları belirginleştiren ve boşlukları doldurarak gün boyunca düşmesini engelleyen, şeffaf bir kaş ürünü. Minik bir aplikatör uçlu fırça sayesinde kolaylıkla uygulanabilen kaş jeli, şeffaf dokusu sayesinde kaşların renginde değişiklik yapmadan yalnızca formunu düzeltiyor. Sen de kaş makyajından sonra uygulayacağın kaş jeli ile makyajının uzun süre boyunca taze kalmasını sağlayabilir ve daha doğal bir görünüm elde edebilirsin.

Nyx Cosmetics Control Freak Şeffaf Kaş Jeli

Şeffaf Kaş Jeli Ne İçin Kullanılır? 

Bahsettiğimiz şeffaf ürünler aslında kaş sabitleyici olarak da düşünülebilir. Özellikle dağınık ve zor kontrol edilen kaşlarda yarattıkları etki sayesinde makyajın seviyesini yükselten bu ürünlerin marifeti bir hayli fazla:

  • Kaş jelleri kaşın duruşunu belirginleştirir. Kaşlara daha estetik, dolgun ve düzgün bir görünüm sağlar.  
  • Kaş jeli doğal makyaj trendlerinin vazgeçilmezlerinden. Çünkü bu jeller ıslak bir duruş elde etmeyi sağlar ve kaşların doğal güzelliğini ortaya çıkarır.
  • Kaşları yukarıya doğru sabitleyen ürünler kaş uçlarının aşağıya düşmesini engeller. Böylece düşük kaşların yarattığı özensiz ve yorgun görüntünün önüne geçer.
  • Kaş jelleri kaş makyajının sabitlenmesini de sağlar. Boşluklu ve seyrek kaşlarını uygun renkte bir kaş kalemi ile doldurduktan sonra şeffaf kaş jeli ile makyajını tamamlayabilirsin. Böylece doğal ve kalın bir kaş kontürüne sahip olabilirsin.

Bahsettiğimiz tüm bu etkileri en sevilen ve en iyi kaş jeli listesinden hiç düşmeyen NYX Cosmetics Control Freak Eyebrow Gel ile makyajına taşıyabilirsin. Vegan formüllü bu ürünle kaş makyajını kusursuz bir şekilde tamamlayabilirsin. Geniş aplikatörü sayesinde dağınık, gür ve uzun kaşları kolaylıkla kontrol altına alabilen bu jeli, şeffaf maskara olarak da kullanabilirsin.

Kaşlarını bir yandan düzgünleştirirken diğer yandan da bakım yapmak ister misin? O zaman NYX Cosmetics Bare With Me Brow Setter ile mutlaka tanışmalısın. İçeriğindeki cannabis özü sayesinde kaşları besleyen bu minik uçlu şeffaf kaş jeli ile her an doğal ve mükemmel görünen kaşlara sahip olabilirsin!

Şeffaf Maskara Nedir?

Gelelim bir diğer gizli kahraman olan şeffaf maskaralara. Bu ürünler aslında normal rimellere benziyor. Sadece renksiz ve şeffaf bir jel kıvamında. Bir de fırçaları diğer maskaralardan biraz daha küçük olabiliyor. Bu sayede daha rahat uygulanıyor diyebiliriz. Kullanım şekilleri de klasik maskara ile aynı.

Şeffaf Maskara Ne İşe Yarar? 

Şeffaf maskaralar hem tek başına hem de klasik rimellerle beraber kullanılabiliyor. Burada önemli olan neye ihtiyaç duyduğun.

  • Jel maskaralar kirpiklerin daha dolgun ve uzun görünmesini sağlıyor. Yani renksiz olsalar da etki olarak klasik rimellerle benzer etkileri veriyor da diyebiliriz.
  • Günlük makyajda şeffaf maskara kullananlar genelde ıslak görünüm ve dolgun duruş için bu ürünleri tercih ediyor. Yalnızca şeffaf maskara sürüldüğünde kirpikler denizden yeni çıkmış gibi ıslak ve parlak bir duruşa kavuşuyor.
  • Bu ürünler şeffaf maskara bazı olarak da kullanılıyor. Herhangi bir renkli rimelin altına uygulanan şeffaf ürünler üzerine gelen rimelin kalıcılığını artırıyor. Özellikle gece makyajında maskaranın akmasını önleyerek her an mükemmel bakışlara sahip olmanı sağlıyor.

Hem kaş jeli hem de şeffaf maskara fiyat olarak gayet uygun ürünler. Sen de kendi ihtiyacına, kaş ve kirpik tipine uygun olanı seçerek makyajına boyut atlatabilirsin. Ne dersin? Yalnızca ufak birkaç dokunuşla günün her anında bakımlı ve çarpıcı görünmeye hazır mısın? O zaman vakit kaybetme ve sana kendini her an özel hissettirecek NYX Cosmetics koleksiyonlarıyla tanış! 

Bare With Me Şeffaf Kaş Sabitleyici

 

Halloween Makyajı Nasıl Yapılır?

Halloween Makyajı Nasıl Yapılır?

Cilt Türüne Göre Fondöten Nasıl Seçilir?

Cilt Türüne Göre Fondöten Nasıl Seçilir?