Renkli Nemlendirici Nedir?

Renkli Nemlendirici Nedir?

07.02.2021 | 00:30

Yumuşacık Dokusuyla Teni Okşayan Renkli Nemlendirici Nedir, Ne İşe Yarar?

No makeup makeup trendiyle beraber makyaj çantalarının vazgeçilmezleri arasındaki yerini alan renkli nemlendiriciler herkes tarafından çok seviliyor. Fondötenin yoğun yapısını tercih etmediğimiz günlerde ince dokusu ile hayat kurtaran bu ürünler; ıslak bitişleri ile yaz aylarında, teni nemlendirerek soğuktan koruyan içeriği sayesinde kış günlerinde rahatlıkla kullanılabiliyor.

Eğer sen henüz renkli nemlendiricilerle tanışma fırsatı bulamadıysan başlangıcı yazımızı inceleyerek yapabilirsin. Makyaj severlerin yanından ayırmadığı bu ürünlerle merak ettiğin her şeyi rehberimizde bulabilirsin.

Renkli Nemlendirici Nedir?

Renkli nemlendirici, cildin rengini tek bir tonda buluştururken bir yandan teni besleyen ürünler olarak tanımlanabilir. Yani bu ürünler adının karşılığını tam olarak veriyor diyebiliriz.

Klasik fondöten gibi yoğun kapatıcılık özelliği bulunmayan renkli nemlendiriciler daha hafif bir dokuya sahiptir. Kremsi, yumuşak formüllerinin asıl amacı cildin doğal bir güzelliğe kavuşması da denebilir. 

Renkli Nemlendirici Ne İşe Yarar?

Cilt bakımı ve ton eşitleme özelliklerini tek potada buluşturan renkli nemlendirici çeşitleri makyaj yapmayı sevmeyenlerin bile kalbini çalan özelliklere sahip. 

  • Hafif dokuları teni ağırlaştırmaz ve yormaz. Bu sayede sıcak yaz günlerine ve yoğun zamanlarda sana sınırsız konfor sunar. 
  • Yoğun olmasa da renkli nemlendiricilerin de kapatıcı etkisi vardır. Kızarıklıklar ve sivilce izleri lekenin derinliğine ve tonuna göre ya tamamen kapanır ya da rahatsız etmeyen, hafif bir iz şeklinde kalır.
  • Uzun uzadıya ten makyajı yapma fırsatı bulamadığın zamanlarda tek ürünle mükemmel ve aydınlık görünen bir cilde sahip olmanı sağlar.
  • Islak bitişi tenin doğal parıltısını besler ve cildi natürel bir duruşa kavuşturur.
  • Nemlendirici içeriği gün boyunca cildin nem dengesinin korumasına yardımcı olur. Bu sayede çok kuru ciltlerde oluşan pullu görüntünün önüne geçer. 
  • Makyaja ihtiyaç duymadan bakımlı ve hoş görünmek istediğinde renkli nemlendiriciler imdadına yetişir. 

Renkli Nemlendirici Nasıl Kullanılır?

Ten makyajı aşamasında fondöten yerine geçen renkli nemlendiricileri uygulamak oldukça kolay. Bu noktada cilt tipine uygun fondöten seçimi hakkında bilgi almak istersen yazımızı inceleyebilirsin. 

  • İlk aşamada bir makyaj bazı ile cildini makyaja hazırlamak isteyebilirsin. Ten ile makyaj ürünleri arasında köprü oluşturan baz uygulaması, sana gün boyu taze bir duruş imkanı tanır. Bu aşamada su bazlı yapısı ve nemlendirici etkisi ile ön plana çıkan NYX Cosmetics Bare With Me Hydrating Jelly Primer nemlendirici makyaj bazını tercih edebilirsin.
  • Ardından renkli nemlendiriciyi sürmeye başlayabilirsin. Parmak uçlarını kullanarak ürünü yedirebilirsin. Renkli nemlendiriciler kremsi dokuda oldukları için bu şekilde rahatlıkla uygulanabilir. Ama tabii dilersen fondöten fırçası veya makyaj süngeri de kullanabilirsin. Ten fırçası seçimi nasıl yapılır öğrenmek için Yüz Fırçaları Rehberi yazısına göz atın.
  • Renkli nemlendiriciyi cildine tamamen yedirdikten sonra dilediğin makyaj modeli ile devam edebilirsin. 

NYX Cosmetics Renkli Nemlendirici İle Tenine Hayat Ver!

Her tarza ve ihtiyaca uygun makyaj ürünleri ile ön plana çıkan NYX Cosmetics’te elbette renkli nemlendirici çeşitleri de var!

Her zaman makyaj severlerin en iyi renkli nemlendirici listelerinde yer alan NYX Cosmetics Bare With Me Tinted Skin Veil, vegan formülüyle ön plana çıkan bir ürün. Doğal, aydınlık ve ıslak bir bitiş sunan bu renkli nemlendirici orta-az kapatıcılık seviyesinde. Üstelik içeriğindeki salata özleri, aloe vera ve gliserin ile teni derinlemesine nemlendiren bu harika ürün 8 saate kadar kalıcı. Sen de NYX Cosmetics Bare With Me Tinted Skin Veil’in 12 farklı renkten oluşan paletini inceleyerek kendine uygun tonu rahatlıkla bulabilirsin.

NYX Cosmetics ile nerede, ne zaman ve ne şekilde istersen makyajın büyüsü ile buluşabilirsin. Önemli olan ihtiyaçlarını belirlemen! Sonrasında aradığın her şeyi NYX Cosmetics koleksiyonlarında bulabileceğinden emin olabilirsin.

Kaş Kontürü Nedir, Nasıl Yapılır?

Kaş Kontürü Nedir, Nasıl Yapılır?

Salatalığın Faydaları

Salatalığın Faydaları