Yılın en eğlenceli ve keyifli günlerinden biri olan yılbaşı gecesi, birbirinden yaratıcı ve özenli makyaj uygulamaları yapmak için de kusursuz bir gün. Sen de kıyafetin ve katılacağın kutlama tarzın ile uyumlu ve çarpıcı bir makyaj yaparak, yılbaşı gecesinin yıldızı olabilirsin! Yılbaşı için nasıl bir plan yaparsan yap, o gün sevdiğin bir kıyafeti ve makyaj tarzını taşımak seni daha keyifli bir ruh haline sokabilir. Hem unutma, yeni yıla nasıl girersen öyle geçermiş! Sen de yeni yılı kusursuz ve dikkat çekici bir makyajla karşılamak için yılbaşı makyajı tüyolarına göz atmaya ne dersin? Yılbaşı makyajı nasıl yapılır ve kusursuz bir makyaj için hangi malzemeler kullanılmalı? 

Yeni yıl makyajı yaparken dilediğin kadar özgür ve yaratıcı olabilirsin. Herkesin makyaj tarzı ve tercihleri farklı olduğu için elbette karar tamamen sana ait. Ancak doğru makyaj malzemelerini seçerek makyajının kusursuz görünmesini ve gece boyunca kalıcı olmasını sağlayabilirsin. Böylece yeni bir yıla girmek için geri sayım yaparken makyajının nasıl göründüğünü ve fotoğraflarda nasıl çıktığını dert etmek zorunda kalmazsın İşte 7 adımda kusursuz yılbaşı makyajı oluşturmak için kullanabileceğin makyaj malzemeleri...

İlk Adım: Makyaj Bazı Uygulaması

Yeni yıl makyajının uzun süre bozulmadan ve akmadan dayanması için makyajının temeli sağlam olmalı. Yılbaşı gecesi çok dans edersen terleyebilir, dışarıda yapılan bir kutlamaya katılırsan soğuk havaya maruz kalabilirsin. İşte bu yüzden tüm hava koşullarında seni yarı yolda bırakmayacak bir makyaj bazı ile makyajını daha kalıcı bir hale getirmende fayda var.

NYX Cosmetics Born To Glow Illumınating Primer

Yılbaşı gecesinin coşkusuna yakışan doğal ışıltıları tüm gece boyunca yüzünde taşımaya ne dersin? NYX Cosmetics Born To Glow Illumınating Primer; özel günler, davetler ve kutlamalar için yapılan makyajlarda sıklıkla tercih edilen bir makyaj bazı. İçerisindeki doğal yansımalar yaratan ışıltılar ile gece boyunca sağlıklı ve aydınlık bir cilde sahip olabilirsin. İster fondöteninden önce kullan, ister fondöteninle karıştırarak cildine uygula! Dayanıklı ve ışıltılı ten makyajın ile göz kamaştıracağına emin olabilirsin.

İkinci Adım: Cilt Tonunuza Uygun Fondöten Seçimi

Ten makyajının uzun saatler boyunca dayanıklı olması ve cildinle uyum sağlaması çok önemli. Özellikle yılbaşı gecesinde çekilen flaşlı fotoğraflar, teninde uyumsuz görünen bir fondöteni mutlaka ele verir. Bu yüzden cilt tonuna ve tipine uygun bir fondöten seçmen gerek. 

Cildinize en uygun doğru fondöteni öğrenmek  için hemen tıklayın!

NYX Cosmetics Can't Stop Won't Stop Full Coverage Likit Fondöten

İşte karşında her cilt tipine ve tonuna uyum sağlayan bir fondöten: NYX Cosmetics Can't Stop Won't Stop Full Coverage Likit Fondöten! Normal, yağlı ve karma ciltler ile hemen uyum sağlayan bu fondöten, öncesinde makyaj bazı kullanacağın için kuru ciltler için de birebir. Toplam 45 farklı ton seçeneği ve 24 saat kalıcılık özelliği ile gece makyajları için adeta biçilmiş bir kaftan! İncecik ve cildin ile hemen uyum sağlayan yapısı ve yüksek örtücülük etkisi ile sen de gece boyunca kusursuz ten makyajının tadını çıkarabilirsin.

Üçüncü Adım: Highlighter ile Yılbaşı Işıltısını Yakala

Söz konusu yılbaşı ise yalnızca makyaj bazının ışıltısı yetmez! Cildinde doğal görünen ve ışık yansımaları ile cildine daha sağlıklı bir görünüm katan bir highlighter, seni rahatlıkla gecenin yıldızı yapabilir. Makyaj bazının kattığı ışıltıya destek olması için toz aydınlatıcılar yerine likit formda bir aydınlatıcı seçmen daha doğal bir görünüm yaratabilir. Elmacık kemiklerine, burun kemiğine ve çene ucuna hafif dokunuşlar yapman yeterli!

C:\Users\serra.erke\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\yilbası_gorsel_2.jpg

Dördüncü Adım :NYX Cosmetics Born To Glow Liquid Illuminations Likit Aydınlatıcı

Makyaj bazın ile aynı aileden gelen, doğal ışıltıları ile göz kamaştıran bir likit aydınlatıcıya ne dersin? NYX Cosmetics Born To Glow Liquid Illuminations Likit Aydınlatıcı ile yüzünü daha biçimli bir görünüme kavuşturabilir, dilediğin bölgeleri kolaylıkla ön plana çıkarabilirsin. Yüzüne vuran ışıklar ile hafifçe yanıp sönen bu pırıltılar, cildini her zamankinden daha göz alıcı ve sağlıklı gösterebilir!

NYX Cosmetics Ultimate Multi Finish Shadow Palette

NYX Cosmetics Ultimate Multi Finish Shadow Palette, hem hafif hem de yoğun göz makyajları için ideal bir far paleti! Çünkü içerisinde mat, metalik ve satin bitişli üç çeşit far ve 12 farklı renk var. Kremsi yapısı ile kolayca sürülen, yoğun pigmentleri ile göz kamaştıran bu renkler senin de favorin olabilir. Üstelik hem kıyafetin hem de makyajın ile uyumlu renkleri de rahatlıkla tercih edebilirsin. Dilersen tek renk bir far sürebilir, dilersen gölgelendirme yapabilirsin. Tamamen sana kalmış! 

Beşinci Adım: Eyeliner ile Göz Makyajınızı Tamamlayın

Göz makyajında son dokunuşun adresi elbette eyeliner! Eyeliner ile kusursuz görünen bir göz makyajında son noktayı koyabilirsin. Dilersen yalnızca kirpik diplerini belirginleştirecek bir hat çekebilir, daha görkemli bir görünüm yaratmak istiyorsan yaratıcı kuyruklar çizebilirsin. Dikkat etmen gereken tek şey, kolayca akmayan ve dağılmayan bir eyeliner seçtiğinden emin olmak!

NYX Cosmetics Epic Ink Liner Eyeliner

Eyeliner kullanmanın zor olduğunu düşünüyorsan, şimdi tüm ön yargılarını yıkmanın tam zamanı! NYX Cosmetics Epic Ink Liner Eyeliner'ın incecik ucu ile eyeliner çekmek sandığından çok daha kolay. Suya dayanıklı ve uzun süre kalıcı bu ürün ile gece boyunca göz makyajının bozulmasından endişelenmeden vakit geçirebilirsin. Üstelik siyah ve kahverengi seçenekleri ile her göz makyajına kolayca uyum sağlar!

Altıncı Adım: Kaş Farı ile Belirgin Kaşlar

Uzun saatler boyunca kaşlarının şeklinin bozulmaması ve güzel görünmesi de oldukça önemli. Kaşlarına nasıl bir şekil vermek istediğine elbette sen karar vereceksin. Ancak eğer kaşlarındaki boşlukları doldurmayı ya da onları boyamayı düşünüyorsan, doğal kaş ve saç rengin ile uyumlu bir ton seçtiğine emin olmalısın. 

NYX Cosmetics 3-IN-BROW Kaş Kalemi & Pudrası & Maskarası

Kaş makyajında yapabileceğin her tür uygulamayı yalnızca tek bir ürünle gerçekleştirmek, sence de kulağa harika gelmiyor mu? NYX Cosmetics 3-IN-BROW ile bu mümkün! 10 farklı ton seçeneği ve fonksiyonel kullanımı ile sen de birkaç dakika içinde kusursuz kaşlara sahip olabilirsin. İstersen sadece maskarayı kullanarak kaşlarını sabitleyebilir, istersen pudra ile boşlukları doldurabilirsin. Kaş kalemi ile kaşına yeni bir şekil verebilir, daha keskin hatlar yaratabilirsin! 

Yılbaşı Makyajının Olmazsa Olmazı: Kırmızı Rujlar

Sıra geldi yılbaşı makyajının imzası sayılan kırmızı ruja! Kırmızı rujun binbir tonu içinden makyajına en uygun olanını kolaylıkla seçebilirsin. Gece boyunca dudak makyajının bozulmaması adına kalıcı ve mat bir ruj tercih edebilirsin. Hangi tonu seçersen seç, makyajına yaptığın son dokunuş ile kusursuz bir look oluşturacağından emin olabilirsin!

C:\Users\serra.erke\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\yilbası_gorsel_3.jpg

NYX Cosmetics Soft Matte Lip Cream Likit Mat Ruj

NYX Cosmetics Soft Matte Lip Cream serisinde hayalindeki tonda kırmızı ruju bulman çok kolay! Üstelik bu serideki rujlar, kremsi ve ince yapıları ile uzun süre kalıcı olsalar da dudaklarında bir ağırlık ya da rahatsızlık hissine neden olmaz. Yumuşacık ve uyumlu bir mat bitiş için sen de hemen dilediğin tonu seçebilir ve Los Angeles'ın dinamik ruhunu dudaklarına yansıtabilirsin!

Son Adımda Makyaj Sabitleyici ile Yılbaşı Makyajınızı Koruyun

Gelelim son dokunuşa! Kusursuz bir makyaj için gereken tüm malzemeleri seçtiğine göre artık yaptığın makyajın kalıcılığını arttırman yeterli. Bunun için bir makyaj sabitleyici kullanarak makyajının ömrünü çok daha uzun kılabilirsin. 

NYX Cosmetics Makeup Setting Spray Mini - Dewy

Minik sprey şişesi ile gece boyunca çantanda taşıyabileceğin, gittiğin her yerde yanında götürebileceğin bir makyaj sabitleyiciye ne dersin? NYX Cosmetics Makeup Setting Spray Mini - Dewy, özel tasarlanmış mini boyu ile yılbaşı gecesinde en büyük yardımcılarından biri olabilir. Ten makyajının daha doğal ve aydınlık görünmesini sağlayan bu ürün ile gece boyunca bozulmayan makyajının tadını çıkarabilirsin! 

Tüm özel günler için makyaj önerilerini incelemek için tıklayın!