Her makyaj severin çantasında mutlaka en az bir tane ruj bulunuyor. Rujların makyaj trendlerindeki değişmez yeri, ruj modellerinin de her geçen gün gelişmesini ve çeşitlenmesini sağlıyor. Dudak makyajının yıldızı olan rujlar, her ten rengine ve makyaj tarzına uygun seçilebilmeleri adına birçok farklı renkte üretiliyor. Bu sebeple istisnasız her kadına, her cilt tonuna ve her makyaja yakışacak rujların sayısı hayli fazla. Ruj seçimi, tüm makyaj malzemeleri arasında belki de en özgür olabildiğin alan. Mordan pembeye, kırmızıdan fuşyaya, siyahtan griye, metalik tonlardan nude renklere kadar aradığın her tonda ruju bulman oldukça kolay. Fakat bazen bazı rujların rengine bayılsan da, denediğinde kendine hayal ettiğin kadar yakışmadığını düşünüyor olabilirsin. Bu problemin önüne geçmek ve ruj seçimini daha kolay bir hale getirmek için göz önünde bulundurabileceğin bir faktör var: Ten rengin! Ten rengine uygun rujlar seçmenin seni asla hayal kırıklığına uğratmayacağını deneyerek görmek ister misin? Öyleyse sıkı dur, senin için ideal ruj renklerini bulacağımız bir yolculuğa çıkıyoruz!

Açık Tenliler İçin Ruj Seçimi

Açık Tenliler İçin Ruj Seçimi

Öncelikle tekrar belirtmekte fayda var; her ruj renginin de birbirinden farklı birçok tonu ve modeli bulunuyor. Bu sebeple tüm ruj renklerinin tüm cilt tonlarında harika durması için hiçbir engel yok. Ancak ten renginden yola çıkarak göz önünde bulundurabileceğin birkaç ipucu, seçim yapmanı daha kolay kılabilir.Açık ve beyaz tenliler, kimi zaman solgun ve cansız görünen bir ciltten muzdarip olabilir. Bu durumun önüne geçmek adına, özellikle hafif göz makyajı yaptığın günlerde dudaklarında göz alıcı bir pembe ya da fuşya rengini kullanmakta cesur olabilirsin.Daha marjinal ve sıra dışı makyajlarda mor ruj sürmeyi denemek de beklemediğin kadar güzel bir görünüm yaratabilir. Pastel ruj renkleri, cildini daha canlı ve dinamik göstermeye yardımcı olabilir. Eğer mat rujları tercih ediyorsan, bordo mat rujların yarattığı etkileyici görünümden de asla mahrum kalmamalısın. Özellikle gece makyajlarını daha çekici kılacak soğuk ve koyu mat rujlar ile her gecenin yıldızı sen olabilirsin!

Kumral Tenliler İçin Ruj Seçimi

Kumral tenliysen, ruj seçiminde çok geniş bir yelpazen var demektir. Hafif bir dudak makyajı yapmak istediğinde nude tonlara, dudaklarını ön plana çıkarmak istediğin makyajlarda ise kiremit rengi ya da pembe tonlarına yönelebilirsin. Makyaj tarzına bağlı olarak tüm ruj renkleri emrine amade. Ancak ufak bir tavsiye: Göz makyajını yoğun tuttuğun zamanlarda dudak makyajını daha hafif şekilde uygulamanda fayda var. Aksi takdirde yüzünde karmaşık bir görüntüye neden olabilir, yorgun bir cilt görünümü ile karşı karşıya kalabilirsin. Mat rujlar tercih ediyorsan, turuncu ve kiremit tonlarını mutlaka denemelisin.Dudaklarınızı dolgun gösterecek mat ruj renklerini öğrenmek için tıklayın!

Buğday Tenliler İçin Ruj Seçimi

Buğday tenlilerin durumu da kumral tenliler ile hemen hemen aynı. Turuncu ve pembe tonları, her mevsim ve makyaj tarzında seni tamamlamak için birebir. Özellikle mat rujlarda şeftali rengi ruj modellerini mutlaka denemelisin. Makyajını hafif tutmayı tercih ettiğin günlerde ise nude tonlar en büyük yardımcın olabilir.

Esmer Tenliler İçin Ruj Seçimi

Kırmızı ruj herkese yakışır. Ancak esmer bir tene sahipsen, kırmızı ruj vazgeçilmezlerinden olabilir. Ten rengin ile harika bir uyum yakalayan kırmızı rujların ister lip gloss ister mat modelleri ile dinamik, çekici ve feminen bir görünüm oluşturabilirsin. Kahverengi ve koyu nude tonlar da hayalindeki renkler olmaya aday! Ayrıca hafif makyajlarda açık pembe ve şeftali tonlarının sana çok yakışacağından emin olabilirsin.

Bronz Tenliler İçin Ruj Seçimi

Mürdüm, mor ve bordo... Bronz tenlilerin ten rengini vurgulamak ve harika bir uyum yaratmak için birebir tonlar! Özellikle mürdüm rengi, bronz makyajların yıldızı olmaya aday. Yalnızca hafif bir göz makyajı ve koyu renkte seçtiğin bir ruj ile kusursuz bir makyaj uygulaması yapabilirsin.

Bronz Tenliler İçin Ruj Seçimi

Sana En Çok Yakışacak Ruj Renkleri ve Numaraları

Sıra geldi her ten rengi için ruj önerilerine... Ten rengin hangisi olursa olsun, sana çok yakışacak ruj renklerinin olduğunu başta da söylemiştik. Şimdi dilersen, her birinin numaralarına birlikte göz atalım. Böylece sen de seçim yaparken zamandan kazanabilirsin.

Nude Ruj Renkleri

Özellikle son yıllarda popülerliği artan nude ruj renkleri, her ten rengine kolayca uyum sağlamaları ve tüm makyajlarda kullanılabilmeleri açısından göz bebeğimiz haline geldi. NYX Cosmetics Professional Makeup Suede Matte Ruj serisinde bulunan 24 farklı rengin içinde her ten rengine yakışacak nude tonlar da var! Üstelik bu seride bulunan her ruj rengi ile aynı tonda bir dudak kalemi de bulunuyor.

Kumral ve buğday tenliler için, seride bulunan Brunch Me rengi harika bir şeftali-nude tonu! Dumanlı göz makyajından porselen makyaja her tarz için bu tonu rahatlıkla kullanabilirsin. Munchies rengi ise bronz tenlilerin favori rujları arasına girebilir. Sonbahar esintilerini hatırlatan kahverengi-gri tonu ile esmer tenlilerin de gönlünü çalmaya aday. Beyaz tenliler ise Rose The Day rengine mutlaka göz atmalı.

Nude tonlar için ideal bir seri daha var: NYX Cosmetics Lip Lingerie Push Up Lipstick! Bu seride bulunan ve her biri nude tonlara sahip 12 özel renk ile her ten rengine sahip makyaj severin hayalindeki nude ruju bulması çok kolay!

Kırmızı Ruj Renkleri

Ruj dendiğinde herkesin aklına ilk gelen renk kırmızı olabilir. Gerçekten kırmızı rujların sarsılmaz bir tahtı var. Beyaz, buğday ve kumral tenlilerin mat kırmızı tonunu gün boyu dudaklarında taşıyabilmeleri için harika bir önerimiz var: NYX Cosmetics Soft Matte Lip Cream serisinden Morocco rengi! Kalıcı bir ruj tercih etmeyenler ise mutlaka NYX Cosmetics Professional Makeup Suede Matte Ruj serisinde bulunan Kitten Heels rengine göz atmalı. Esmer ve bronz tenliler için NYX Cosmetics Butter Lipstick Ruj serisindeki Afternoon Heat tonu harika bir tercih!

Kiremit Rengi Ruj Renkleri

Sırada istisnasız her ten rengine çok yakışacak harika bir likit ve mat kiremit ruj rengi var: NYX Cosmetics Lip Lingerie serisinden Exotic! Bu seride bulunan birçok renk; tarçın, kiremit ve gül kurusu tonlarında. Ten rengin ne olursa olsun, bu seri içinden dilediğin tonu seçebilirsin. NYX Cosmetics Powder Puff Lippie Lip Cream serisinden Pop Quiz rengi ise, koyu kiremit tonlarını sevenler için mükemmel bir tercih. Ten Rengine Uygun Ruj Seçimi

Bordo Ruj Renkleri

En açık tenden en koyusuna, bordo renk rujlar herkesin baş tacı! Özellikle gece ve özel gün makyajlarında elimiz sürekli onlara gidiyor. Klasik bir mat lipstick arayanlar için NYX Cosmetics Matte Lipstick serisindeki Dark Era rengi eşsiz bir seçenek. Eğer tercihin kalıcı mat rujlardan yanaysa, NYX Cosmetics Soft Matte Lip Cream serisinden Madrid tonuna mutlaka göz atmalısın. Parlak rujlar için ise NYX Cosmetics Slip Tease Full Color Lip Lacquer serisinden Spiced Spell rengi harika bir tercih.

Pembe Ruj Renkleri

Pembenin sayısız tonu var. Bu yüzden seçim yapmak diğer renklere göre nispeten daha zor olabilir. Ancak endişelenmene gerek yok. NYX Cosmetics Powder Puff Lippie Lip Cream serisinden BBY rengi, başta beyaz tenliler olmak üzere, pembenin en göz alıcı tonlarını denemek isteyen herkes için ideal. Oldukça açık ve belli belirsiz tonlarda bir parlak pembe ruj arıyorsan, NYX Cosmetics Slip Tease Full Color Lip Lacquer - Cardio Bunny mükemmel bir seçenek. Kalıcı mat rujlardan yanaysan, özellikle buğday ve esmer tenlilerin kalbini kazanacak bir öneri geliyor: NYX Cosmetics Soft Matte Lip Cream ailesinden Antiwerp! Ve son olarak, çılgın ve sıra dışı makyajlar için bir önerimiz var: NYX Cosmetics Electro Brights Matte Lip Cream. Neon pembenin farklılığını yaşamak ve her makyajını festival tadında uygulamak isteyen herkese hitap ediyor!

Lip gloss dudak parlatıcısı trendlerini öğrenmek için tıklayın!