Takma Kirpik Hakkında Tüm Merak Edilenler

Pürüzsüz bir cilt makyajının en büyük destekleyicisi hiç şüphesiz ki anlamlı bakışlar. Gözlerine daha da derinlik ve anlam katmak için kullandığın maskaralar, bazı zamanlarda makyajın için yeterli gelmeyebilir. Özel günlerde ya da gece davetlerinde yapacağın gösterişli makyajında, gözlerindeki ihtişamı daha da ortaya çıkarmak için tabii ki daha hacimli ve dikkat çekici kirpiklere ihtiyacın olacak. Böyle zamanlarda takma kirpik kullanmayı mutlaka denemelisin. Uzun ve dolgun kirpiklerin, bakışlarının üzerinde yarattığı çarpıcı etkiyi bir kez gördüğünde artık sen de takma kirpik kullanmaktan vazgeçemeyeceksin. NYX Cosmetics, bu konuda oldukça iddialı kirpik çeşitlerine sahip ve senin vazgeçilmezin olmak için kirpiklerin ile buluşmayı bekliyor.

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma kirpiğini ister ten makyajından önce ilk adımda istersen ten makyajını tamamladıktan sonra takabilirsin. Ancak yaşanacak herhangi bir aksiliğe karşı makyajında tazeleme yapmak zorunda kalmaman adına biz, ilk öncetakma kirpik takmanı tavsiye ediyoruz.

Bunun için ilk olarak makyajına gözlerinden başlamalısın. Arzu ettiğin renklerde toz ya da krem farlar ile göz makyajını yaptıktan sonra, dilersen simsiyah bir eyeliner da çekebilirsin. NYX Cosmetics Epic Ink Eyeliner, siyah ve kahverengi renk seçenekleri ve waterproof yapısı ile bu iş için biçilmiş kaftan! Bu adım gözlerine ayrı bir çekicilik katacak. Ardından ambalajından nazikçe çıkardığın kirpiklerine kirpik yapıştırıcısı uygulamadan önce kirpiklerin boyunu kontrol etmelisin. Gözlerin için fazla büyük bir kirpik seçtiysen kaş makası ile nazikçe boylarını kısaltabilirsin. Kirpiğin boyunu ayarladıktan sonra artık kirpik yapıştırıcısını takma kirpik diplerine sürebilirsin.

Burada dikkat etmen gereken iki nokta var: İlki takma kirpik üzerine kirpik yapıştırıcısını mümkün olduğunca ince bir tabaka halinde sürmek. Çünkü fazla sürülmesi halinde yapıştırıcı, makyajını bozabilir ya da takma kirpik kendi kirpiklerinin üzerine daha zor sabitlenebilir. İkinci adım ise takma kirpik üzerine yeterli miktarda kirpik yapıştırıcısı sürdükten sonra kirpiği hemen yapıştırmaya çalışmak. Bu aşamada bir süre beklemek takma kirpik yapıştırıcısının kıvam almasını sağlayacak ve takma kirpiği kendi kirpiklerinin üzerine daha kolay sabitleyebilmeni sağlayacak. Yapıştırıcıyı yaklaşık 20-30 saniye kadar beklettikten sonra takma kirpikleri cımbız ile tutup gözlerine yerleştirebilirsin.

Burada senin için kolaylık sağlayacak yöntem, kirpiği ilk olarak gözünün tam ortasına yerleştirmek olacaktır. Sonrasında kirpik dibine iyice yerleşen takma kirpiği, cımbız yardımı ile nazikçe göz pınarına ve göz kenarına yapıştırabilirsin. Şimdi, etkileyici bakışlarınla dikkatleri kolayca üzerine çekmeye hazırsın!

Hacimli görünen kirpiklere sahip olmak için maskara ürünlerini incelemelisin!

Takma Kirpik Nasıl Çıkartılır?

Kirpikleri çıkartırken onlara zarar vermeden bu işlemi yapabilirsen, takma kirpiklerini formunu kaybedene kadar birkaç kez daha rahatlıkla kullanabilirsin. Bunun için sana iki yöntem sunacağız: İlki suya dayanıklı bir göz makyajı temizleyicisi kullanmak. Suya dayanıklı makyaj temizleyicisinden bir miktar üzerine döktüğün makyaj pedini, gözlerinin üzerinde yaklaşık 10-15 saniye kadar beklet. Ardından makyaj pedini hafifçe gözlerine bastırarak aşağıya doğru çek. Bu esnada takma kirpiğin kendi kirpiklerinden kolayca ayrıldığını göreceksin. Şayet ayrılmıyorsa yeni bir makyaj pedi ile aynı işlemi tekrarlamalısın. Lütfen takma kirpikleri parmaklarınla çekiştirip çıkarmayı deneme! Kendi kirpiklerine zarar vermek istemezsin, değil mi?

Sana sunacağımız ikinci yöntem ise balm formunda bir göz makyajı temizleyicisi ile gözlerine masaj yapmak. Parmaklarına aldığın bir miktar ürünü önce ellerinin arasında ısıtmalı, ardından gözlerine uygulamalısın. Dikkat etmen gereken nokta, uygulama yaparken dairesel hareketler ile gözlerini ovuşturmaktan kaçınmak. Kaşlarından gözlerine doğru bir istikamette, yani sadece aşağıya doğru parmaklarını gözlerinin üzerinde birkaç kez gezdirdiğinde, takma kirpik üzerindeki yapıştırıcının kirpiklerinden ayrıldığını göreceksin. İşte, takma kirpikleri çıkartmak bu kadar kolay!

Takma Kirpik Nasıl Temizlenir?

Kirpiklerini onlara zarar vermeden gözlerinden çıkarttın. Ancak üzerinde tabii ki o muhteşem geceden kalan makyaj artıkları var. Takma kirpiklerini tekrar ilk günkü güzelliği ile kullanabilmek için onları güzelce temizlemen gerek. Bunun için yapman gerekenler çok basit. Bir kasenin içerisine ılık suyu döküp üzerine her zaman kullandığın göz makyajı temizleyicisinden bir miktar eklemen yeterli. Yaklaşık 10-15 dakika bekledikten sonra kirpikleri sudan çıkartabilirsin. Kirpiklerin üzerindeki yapıştırıcı artıklarının yumuşadığını ve kolayca söküldüğünü göreceksin. Yapıştırıcıları çıkardıktan sonra kirpikleri bir makyaj pedinin üzerine yerleştirip yine temiz bir kaş fırçası ile taramalısın. Bu işlem sonrasında takma kirpik üzerindeki rimel kalıntılarının da kolayca pamuğa transfer olduğunu göreceksin. Son kez kirpiklerini sudan geçirdikten sonra kurumalarına müsaade etmelisin. Ardından onları, satın aldığın ambalajın içerisinde bir sonraki kullanımına kadar güvenle saklayabilirsin.

Takma Kirpik ile Maskara Kullanımı

Takma kirpiklerini kendi kirpiklerin ile birleştirirsen, daha doğal bir görüntü elde edebilirsin. Bunun için, takma kirpiklerinin tamamen kuruyup kendi kirpiklerinin üzerinde sabitlediğinden emin olduktan sonra, en sevdiğin rimelin ile onları güzelce boyamalısın. Burada kirpiklerindeki görüntüyü doğallıktan uzaklaştırmamak adına, kat kat uygulama yapmamaya dikkat etmeni tavsiye ederiz. Kendi kirpiklerin ile takma kirpiklerinin homojen olarak birleştiğini gördüğün an, yaptığın uygulama miktarı senin için yeterli olacaktır.

Göz Şekline Uygun Takma Kirpik Kullanımı

Kimi kadınlar badem göz şekline sahipken kimisi çekik gözlü olabiliyor. Bu nedenle takma kirpiklerde birçok seçeneğimiz mevcut. "Göz şekline uygun en iyi takma kirpik nasıl bulunur?" merak ediyorsan yazıyı okumaya devam et.

Yuvarlak göz şekline sahipsen, tercih edeceğin takma kirpik gözlerini daha çekik göstermeli. Bunun için, iç kısımları daha kısa olup kenarlara doğru gidildikçe uçlarının boyu uzayan kirpikleri kullanmalısın. Bu sayede gözlerini ideal göz şekli olan badem şekline yaklaştırabilirsin. Zaten badem şeklinde bir göz yapısına sahip isen, yapman gereken o muhteşem gözlerinin derin etkisini daha da ortaya çıkarmak için, orta kısmı daha uzun olan takma kirpikler kullanmak.

Gözlerin birbirinden uzaksa onları birbirine daha yakın göstermene yardımcı olacak kirpik şekli, orta kısmı kenarlarından daha uzun olan kirpiklerdir. Bu tarz kirpikleri kullandığında gözlerin daha yuvarlak ve birbirine daha yakın görünecek. Tam tersi olarak gözlerin birbirine yakınsa onları uzak göstermek için, başlangıç noktası kısa olup kenarlara doğru uzayan kirpik modellerini kullanmalısın. Göz kenarlarına doğru vereceğin yoğun etki, gözlerini ideal formda birbirine daha uzak gösterecek.

Göz makyajınızın tamamlayıcı far paleti ürünlerini inceleyin!

Takma Kirpik Modelleri

Gözlerinde muhteşem dramatik etkiler yaratabilmen için NYX Cosmetics, tam 24 adet farklı model takma kirpiği senin beğenine sunuyor. O günkü ruh haline ve tarzına göre kullanabileceğin birbirinden farklı ve ihtişamlı kirpikler ile tüm dikkatleri üzerine toplayabilirsin. Dilersen bütün ve tek şerit halindeki modelleri ya da tek tek uygulayabileceğin tekli kirpik modellerini deneyebilirsin. Tekli kirpik sevenler, NYX Cosmetics Wicked Lashes Singles'ın kolay kullanımı ve doğal etkisine hayran kalacak! Kirpiklerinin uzunluğundan memnunsan ve sadece onlara hacim kazandırmak istiyorsan, yoğun yapılı ve nispeten daha kısa kirpik modellerini seçebilirsin.

Kirpiklerine hem hacim hem de uzunluk katmak istersen yine NYX Cosmetics ürünlerinden göz yapına göre seçebileceğin çeşitli yoğunlukta kirpikleri deneyimleyebilirsin. Zaman zaman kirpiklerinin yoğunluğunu farklı düzeylerde belirlemek istersen, dilediğin yoğunlukta kirpiklere kavuşmak için tekil kirpik modellerini kullanabilirsin. Bu kirpikler özellikle günlük yaşamda kullandığın soft makyajların ile uyumu daha kolay yakalayacak. Tekil kirpiklerle sen ne kadar istersen, kirpiklerin o kadar yoğun. Unutma, uygun takma kirpik fiyatları ile güzelliğini taçlandırman yalnızca an meselesi.

5 adım da dumanlı göz makyajı nasıl yapılır merak ediyorsanız içeriğimizi inceleyin.