İlkbaharın en güzel dönemi olan mayıs ayı kapıda! Değişen ve güzelleşen hava ile başlayan bu ay yepyeni maceraların, duyguların ve başlangıçların da habercisi. Peki, mayıs ayında burcunu nasıl gelişmeler bekliyor? Hem bu ay hayatında yaşanabilecek olaylarla ilgili ipuçlarına hem de bu ay favorin olabilecek makyaj malzemeleri hakkında bilgi sahibi olmaya ne dersin? Hazırsan başlayalım!

Koç Burcu

Nisan ayından itibaren hayatındaki birçok şey daha sakin bir tempoda gidiyor sevgili Koç kadını. Bu sükunet seni başta oldukça rahatlatsa da mayıs ayı yaklaştıkça hayatının temposundan yavaş yavaş sıkılmaya başlamış olabilirsin. Bu ay, hayatında önemli bulduğun konulara teker teker odaklanmak ve birçok sorunu çözüme kavuşturmak konusunda çaba göstermelisin. Çünkü hâlihazırda devam eden sakinlik, fırtına öncesi sessizliği andırıyor. 11 Nisan'dan itibaren Koç burcuna gerileyen Merkür nedeniyle yaşadığın iletişim sıkıntılarını bir kenara bırakmalı ve çevrendekilerle kurduğun iletişimi güçlendirmeye çalışmalısın. Böylelikle hem hayatına daha dinamik bir tempo getirebilir hem de iletişimsizlikle ilgili yaşadığın sorunları kolaylıkla çözebilirsin!

Gelelim makyaj tüyoları ve önerilerine! Mayıs ayı, iç sesini dinlemeyi ve yorumlamayı başarabildiğin müddetçe sana heyecanlı ve ışıltılı gelişmeler getirecek. Sen de bu gelişmeleri strobing makyaj gibi ışıltılı bir ten makyajı uygulamasıyla karşılamaya ne dersin? NYX Cosmetics Born To Glow Likit Aydınlatıcı ile yeni bir aya sağlıkla ışıldayan cildinin tadını çıkararak başlayabilirsin!

Boğa Burcu

12 Nisan'dan bugüne dek yaşadığın yoğun çalışma temposu seni epey yıpratmış olabilir sevgili Boğa kadını. Ancak, bu gayretinin karşılığını mayıs ayında alacağından emin olabilirsin! İş ya da okul hayatında gitgide artan hırsını başarıya kanalize ettiğin sürece, kurduğun ilişkiler sosyal hayatının da gelişmesine yardımcı olacak. Fakat mayıs ayı boyunca tüm plan, görev ve faaliyetlerini düzenli ve sistemli bir şekilde kayıt altına almaya özen göstermelisin. Çünkü bahar ayları, zihninin dağılmasına ve zaman zaman motivasyon sıkıntısı çekmene neden olabilir. Bu dönemde duygusal ilişkilerinle arana mesafe koyma gereği hissedebilirsin. Ama doğru ve sistemli bir hayat planlaması ile kariyer ve aşkın bir arada yürütülebileceğini de unutmamalısın.

Tüm bu iş ve sorumluluk yoğunluğu içinde kimi zaman kendine "Makyaj nasıl yapılır?" diye soruyor bile olabilirsin. Ancak, özellikle video konferans halinde yürüttüğün toplantılarda dış görünüşüne özen göstermek, motivasyonun açısından oldukça önemli. Doğru makyaj teknikleri yardımıyla yalnızca birkaç dakikada kusursuz bir görünüme kavuşabilirsin. NYX Cosmetics Hydra Touch Oil Primer, makyaj yapmadığın günlerde bile aydınlık ve canlı görünen bir cilt görünümü yakalamanı sağlar!

İkizler Burcu

Nisan ayında İkizler burcunda esmeye başlayan aşk rüzgârları, ağustos ayının sonuna dek sürecek gibi görünüyor! Hâlihazırda bir ilişkin varsa nisan ayı boyunca yaşanan ufak gerginliklerin mayıs ayında son bulacağına emin olabilirsin. Dikkat etmen gereken tek şey, kurduğun iletişimlerle ilgili hislerin konusunda dürüst olmak. Dürüst ve nazik davrandığın takdirde kimseyi kırmayacağından, aksine daha verimli ve keyifli ilişkiler sürdüreceğine şüphe yok. Üstelik bu güne dek içine attıklarından hiçbir fayda görmediğin düşünülürse artık düşündüklerini dile getirme zamanı sevgili İkizler kadını!

Peki, mayıs ayında hangi makyaj modelleri ve ürünlerini tercih etmelisin? Bu ay boyunca en hafif makyajları bile yepyeni bir görünüme kavuşturacak bir maskaraya ne dersin? NYX Cosmetics On The Rise Volume Liftscara ile kirpik lifting etkisine sahip, çarpıcı bakışlara kavuşabilirsin!

Yengeç Burcu

Sevgili Yengeç kadını, zodyağın diğer burçlarına kıyasla oldukça verimli ve keyifli bir nisan ayı geçirdiğin konusunda hemfikir miyiz? Hem rayına giren sosyal ilişkilerin hem de kariyerin açısından temas ettiğin önemli insanlar, mayıs ayına da bomba gibi başlaman için harika birer motivasyon nedeni. Ancak, bu ay da neşeni ve başarını aynı şekilde sürdürebilmen için kıskançlıklardan doğan tartışmaları hayatından çıkarman gerekiyor. Küçük olayları zihninde kurarak büyütmek ve yapacağın tüm eylemler için çevrenden onay beklemek, seni oldukça yavaşlatan ve başarını azaltan eylemler. Bu noktada kendine biraz daha güvenmeli, ilişkilerinde ve işinde daha bağımsız hareket etmeye odaklanmalısın. Böylelikle tıpkı nisan kadar keyifli ve eğlenceli bir aya daha başlayabilirsin! 

Burçlara özel mayıs ayı ürünün neşeni, eğlenceni ve ışıltını tüm ay boyunca hissetmene yardımcı olacak bir dudak parlatıcısı! NYX Cosmetics’in Butter Gloss serisindeki dudak parlatıcıları ile parlayan dudaklara kavuşabilirsin!

Aslan Burcu

Sevgili Aslan burcu kadını, eğer geçtiğimiz ay haksızlığa uğradığın ya da kendini yeterince ifade edemediğin konular olduğunu düşünüyorsan mayıs ayında bu konuları bir kenara bırakıp yeni bir sayfa açmaya hazırlanmalısın. Bu ay boyunca hiçbir şey için acele etmemen ve önemli kararları enine boyuna ölçüp tartarak alman oldukça önemli. Duygusal açıdan yıpratıcı bir dönemi geride bırakıyorsun. Bu süreçte zihnini seni meşgul edecek ve eğlendirecek konulara odaklamalı, motivasyonunu düşürecek tüm unsurları en azından bir süreliğine rafa kaldırmalısın. Dilersen yoga ve meditasyon gibi zihnini dinginleştirmeye yardımcı aktivitelere yönelebilir ya da bir süreliğine yalnız kalıp kafa dinlemek isteyebilirsin. 

Bu süreçte uykusuz gecelerin ve zihnini meşgul eden olumsuzlukların cildinde belirtiler bırakmasına izin vermeyeceksin, değil mi? NYX Cosmetics Concealer Wand Likit Kapatıcı ile tüm cildindeki yorgunluk izlerini ve lekeleri kolaylıkla gizleyebilir, aynaya baktığında kendini harika hissedebilirsin!

Başak Burcu

Sevgili Başak burcu kadını, hayatında yarım kalan tüm konuları iyi ya da kötü bir sona ulaştırmaya hazır mısın? Mayıs ayı senin için hesaplaşmalar ve aydınlanmalar dönemi şeklinde geçebilir. Özellikle ilişkilerin açısından geçmişte senin için belirsiz kalmış ne varsa, bu konuları çözmekle ilgili ciddi bir istek duyabilirsin. Bu esnada yapman gereken sakin olmaya çalışmak ve olan biten tüm olayları objektif bir şekilde hatırlamaya özen göstermek. Böylelikle hem kendine hem de karşındakilere karşı daha adaletli ve dürüst davranabilirsin.

Duygu değişimleriyle geçebilecek bu ayı pürüzsüz ve kusursuz görünen bir ten makyajıyla sürdürmeye ne dersin? NYX Cosmetics Can't Stop Won't Stop Full Coverage Likit Fondöten ile cildindeki kusursuz matlığın ve pürüzsüzlüğün tadını çıkarabilirsin.

Terazi Burcu

Sevgili Terazi burcu kadını, nisan ayı maddi ve manevi açıdan çeşitli zorluklarla geçmiş olabilir. Ancak, mayıs ayında biraz daha ferahlamaya ve zihnini boşaltmaya hazırlanabilirsin. Özellikle 23 Nisan tarihinde burcunda gerçekleşen Yeni Ay, maddi açıdan yepyeni gelişmelere kapı açabilir. Bu gelişmeler, yeni bir kariyer fikri ya da okulda hiç beklemediğin bir başarı elde etmek gibi yenilikler şeklinde hayat bulabilir. Bu süreçte ilişkin varsa sudan sebepleri büyütmemeye dikkat etmelisin. İlişkin yoksa, flört ettiğin biriyle ilgili olumlu gelişmelere şahit olabilirsin. Süreç nasıl gelişirse gelişsin, kendi beklentilerini ve taleplerini göz ardı etmeden karar vermelisin.

Mayıs ayında yeni makyaj modelleri denemek harika bir fikir olabilir. Smokey makyaj uygulamasını doğal tonlar kullanarak yapmaya ne dersin? Toprak tonlarında bir dumanlı makyajın sana çok yakışacağından emin olabilirsin. NYX Cosmetics Ultimate Shadow Palette - Warm Neutrals, ihtiyacın olan tüm tonları barındıran bir seçenek!

Dumanlı göz makyajının püf noktaları için bu yazımızı hemen okuyun!

Akrep Burcu

Mayıs ayı boyunca vücudunun sana yaptığı uyarılara kulak vermeye ve kendini ihmal etmemeye özen göstermelisin sevgili Akrep! Çünkü farklı nedenlerden ötürü bünyende biriken stres, cildinde yıpratıcı etkiler bırakabilir. Fiziksel görünüşünü ihmal etmediğin ve cildine gereken özeni gösterdiğin sürece, bu dönemi hiçbir kalıcı hasar yaşamadan rahatlıkla atlatabilirsin. Bu dönem senin için oldukça yorucu ve monoton geçiyor olabilir ama güzel günler kapıda! Motivasyonunu yüksek tutmayı sakın unutma!

Mayıs ayı boyunca dudaklarını nemli ve yumuşacık tutabilmek için NYX Cosmetics #THISISEVERYTHING Lip Balm'dan yardım alabilirsin. Dudaklarını nemlendirmeyi unutmamak için bu ürünü dilediğin her an yanında taşıyabilirsin!

Yay Burcu

Sevgili Yay burcu kadını, mayıs ayı senin için oldukça heyecanlı başlıyor. İletişim gücünün bir hayli yüksek olacağı bu dönemde, iş veya okul hayatınla ilgili orijinal fikirler bulabilirsin. Özel hayatına daha çok odaklanmanda hiçbir sakınca yok ama hayatındaki diğer dinamikleri ihmal etmemeye özen göstermelisin. Sağlığına dikkat etmeyi de unutmamalısın. Çünkü hem başarılı bir kariyer hem de heyecanlı bir aşk hayatı içinde sağlığın geri planda kalabilir. 

Mayıs ayında harika bir eyeliner ile yepyeni göz makyajlarına imza atmaya ne dersin? Yay burçlarına özel mayıs ayı ürünün, NYX Cosmetics Epic Ink Liner! 

Oğlak Burcu

Nisan ne stresli geçti, değil mi sevgili Oğlak? Artık sana yüklenen sorumlulukları bir kenara bırakarak hayatına ivme kazandırmanın vakti geldi! Mayıs ayını yalnızca kendin için yaşaman gereken bir dönem olarak düşünebilirsin. Boş zaman açısından da sıkıntı çekmeyeceğin bu süreçte, gelecek planlarını daha detaylı bir şekilde düşünebilir, kendine daha verimli ve geniş zaman ayırabilirsin. Unutma, sen mutlu ve huzurlu olmadığın sürece çevreni de mutlu edemezsin. Bu nedenle artık kendini ön plana koymalı ve motivasyonunu yükseltecek kişi ve eylemlere yönelmelisin.

Oğlak burçlarına özel mayıs ayı ürünün, yüzüne yepyeni ve sıcak bir dokunuş katmanı sağlayacak kusursuz bir allık! NYX Cosmetics Sweet Cheeks Creamy Powder Blush Glow'u en kısa sürede makyaj çantana eklemelisin!

Kova Burcu

Sevgili Kova burcu kadını, mayıs ayı kendini geliştirmen açısından oldukça isabetli bir dönem. Bu süreçte eğitimine odaklanabilir ya da ilgini çeken konularda çeşitli dersler alabilirsin. Zihninin kafa karıştırıcı konularla pek meşgul olmayacağı bu dönem, kendini geliştirmek için harika bir fırsat. Bu fırsatı doğru değerlendirebildiğin takdirde ilişkilerin ve kariyerin çok daha eğlenceli ve sosyal bir çerçevede yürüyebilir. 

Mayıs ayında kontür makyaj gibi yüz boyutlandırma uygulamalarına ağırlık vererek daha biçimli görünen yüz hatlarına kavuşmaya ne dersin? NYX Cosmetics Wonder Stick ile yalnızca birkaç dakikada yüzünü boyutlandırabilirsin!

Balık Burcu

Endişeler, düşmanlıklar, korkular... Artık bunları bir kenara bırakmanın zamanı gelmedi mi sevgili Balık? Nisan ayı boyunca kendini bu tip gerginliklerle yeterince yıprattığın konusunda hemfikiriz. Oysa tüm bunların zihninde bu kadar büyümesinin başlıca nedeni, ruh halin. İçine düştüğün açmazlara odaklandıkça daha stresli ve takıntılı bir bakış açısına sahip olman çok normal. 2,5 yıldır burcunda olan Satürn'le artık vedalaşman vesilesiyle, yepyeni ve huzurlu bir dönemin kapılarını aralamaya ne dersin? Finansal açıdan yeni planlara yönelmenin ve hayatına girecek yeni insanlara şans vermenin tam zamanı. Bu başlangıçları asla göz ardı etmemelisin!

Yeni başlangıçların şerefine, Balık burçlarına özel mayıs ayı ürünün eşsiz renkte bir ruj! NYX Cosmetics Soft Matte Lip Cream serisinde yer alan Monte Carlo rengi ile hayatında yepyeni bir sayfa açabilirsin!

Burçlara göre kadınların en sevdiği makyaj önerileri yazımızı sakın kaçırmayın!