Kore Tarzı Makyaj ve Cilt Bakımı Önerileri

Makyaj uygulamalarında farklı tarzlar bulunuyor. Kore tarzı makyaj uygulamaları herkes tarafından beğenilen uygulamalar arasında yer alıyor. Aydınlık ve bembeyaz ten Kore makyajının en önemli noktası. Koreliler ten renklerinin beyaz ve aydınlık olması için cilt bakımına fazladan zaman harcıyorlar. Yüz maskeleri, köpükler, bantlar ve kremler ile ciltlerinin aydınlık ve kusursuz görünmesini sağlıyorlar. Kore makyajı ile sen de canlı ve taze bir görünüme sahip olabilirsin. Kore stili makyaj uygulamalarında pembe allıklar, aydınlatıcılar ve fondötenler ön planda yer alıyor. Kore tarzı makyaj uygulaması yapacaksan ürünlerinin maksimum performans göstermesi makyajının kalitesini artırıyor. Profesyonel makyaj malzemeleri kullanarak kısa sürede Kore tarzı makyaj yapabilirsin.

Kore Makyaj Trendleri 

Görünüme canlı bir tarz katan Kore makyajını birkaç makyaj malzemesi ile kolayca yapabilirsin. Kore makyaj trendlerinde parlak ve mat görünümler trendler arasında yer alıyor. Birbirine zıt bu iki makyaj uygulaması cilde canlı bir görünüm kazandırıyor. Mat görünümü öne çıkaran Kore makyajında ten rengi, pudralar ile matlaştırılıyor. 

Kore makyajında ten renginin aydınlığı ve renk bütünlüğü makyaj görünümü için büyük önem taşıyor. Yüksek kapatıcılık sunan NYX fondöten ürünleri Kore tarzı makyaj uygulamaları için ideal ürünler arasında yer alıyor. Mat ve kusursuz bir ten rengi elde etmek için mat bitişe sahip yüksek kapatıcı fondötenlerden NYX Cosmetics Total Control Drop Foundation veya NYX Cosmetics Born to Glow Fondöten ürünlerini kullanabilirsin.

Bronze makyajlı renkli gözlü kadın

Makyaj uygulamasına başlamadan önce mutlaka cildini temizleyip nemlendirmelisin. Ayrıca makyajın kalitesini artırmak için makyaj bazı kullanmalısın. Bu sayede fondötenler yüzünde daha iyi görünecektir. Kore makyaj trendlerinin diğer bir özelliği ise canlı ve parlak ciltler... Pembe tonlarının ve aydınlatıcıların ön plana çıktığı Kore makyajı özellikle yaz ve bahar aylarında kullanılıyor. NYX Cosmetics Born to Glow serisinin fondöten ve kapatıcıları canlı ve aydınlık bir cilt için ideal ürünler arasında yer alıyor. İnce çekilmiş eyeliner ve nude tonlardaki göz makyajı, pembe tonlu allıklar ile tamamlanıyor. Bu uygulama makyajseverlere yenilenmiş bir hava katıyor. Kore ruj renkleri arasından genellikle açık pembe ve parlatıcı ürünler tercih ediliyor. Kore tarzına uygun bir öneri istiyorsan NYX Cosmetics Butter Gloss Creme Brulee parlatıcı ruju deneyebilirsin. Parlak ve canlı rengi ile görünümüne dinç bir hava katan NYX Cosmetics’in Butter Gloss dudak parlatıcısı ile Kore tarzı makyaj uygulaması yapabilirsin. 

Kore Güzellik Sırları ve Cilt Bakımı 

Kore cilt bakımı uygulamalarında cildin nemli ve temiz olması önem kazanıyor. Bu sayede makyaj uygulamaları daha genç bir görünüm kazandırıyor. Beyaz tene önem veren Koreliler ten renklerini açmak için birçok bakım yapıyor. Cilt bakımı konusunda öncülerden olan Kore, güzellik sırları ile dikkat çekiyor. Korelilerin en önemli güzellik sırları arasında ciltlerini düzenli temizlemeleri ve nemlendirmeleri geliyor. Makyaj uygulamasının iyi görünmesi için cilt yapısı da önem kazanıyor. Makyaj kalıntılarının cildinde kalmaması için iyi temizleyen ürünler kullanmalısın, aksi takdirde makyajdan kalanlar cildinde siyah nokta ve aknelere neden olabiliyor. Ayrıca makyaj temizleyicisinin cildini tahriş etmeyecek şekilde bir formüle sahip olması gerekiyor. Bunlarla birlikte Koreliler belirli aralıklarla buhar maskesi yaparak gözeneklerini açıyor. Cildin nemini kaybetmemesi için düzenli nemlendirici kullanmalı, bol su içerek içeriden de cildini desteklemelisin.

Koreliler her mevsim güneş kremi kullanıyor ve bu sayede ciltlerini güneşin zararlı ışınlarından koruyorlar. NYX Professional Makeup ürünleri arasında güneşten koruma özelliğine sahip makyaj malzemelerini tercih edebilirsin. Korelilerin cilt bakımı için kullandıkları bir diğer ürün ise kağıt maskeler... Cildi yatıştıran ve nemlendiren kağıt maskeler aydınlık ve canlı bir görünüm kazandırıyor. 

Islak görünümlü göz makyajlı kadın

Kore Tarzı Makyaj Nasıl Yapılır? 

Kore güzellik sırları kadar Kore makyajı uygulaması da oldukça popüler. Canlı, beyaz ten ve minimal göz makyajı Kore makyajını diğer uygulamalardan ayırıyor. Sade ve parlak bir görünüm sunan Kore makyajında ilk dikkat çeken porselen gibi kusursuz görünen bir cilt oluyor. Kusursuz cilt görünümü için yoğun pigmentlere sahip fondöten ve kapatıcıları kullanabilirsin. Her yaş grubu Kore tarzı makyaj uygulaması yapabilir ve bu sayede olduğundan daha genç ve canlı bir görünüm elde edebilirsin.  Aşağıdaki adımları takip ederek cam gibi bir cilt görünümünü elde edebilir, Kore tarzı makyaj trendine uyum sağlayabilirsin.

Adım 1: NYX Cosmetics High Glass Face Primer’i özel fırçaşı ile uygulayarak makyajına pürüzsüz ve ışıltılı bir baz oluştur. 

Adım 2: NYX Cosmetics’in Born to Glow fondötenin sunduğu doğal görünüm ile cildini Kore tarzı makyaja hazırla!

Adım 3: Makyajını NYX Cosmetics’in High Glass Finishing Powder ile sabitle ve cildindeki cam gibi görünen ışıltıyı arttır!

Adım 4: Yüz hatlarını, makyajında öne çıkarmak istediğin bölgeleri High Glass Illuminating Powder ile aydınlat ve mükemmel Glass-Skin görünümünü elde et! 

Adım 5:NYX Cosmetics’in Radiant Finish makyaj sabitleme spreyini kullanarak gün boyu makyajının kalıcılığını arttır! 

Doğal görünümlü makyajlı kıvırcık saçlı kadın

Geniş renk seçenekleri sayesinde NYX Cosmetics makyaj ürünleri her cilt rengine uyum sağlıyor. Sen de Kore makyajını uygularken kendi cilt tonuna uygun renkleri seçip uygulayabilirsin. Kore göz makyajı ise oldukça sade yapılıyor. Minimal uygulamaları sayesinde Kore makyajında ön plana göz makyajı değil, cilt makyajı çıkıyor. Kore göz makyajında ince çekilmiş kavisli eyeliner'lar sıklıkla kullanılıyor ve kedi gözü izlenimi oluşturuyor. Anime karakterlerini andıran bir stile sahip olan Kore makyajında büyük gözler nude görünümleri ile dikkat çekiyor. Kore tarzı göz makyajı uygularken gözünün alt iç kısmına çekeceğin beyaz kalem, gözlerini büyük göstermeni sağlıyor.

Kore göz makyajı uygularken koyu renkli farlar yerine cilt rengine uygun nude tonlarını tercih edebilirsin. Zengin renk seçeneğine sahip NYX Cosmetics Modern Dreamer far paleti ihtiyacın olan tüm renkleri içeriyor. Farklı bitişlere sahip NYX Cosmetics far paleti ile nude göz makyajını uygulayabilirsin. Pembe tonları da Kore makyajında sık kullanılıyor. Parlak pembe dudaklar ve pembe yanaklar Kore stili makyajın dikkat çeken özellikleri arasında bulunuyor. Kore tarzı uyguladığın makyajda mutlaka pembe renkli allıkları tercih etmelisin. NYX Cosmetics Sweet Cheeks Creamy allık ışıltılı pembe rengini makyaj uygulamasında deneyebilirsin.

Ruj tonlarına gelirsek parlak ve pembe tonlu rujlar Kore makyajının olmazsa olmazları arasında bulunuyor. Koyu ruj renkleri yerine açık pembe tonlarındaki parlak rujlar ile canlı ve aydınlık görünümünü tamamlayabilirsin.  

Profesyonel makyaj malzemeleri üreten ve özgür ruhlara hitap eden NYX Professional Makeup, makyajseverlere iddialı ürünler sunuyor. Yoğun pigmentlere sahip ürünleri ile kusursuz makyaj uygulaması sunan NYX Cosmetics vegan ürünleri sayesinde geniş bir kitleye hitap ediyor. NYX ürünleri ile Kore makyajı, porselen makyaj gibi iddialı makyaj uygulamalarını rahatlıkla yapabilirsin. Geniş renk seçeneğine sahip NYX Cosmetcs ürünleri arasından tenin ile uyumlu renkleri bulabilirsin. Makyajının iyi görünmesi için uyguladığın makyaj ürünleri kadar kullandığın makyaj fırçaları da önemli. NYX Cosmetics, makyaj fırçaları ile makyaj uygulamalarını kolaylaştırıyor. NYX Cosmetics makyaj fırçaları ile profesyonel makyaj uygulamalarını basit bir şekilde yapabilirsin. Doğru makyaj fırçalarını kullanarak uyguladığın her makyaj ürünü yüzünde daha iyi duracaktır. Yoğun pigmentleri ile maksimum performans gösteren NYX Cosmetics makyaj malzemeleri trendy makyajseverleri bekliyor.