Seni Hayallerindeki Dramatik Bakışlarla Buluşturacak Kirpik Uzatma Yöntemleri!

Dünyadaki tüm kadınların ortak hayallerinden biri, uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmaktır. Çünkü herkes kıvrık ve şekilli kirpiklerin bakışlara kattığı hipnotik etkinin hayranı. Bu nedenle tarih boyunca kadınlar kirpiklerini çarpıcı bir forma ulaştırmanın yollarını aramış durmuş diyebiliriz.

Uzun uzun yıllardır süregelen bu araştırmalar ve gelişen teknoloji sayesinde, kirpik uzatma ve gürleştirme konusunda bizlere yardımcı olarak tüm yöntemleri artık biliyoruz. Peki, nedir kirpik uzatma yolları? Nasıl daha gür ve dolgun kirpiklere sahip olabiliriz dediğini duyar gibiyiz. Merak etme. Biz senin için en iyi kirpik bakımı tüyolarını bir araya getirdik. Artık sen de Türkan Şoray kirpikleriyle çevreni büyüleyebileceksin!

Kirpik Uzatma Yöntemleri Nelerdir? 

Kirpik gürleştirme ve uzatma için başvurabileceğin farklı yollar var. Dilersen bu yolların hepsinden kendine özgü bir karışım yapabilir, istersen de tek bir tanesini seçerek ilerleyebilirsin.

 • Kirpik uzatma evde yapılabilir. Bunun için güzellik salonlarına gitmek zorunda değilsin. Elbette ipek kirpik uygulaması ile kirpiklerini gürleştirebilirsin. Fakat bu uygulama sonrasında sürekli olarak dikkatli davranman gerektiğini de bilmelisin. Aksi halde kirpikler yavaş yavaş dökülmeye başlar. 
 • Aynı durum kirpik lifting uygulaması için de geçerli. Sana bir süre için kalkık kirpik duruşu kazandıran bu işlem, tekrar gerektirdiği için hem zamanını hem de bütçeni zorlayabilir. 
 • Kirpik uzatmak için evde yapılabilecekler ise sana daha uzun süreli ve kalıcı çözümler sunabilir. Kirpik bakım yağı olarak kullanabileceğin birçok doğal bileşen var. Birazdan tüm bakım aşamalarının detaylarına gireceğiz. Bu adımları izleyerek tarifleri doğru şekilde uyguladığında daha gür ve uzun kirpiklere sahip olabilirsin. 
 • Aniden uzun ve dolgun kirpik duruşuna ihtiyacın olduğunda takma kirpik kullanabilirsin. Takma kirpik kulanımı hakkında bilgi almak için tıkla.
 • Günlük makyajına sana tek bir lift ile mükemmel bir duruş kazandıran ve etkisi uzun süren bir maskara dahil ederek, günün her anında hayal ettiğin kirpiklere sahip olabilirsin. 

Kirpik gürleştirme ve uzatma yöntemlerinin özeti bu. Şimdi bakım aşamalarını tek tek inceleyelim. 

Evde Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır? 

Evde kirpik bakımı yaparken doğal bileşenlerden yardım alabilirsin. Ayrıca günlük olarak uygulaman gereken birkaç rutin de var.

 • Kirpiklerini düzenli olarak taramalısın. Bunun biten bir maskaranın fırçasını kullanabilirsin. Bu sayede karışan ve içe doğru kıvrılıp kırılma yolunda ilerleyen kirpiklerini düzgün bir forma ulaştırabilirsin.
 • Kirpik bakımı ile göz makyajı doğrudan ilişkili. Kirpik köklerinin ve tüylerin zarar görmemesi için her akşam makyajını düzgünce temizlemelisin. Bu noktada yumuşak bir pamuk kullanmalı ve cildine karşı nazik davranmalısın. Diplerin düzgün arınmadığını düşünüyorsan, pamuklu çubuklardan yardım alabilirsin. 
 • Göz kapaklarına ve kirpik hattına parmak uçlarıyla masaj yapmak o bölgedeki kan akışını hızlandırır. Bu sayede kökler daha iyi beslenir.  
 • Kirpiklerine hayat vermek için serum kullanabilirsin. Bu tarz serumları evde kendin de yapabilirsin. Doğal yağlar karıştırarak yoğun bakım kürleri elde etmek çok kolay.
 • Yine aynı şekilde organik ürünlerle kirpiklerine maske de yapabilirsin. İlerleyen bölümlerde vereceğimiz tarifleri düzenli olarak uyguladığında farkı göreceksin.

Kirpik Uzatan Yağlar Hangileridir? 

Birçok doğal yağ içerisinde kıl köklerini besleyen yağ asitleri ve vitaminler bulundurur. Bu yağlarla kirpiklerine bakım yaptığında kökler güçlenir. Bu sayede kirpikler de gürleşir ve uzar. 

 • Bir pamuklu çubuk ya da eski bir maskara fırçası yardımıyla her gece yatmadan kirpiklerine jojoba yağı sürebilirsin. Kıl köklerini besleyici etkisiyle bilinen jojoba yağı, kirpiklerin uzaması için gerekli bileşenleri köklere sunar ve kirpiklerin tellerini sararak güçlendirir.
 • Bol miktarda vitamin içeren tatlı badem yağı, kirpikleri gürleştirir ve hızla uzatır. Her gece bir miktar badem yağı sürerek uyuduğunda kısa zaman içerisinde farkı görebilirsin.
 • Hindistan cevizi yağı kirpikleri sarar ve güçlendirir. Böylece dökülmesini önler ve daha hızlı uzamasını sağlar. Bu yağı da tüm gece kirpiklerinde bekletebilirsin.
 • Kuşburnu yağı kirpikleri nemlendirir ve yumuşatır. Kırılarak dökülmelerini önler. Böylece daha gür ve dolgun kirpiklere sahip olmanı sağlar.
 • Hint yağının da kirpikleri uzatan bir etkisi var. Bu yağı dilersen tek başına sürebilir, istersen de biraz zeytinyağı ile karıştırarak kirpiklerine uygulayabilirsin. Uygulama için pamuklu çubuk ya da temiz bir maskara fırçası kullanabilirsin. 

Tüm bu yağlardan kendine bir karışım da hazırlayabilirsin. Önemli olan, düzenli bakım yapman. 

Kirpik Uzatmak İçin Evde Yapılabilecek Bakım Maskeleri

Yağlarla günlük düzenli bakım yapmak kirpiklerini güçlendirir. Bu bakım ritüeline haftalık maske tarifleri de eklersen, sonuca çok daha kısa sürede ulaşabilirsin.

 • ●       Bir pamuğu ılık yeşil çaya batır. Sonrasında pamuğu gözlerinin üzerine kapat. 10 dakika kadar bekle. Bu, hem kirpiklerini besler hem de gözlerinin etrafındaki yorgunluk izlerinin azalmasını sağlar.
 • ●       Bir yumurtanın sarısını güzelce çırp ve içerisinde birkaç damla kirpik bakımı için kullandığın doğal yağdan ekle. Krema kıvamındaki karışımı kirpiklerine sür. 10 dakika bekledikten sonra nazikçe yıka. Yumurtanın içindeki protein, kirpiklerdeki keratin miktarını artırır ve kökleri besler. 
 • ●       Birkaç diş sarımsağı ez ve seçtiğin doğal yağlardan biriyle karıştır. En az bir gece bekle. Ardından karışımı kirpiklerine sür.10 – 15 dakika sonra yıkayabilirsin. 
 • Balın da kıl köklerini besleyici özelliği bulunuyor. Bir çay kaşığı bala birkaç damla doğal yağ ekleyerek kirpiklerine yoğun bakım yapacak bir maske elde edebilirsin. Bu karışımı da yukarıda bahsettiğimiz şekilde uygulayabilirsin. 

Kusursuz Bir Kirpik Uzatma Yöntemi: Maskara Uygulaması

Kirpik uzatmanın en kolay yolu, maskara kullanmak. Tabii bu aşamada kirpiklerinle uyum yakalayarak doğal bir duruş sunacak bir ürün tercih etmen gerekiyor. Ayrıca kolay kolay akmayan, suya dayanıklı maskaralar kullanmalısın. Maskara Sürme Teknikleri yazımıza göz atmayı da unutma!

 • Kirpik lifting etkisi yaratan inovatif bir ürün arıyorsan, NYX Cosmetics On The Rise Volume Liftscara tam sana göre! Kum saati şeklindeki fırçası sayesinde tek liftle inanılmaz kalkık ve kıvrık bir kirpik duruşu elde etmeni sağlayan bu ürünü denedikten sonra asla vazgeçemeyeceksin!

Dolgun ve Uzun Kirpikler İçin Maskara Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Maskarayı uygularken birkaç önemli noktaya dikkat etmen gerekiyor. Aksi halde seni gün boyunca bakışların odağında tutacak baş döndürücü kirpik görüntüsünden uzaklaşabilirsin.

 • Maskarayı sürerken aşağıya doğru bakmalısın. 
 • Eğer kirpik kıvırıcı kullanacaksan, bunu maskara adımında önce yapmalısın. Yoksa kirpiklerin kırılır.
 • Maskara, göz makyajının son adımdır. Far paleti ve eyeliner ile işin bittikten sonra rimele geçmelisin. Bu aşamada tüyolara ihtiyacın varsa, göz şekillerine göre makyaj rehberimizi inceleyebilirsin. 
 • Maskara fırçasını kirpik diplerine düzgünce oturttuktan sonra zikzak hareketlerle uçlara doğru ilerlemelisin. Bu, kusursuz görünüm için çok önemli. 
 • Maskara sürerken acele etmemen gerekiyor. Nazik ol ve kirpiklerin hassas bir yapıya sahip olduğunu unutma. 
 • Uzun zaman kullanmadığın için kuruyan maskaraların varsa, onları çöpe atmanı öneririz. Çünkü bozulan ve sertleşen rimeller kirpiklerin yapısına hasar verebilir ve kırılmasına sebep olabilir. 

NYX Cosmetics ile istediğin zamanda ve istediğin yerde görenleri hayran bırakacak kirpiklere sahip olabilirsin! Evde uyguladığın tariflerle güçlenen kirpiklerini muazzam maskara formülleriyle buluşturarak takma kirpik etkisi elde edebilirsin!