Kaş Şekillendirme: Kaş Makyajı İçin Altın Değerinde Öneriler

Kaşlarının şekli ve rengi, tüm yüzünü ve çehreni etkiler. Sen de kaşlarının şekli değiştiğinde tüm yüz ifadesi ve bakışları değişen insanlara daha önce rastlamışsındır. Zaten bu yüzden kaşlar, makyaj dünyasında da oldukça önemli bir yere sahip. Özellikle son yıllarda kaş trendleri değiştikçe, kaş şekillendirme için kullanılan makyaj malzemeleri de gittikçe çeşitlenmeye başladı. Böylece her kadın kendi kaşlarına dilediği biçimi verme ve onları istediği zaman değiştirebilme özgürlüğü kazandı. Elbette tüm bu değişikliklerin yapılması daha önceden de mümkündü. Ama hiçbir işlem gerektirmeden, evde tek başına ve dilediğinde silebileceğin değişiklikler sence de kulağa harika gelmiyor mu? Renkten renge, şekilden şekile değişen kaşlar arasından sana en yakışanını bulmak için kaş makyajı tekniklerine birlikte göz atmaya hazır mısın?

Kaş Makyajı Yapma Teknikleri

Herkesin yüz yapısı ve beğenileri birbirinden farklı. Bu yüzden kaşlarını şekillendirmeden önce nasıl bir kaş görünümü yaratmak istediğine karar vermelisin. Bunu yaparken modayı da takip edebilirsin ancak bildiğin üzere kaş modası da sürekli değişiyor. Yıllar önce incecik alınmış ip gibi kaşlar modayken henüz birkaç sene önce, herkeste kalın ve yukarı taranmış kaşlar görmeye başlamıştık. Şimdilerde ise ikisinin arasında, doğal görünümlü ve çok ince olmayan kaşlar. oldukça popüler. Sen de tüm bu modellerin arasından dilediğin kaş biçimini seçebilirsin. Hangi modeli seçersen seç, doğal görünen kaşların çok daha güzel bir etki yarattığı artık su götürmez bir gerçek. O fırçayla çizilmiş gibi duran ve çok koyu renkli kaşlar, artık epey geride kaldı. Kaş makyajı yaparken kaşına şekil vermekte oldukça zorlanıyorsan veya kararsızsan, kaş şablonlarından yararlanabilirsin. Neredeyse her kaş biçimine göre ayrı ayrı tasarlanan bu şablonları kaşına yerleştirmen ve boş kalan bölümleri kaş makyajı için seçtiğin bir ürünle doldurman yeterli. Kaş şablonlarını kullanmak istemezsen, bir kaş kalemi ya da kaş jeli ile istediğin şekli çizip içini doldurabilirsin. Ne de olsa hata yaparsan ya da beğenmezsen, tek bir hamleyle silmen çok kolay!


Kaşlarına Zarar Vermemeye Dikkat

Kaş makyajında dikkat etmen gereken bir diğer nokta ise yumuşak uçlu ya da kremsi yapıda ürünler kullanmak. Çünkü kaş boyama sırasında sert uçlu bir ürün kullandığında kaş köklerine zarar verebilir, dökülmelerine neden olabilirsin. Eğer hassas ya da seyrek kaşlara sahipsen, kaş bazı kullanmanda da fayda var. Böylece bir yandan harika görünen kaşlara sahip olabilir, bir yandan da onları besleyebilirsin. Kaşlarını nasıl aldığın ya da aldırdığın da en az kaş boyama teknikleri kadar önem taşıyor. Kusursuz görünen bir kaş makyajı için kaşlarının doğru yönde ve yeterli şekilde alındığından emin olmalısın. Doğal bir görünümü tercih ediyorsan, kaşlarını şekillendirmek yerine yalnızca çevresinde çıkan minik tüyleri alabilirsin. Doğal görünümü yakalamanın en büyük püf noktalarından biri ise kaşlarını taramak. Bir kaş fırçası ile kaşlarını yukarı doğru taradığında kusursuz bir etki yaratabilirsin. Şimdi dilersen kaş makyajı için kullanabileceğin malzemelere göz atalım. Böylece her birini kullanırken uygulayabileceğin tekniklerden de bahsedebiliriz.


Kaş Makyajı İçin Gerekli Malzemeler

Gelişen teknoloji ve makyaj trendleri sayesinde günümüzde kaş makyajı yapmak için birçok makyaj malzemesi seçeneği var. Bunlar kaş kalemi, kaş farı, kaş maskarası gibi gruplara ayrılıyor. Her biri farklı tonlara ve kullanım şekillerine sahip. Kendin için en uygun makyaj malzemelerini seçerken dikkat etmen gereken ilk nokta, doğal kaş renginle uyumlu ürünlere yönelmek. Zaten her bir makyaj malzemesinin birçok tonu olduğu için bu konuda zorlanmayacağından emin olabilirsin. Doğal kaş renginden çok daha açık ya da koyu tonlarda ürünleri seçersen, uyumlu bir görünüm yaratman oldukça zorlaşabilir. Durduk yere otuz yıl öncesinin kaşlarına gitmeye gerek olmadığını düşünüyorsan, her zaman tercihini doğallıktan yana tutmalısın.

Doğal görünümlü bir makyajın sırlarını öğrenmek için yazımıza göz atın !

Kaş Kalemi ve Uygulama Teknikleri

Özellikle kaş makyajına yeni başlayanlar için kaş kalemleri, kullanımı ve kontrolü rahat ürünler arasında. Bu noktada kaş kalemleri ve göz kalemlerinin asla aynı şey olmadığını da vurgulamakta fayda var. Kaş kalemleri kaşlarına zarar vermemek için çok daha yumuşak ve kremsi bir yapıya sahip. Ayrıca sürdükten sonra kolayca dağıtabilmen adına, içeriklerinde pudra da bulunuyor. Sana en uygun tondaki kaş kalemini seçtikten sonra, kaşlarının en doğal şeklini bulabilmek için bir kaş fırçası ile tarayabilirsin. Daha sonra kaşlarının üstündeki ve altındaki hattı yumuşak bir çizgi çekerek belirlemelisin. Kaşlarında boşluklar varsa yine kaş kalemi yardımı ile kaş tüylerine benzer ufak çizgiler çizerek doldurma yapabilirsin. En son aşamada ise yine kaş fırçası ile tarayarak en doğal görünümü elde edebilirsin.


Kaş Farı ve Uygulama Teknikleri

Kaş farları, özellikle kaşlarında çok boşluk bulunan kişiler için ideal. Kaş farlarının bazıları kendiliğinden fırçalı, ancak ekstra bir fırça alman gerekirse kesik uçlu ve yumuşak far fırçalarını da tercih edebilirsin. Kaş farını kullanmadan önce yine kaşlarını mutlaka taramalısın. Kaşlarını doldururken dikkat etmen gereken nokta, tüm kaşının üstünden geçmek yerine yalnızca boşluklara kaş farı uygulamak. Aksi takdirde çok yoğun ve koyu bir görünüm yaratabilirsin. Kaş doldurma işlemi sırasında her zaman aşağıdan yukarıya doğru uygulama yapman, daha doğal bir etki almanı sağlar. Ayrıca kaş farını kaşlarının çıkış yönüne göre sürmen de kaşlarındaki uyumu arttırır. Tüm uygulamayı bitirdikten sonra, kaşlarını tekrar tarayarak farın iyice homojen bir şekilde dağılmasını sağlayabilirsin.


Kaş Maskarası ve Uygulama Teknikleri

Gelelim kaşlarında doldurmak ya da boyamak istediği bir yer olmayanlara... Kaşlarının şeklinden ve yoğunluğundan zaten memnunsan, senin için doğru adres kaş maskaraları! Kaş maskarası, kaş tüylerini hafifçe belirginleştirmek ve onları sabitlemek için kullanılır. Yalnızca sabitleyici olan kaş maskaraları şeffaftır. Dolayısıyla diğer kaş makyajı ürünlerini kullandıktan sonra da gün boyu aynı şekilde durmalarını sağlamak için şeffaf kaş maskarası uygulayabilirsin. Renkli kaş maskaraları ise yine kaş renklerine göre farklı tonlara ayrılır. Maskara fırçalarının uçları kaş fırçaları ile oldukça benzer olduğu için, kaş maskarasını kaş tarama hareketi ile uygulayabilirsin. Böylece kaşların daha belirgin ancak doğal görünümlü olur. Özellikle çok yoğun günlerde ya da sıcak havalarda kaşlarının düşük görünmesinden şikayetçiysen, kaş maskaralarını dilediğin zaman ve yerde uygulayarak dinamik kaşlara sahip olabilirsin. Kaşlarını Şekillendirirken İhtiyacın Olacak Her Şey Tek Bir Üründe Kaş makyajı yaparken ihtiyaç duyabileceğin tüm malzemelerin bir üründe toplanmış olması harika değil mi? NYX Cosmetics 3-IN-1 Brow ile artık kaş makyajı yapmak her zamankinden daha kolay. Kaş maskarası, kaş kalemi ve kaş pudrasını bir arada sunan bu ürün ile kaşlarını dilediğin şekilde biçimlendirebilirsin. Kaş kaleminin asansörlü olması, seni kalemtıraş taşımaktan kurtarır. Üstelik yumuşak uçlu ve kremsi yapısı ile kaşlarına hiçbir zarar vermeden uygulayabilirsin. Kaş kalemi ile hatlarını belirlediğin kaşlarını kaş pudrası ile doldurabilir, kaş maskarası ile de makyajını sabitleyebilirsin. Gittiğin her yere çantanda götürebileceğin ve saniyeler içinde uygulayabileceğin bu ürün, geniş renk skalası ile her tonda kaşa hitap ediyor! Sen de hızlı, pratik, doğal ve etkileyici kaş makyajları için NYX Cosmetics 3-IN-1 Brow ile en kısa sürede tanışmalısın.

Gölgeli göz makyajı tekniklerini öğrenmek için tıklayın!