Yeni Yıla Girerken En iyi 5 Smokey Eyes Makyajı Önerileri 

Yılbaşına yalnızca sayılı günler kaldı! Geçen yılın tüm stresini ve yorgunluğunu üzerinden atmaya, yeni bir yılı umutla karşılamaya hazır mısın? Yılbaşı planın ne olursa olsun, farklı ve etkileyici gece makyajı tarzlarını deneyerek çok daha dinamik ve enerjik hissedebilirsin. Üstelik yeni yıl makyajı yaparken dilediğin kadar cesur olmak, birçok farklı makyaj malzemesini ve rengi bir arada kullanmak senin elinde! Ne zamandır denemek istediğin fakat gündelik hayat için fazla kaçacağını düşündüğün renk kombinasyonlarını ya da yoğun göz makyajlarını uygulamak için yılbaşından iyi bir fırsat olamaz. Peki, yeni bir yılı buğulu ve etkileyici bakışlar ile karşılamaya ne dersin? İşte karşında birbirinden yaratıcı ve kusursuz dumanlı göz makyajı uygulamaları... 

Klasik Buğulu Göz Makyajına Işıltı Kat 

"Smokey eyes makeup" olarak da bilinen dumanlı göz makyajının en klasik hali, koyu kahverengi ve siyah tonlarının ağırlıklı olarak kullanıldığı uygulamalar. Sen de yılbaşı makyajı için klasikten şaşmayı tercih ediyorsan, siyah gölgeler kullandığın bir göz makyajı yapabilirsin. Ancak konu yılbaşı olduğunda, işin içine biraz ışıltı katmadan olmaz! Klasik formda yaptığın smokey makyaj uygulamanı, yalnızca birkaç küçük dokunuş ile bambaşka bir noktaya taşıyabilirsin. Makyajında tamamen mat farlar kullansan bile göz pınarlarına hafifçe aydınlatıcı uygulayarak hem bakışlarını daha etkileyici hem de gözlerini daha büyük göstermek tamamen senin elinde! 

Sıradan bir aydınlatıcı yerine sana yılbaşı ruhunu tamamen hissettirecek ve 70'lerden gelen underground parti havasını makyajına taşıyacak bir highlighter kullanmaya ne dersin? Üstelik aydınlatıcının yaratacağı ışıltıların oranına tamamen sen karar verebilirsin! NYX Cosmetics tarafından yılbaşı makyajı için özel olarak üretilen Love Lust Disco Highlight Palette, 5 eşsiz tonda aydınlatıcıyı bir arada sunuyor. Dilediğin tonu göz pınarlarına ve kaş altlarına sürerek buğulu göz makyajında zirveye çıkabilirsin!  

 

Toprak Tonlarının Uyumundan Vazgeçme 

Dumanlı göz makyajı dendiğinde aklına yalnızca siyah gölgeler gelmesin. Toprak tonları kullanılarak yapılan buğulu göz makyajları da gündelik hayattan özel gecelere kadar dilediğin her ana yakışır! Sen de yılbaşı gecesinde koyu kahverengi ile gölgelediğin ve kiremit tonlarını karıştırdığın bir göz makyajı yaparak geceye damganı vurabilirsin! Dilersen yalnızca mat farları kullanarak kadifemsi bir görünüm oluşturabilir, dilersen göz kapağına uyguladığın metalik bir far ile makyajını çok daha dikkat çekici bir hale getirebilirsin. 

NYX Cosmetics'in yalnızca sınırlı sayıda ürettiği Love Lust Disco Shadow Palette serisinin Livin' Lavish 01 isimli far paleti, ihtiyacın olan tüm farların bir araya getirilmiş hali! Hepsi oldukça yoğun pigmentli ve incecik yapılı 10 farklı tonda far, toprak tonlarında yapacağın dumanlı göz makyajı için adeta biçilmiş kaftan! İster metalik ışıltıları tercih et, ister kadife matlığını... Göz makyajının kusursuz bir uyum yakalayacağına şimdiden emin olabilirsin! 

Canlı ve Yoğun Renkler ile Parti Ruhunu Gözlerine Yansıt 

İşin içine biraz daha ışıltı katmaya hazır mısın? Yılbaşı gecesinin ruhuna kusursuz bir uyum sağlayacak ve yeni yıla bir yıldız gibi parıldayarak girebileceğin bir göz makyajı için birbirinden farklı tonları bir araya getirebilirsin. Klasik buğulu göz makyajına sıcak bir dokunuş eklemek ve daha dinamik bir görünüm oluşturmak için gül kurusu, şeftali ve pembe tonlarını kullanmaya ne dersin? Hemen gözünde canlandır; açık pembe ve mat bir farın üzerine şeftali tonlarını ekleyebilir ve göz kapağının katlanma bölgesine uygulayacağın gül kurusu tonları ile harika gölgeler yaratabilirsin! Bir de göz pınarlarını ve kaş altlarını ışıltılı şampanya tonları ile aydınlatırsan, tüm dikkatlerin gözlerinde olacağına emin olabilirsin!  

Yılbaşına kadar tüm bu tonları bir araya getirmek için yeterli vaktin olmadığını düşünüyorsan, endişelenmene hiç gerek yok. NYX Cosmetics, yılbaşı için hazırladığı özel seride ihtiyacın olan bütün tonları çoktan bir araya getirdi bile! Love Lust Disco Shadow Palette serisinin Rosé & Play 03 isimli far paletinde, bahsi geçen tüm far tonlarını ve daha fazlasını bulabilirsin. Bu far paletinde bulunan tüm tonları bir arada kullanabilir ve ortaya sıcacık ışıltılar saçan kusursuz bir buğulu göz makyajı çıkarabilirsin! 

 

Gümüş ve Soğuk Tonlar ile Gizem Dolu Bakışlar 

Gelelim sıcak tonlar kullanmak istemeyen makyajseverlere... Bir yılbaşı ve parti klasiği olan disko topunun saçtığı gümüş ve buz mavisi tonlarındaki ışıltıları göz makyajında kullanmak, sence de kulağa harika gelmiyor mu? Kafanda net bir görüntü canlanmadıysa hemen detaylandıralım: Açık gri ya da beyaz bir far ile tümünü aydınlattığın göz kapaklarına ışıltılı siyah bir far ile gölgelendirme yaptığını düşün. Göz kapağının ortasına da buz mavisi ışıltılar eklediğini canlandır. Şimdiden kusursuz bir görünüm oluşmadı mı?  

NYX Cosmetics Love Lust Disco Shadow Palette Miss Robot 02, gümüş tonlarından ve soğuk ışıltılardan vazgeçemeyen makyajseverler için ideal bir far paleti. Bu far paleti ile yapabileceğin birbirinden yaratıcı dumanlı göz makyajı uygulamalarının, daha öncekilerden çok daha farklı olacağına emin olabilirsin. Bakışlarına hem gizem hem de zarafet katacak bu tonlar, yılbaşı ruhunu yansıtmak için de birebir! 

 

Yılbaşı Gecesinin Parlayan Yıldızı Sen Ol 

Her tarzda buğulu göz makyajına ışıltı ekleyebilirsin. Ancak bu kadar ışıltı, yılbaşı gecesi boyunca bir yıldız gibi parlamak isteyenler için yeterli olmayabilir! Daha önceden de söylemiştik, yılbaşı makyajı tüm cesaretini ve yaratıcılığını konuşturmak için bulunmaz bir fırsat. O halde neden buğulu göz makyajına glitter veya pigment ekleyerek saçtığın ışıltıları biraz daha arttırmayasın?  

Buğulu göz makyajını dilediğin tonlarda yaptıktan sonra göz kapaklarına ve kaş altlarına glitter ile yapacağın küçük dokunuşlar, aynaya her baktığında 70'li yılların parti ruhunu sana tekrar anımsatabilir. Üstelik seçtiğin glitter'ı vücut makyajında da rahatlıkla kullanabilirsin. Elbette bunun için hem yüz hem de vücut makyajında kullanılmaya uygun ve kusursuz tonlar barındıran bir glitter setine ihtiyacın var. İşte karşında NYX Cosmetics Love Lust Disco Glitter Vault! 5 kusursuz tonda glitter barındıran bu seti, buğulu göz makyajında gönül rahatlığı ile kullanabilirsin! 

Gelelim pigment kullanmayı tercih edenlere... Buğulu göz makyajında göz kapağına ekleyeceğin ışıltılı tonu krem pigment farlar içinden seçerek ışıltını artırabilirsin. Daha iddialı ve cesur bir göz makyajı için ise buğulu göz makyajını yalnızca krem pigment farları kullanarak yapmak da elbette senin elinde! Ancak bunun için yumuşacık bir yapıya sahip ve kolay karıştırılan krem pigment farlardan oluşan bir palete ihtiyacın var. Böylece göz makyajını hem daha pratik hem de daha yaratıcı şekilde uygulayabilirsin.  

NYX Cosmetics Love Lust Disco Foil Play Cream Pigment Palette serisi içinde tam da bu koşullara uyan 3 farklı far paleti var! Altın ve kırmızı tonlarından vazgeçemeyenler için Get Down 01 ideal bir seçenek. Özellikle toprak tonlarında yaptığın buğulu göz makyajına bu paletteki farların çok yakışacağına emin olabilirsin. Pembe ve şeftali tonlarını tercih ediyorsan, Do The Hustle 02 isimli far paletine mutlaka göz atmalısın. Son olarak, gümüş ve mavi ışıltılar kullanmak için şimdiden sabırsızlanıyorsan, Let's Grove 03 tam sana göre!