Makyaj Temizlemenin En Pratik 5 Yolu

Makyaj Temizlemenin En Pratik 5 Yolu

09.12.2019 | 11:13

Makyaj yapmanın ne kadar keyifli ve eğlenceli olduğunu zaten biliyorsun. Ancak yaptığın tüm makyajlarla gün sonunda vedalaşmak ve cildini tamamen arındırmak cilt sağlığın için tahmin ettiğinden daha da önemli. Gün içinde zaten kirli hava ve toz gibi etkenlere maruz kalan cildin, bir de makyaj kalıntıları ile mücadele edince oldukça yıpranır.Olası cilt sorunlarının önüne geçmek ve cildini her daim korumak için makyaj temizlemekten asla vazgeçmemelisin. Elbette yorgun olduğun ya da çok kısıtlı zamanının olduğu günler de olacak. İşte bu tip günlerde bile makyaj temizleme utininden şaşmamak adına, uygulayabileceğin en hızlı ve pratik yollara bir göz atmaya ne dersin?Makyaj Nasıl Temizlenir?

Cildindeki gözeneklergün içinde yağtoz ve makyaj kalıntıları ile dolarÖzellikle ten makyajında kullandığın fondötenpudramakyaj bazı gibi ürünler cildinle direkt olarak temas ettiği için gözeneklerinde birikir. Bu sebeple gün sonunda gözeneklerini tamamen arındırman gerekir. Makyaj temizlemek için sıradan bir yüz yıkama rutininde kullandığın sabun ve benzeri temizleyiciler yeterli olmaz. Çünkü kullandığın temizleyicilerin, tüm makyaj malzemelerinin içerdiği bileşenleri çözebilen ve makyajını kolayca silinebilir hale getiren ürünler olması gerekir. Böylece hem en kalıcı ve yoğun yapıdaki makyaj malzemelerini bile temizleyebilir hem de cildini tahriş etme riskinden kurtulmuş olursun. Cildine en nazik davranan ve kullanımı en kolay makyaj temizleme ürünleri ile tanışmaya hazır mısın?

Makyaj Temizleme Ürünlerinden Faydalanın

Makyaj temizleme ürünleri, her makyaj severin rahatlıkla kullanabilmesi ve etkili sonuçlar alabilmesi adına farklı formlarda tasarlanırPiyasada makyaj temizleme yağısütümendilisuyu gibi birçok ürün bulunurÇünkü her kadının yaptığı makyajların yoğunluğu ve kalıcılığı birbirinden farklı olabilir. Sen de makyaj temizleme ürünlerinin arasından sana kullanımı en kolay geleni ve yaptığın makyajlara en uygun olanlarını rahatlıkla seçebilirsin.

Dilersen daha rahat seçim yapabilmen adına, her makyaj temizleme ürününün etkilerine ve kullanım şekline tek tek göz atalım.Makyaj Temizleme Suyu Çok İşinize Yarayacak

Makyaj temizleme sularıtüm makyaj temizleyici ürünler içinde en likit ve hafif yapıda olanlarİçerdikleri bileşenlerin çoğunlukla doğal olması ve yüzde ağırlık hissi yaratmamaları sebebi ile cilt bakımını da destekleyici etkilere sahiplerÖzellikle içerisinde miselar su barındıran makyaj temizleme sularıdoğal içerikleri ile sıklıkla tercih ediliyor. Kullanımı da oldukça kolay. Bir makyaj temizleme pamuğuna yeterli miktarda döktüğün makyaj temizleme suyu ile tüm yüzündeki makyajı rahatlıkla silebilirsinHiçbir makyaj kalıntısı kalmadığına emin olmak adınayüzünü durulaman ve daha sonra nemlendirmen yeterli.

Temizleme Mendili ile Makyaj Temizlemek Çok Kolay

Makyaj temizleme mendili, kısıtlı vakti olanlara ve üşengeçlere en çok hitap eden makyaj temizleyici olabilir. Gün içinde çantana bir paket makyaj temizleme mendili atarak evde olmadığın zamanlarda da saniyeler içinde makyajını temizleyebilirsin. Kendinden temizleyici bileşenlere sahip olan bu mendiller ile yüzünü silmen, tüm makyajını çıkarmak için yeterli. Ancak dikkat etmen gereken bir ayrıntı var. Makyaj temizleme mendilleri pamuğa göre daha sert bir yapıya sahip olduğu için, özellikle göz çevren gibi hassas bölgelere oldukça nazik dokunuşlar ile uygulaman gerekli. Neticede en iyi makyaj temizleme mendili, cildini yormayan ve makyajını kolayca temizleyebilendir. Makyajını temizledikten sonra cildini nemlendirerek cildinin tahriş olmadığına tamamen emin olabilirsin.

Makyaj Temizleme Yağı ile Derinlemesine ve Hassas Temizlik

Özellikle kuru ve hassas ciltlere sahip makyaj severlerin favori temizleyicileri arasında makyaj temizleme yağı bulunur. Özellikle göz çevresi için sıklıkla kullanılan makyaj temizleme yağları, kuru ciltlerin ihtiyacı olan nem ve yağ oranını da karşılayabilir. Ayrıca cilde parlaklık ve yumuşaklık katarlar. Sen de özellikle yoğun makyajlar yaptığın günlerde ya da göz makyajında waterproof maskara kullandığında makyaj temizleme yağlarına başvurabilirsin. 

Makyaj Temizleme Sütü ile İpeksi Dokunuşu Hissedin

Yine kuru ve hassas ciltlerin favorileri arasında bulunan bir ürün daha var: Makyaj temizleme sütü. Makyaj temizleme sütleri, cildi makyaj kalıntılarından nazikçe arındırırken bir yandan da ipeksi bir yumuşaklık sağlar. Cildinde kuruluk, pullanma ya da solgunluk gibi belirtilere rastlıyorsan, makyaj temizleme sütü kullanarak cildini kurutmadan tüm makyaj kalıntılarından arındırabilirsin. Cildinde bıraktığı hafif ve ince yapısı ile yağlı ya da yapış yapış bir etki görmeyeceğinden emin olabilirsin.Göz Makyajı Temizleme 

Göz çevrendeki cilt dokusu, yüzündeki diğer tüm bölgelere oranla daha ince ve hassas. Bu sebeple göz makyajını temizlerken daha dikkatli ve nazik davrandığına emin olmalısın. Gözlerinin ve çevresindeki dokunun sağlığını korumak adına, göz makyaj temizleyici ürünlerden faydalanabilirsin. Esasen az önce bahsi geçen tüm makyaj temizleyiciler göz çevresi için de kullanılabilir. Ancak özellikle yoğun göz makyajları yaptığında, göz çevreni yormamak adına bu tip ürünlere başvurmanda fayda var. 

Far ağırlıklı göz makyajları yaptığında göz kapağında tam bir temizlik yapabilmek adına göz ya da far temizleme mendili ideal. Özellikle far bazı ile daha kalıcı hale getirdiğin farlarıgöz temizleme mendili ile kolaylıkla silebilirsinAynı şey kalıcılığı yüksek maskaralar ve eyeliner'lar için de geçerliBaşta su geçirmez (waterproof) ürünler olmak üzeregöz makyajında kullanılan birçok makyaj malzemesini çıkarmak biraz zor olabilir. Bu sırada gözüne ve cildine zarar vermemek adına göz temizleme mendilleri ve makyaj temizleme yağları çok işine yarayabilir.

En çok satan ürünler için hemen tıklayın!

Dudak Makyajı Temizleme

Gelelim kalıcılığı yüksek makyaj malzemelerin kullanıldığı bir diğer bölüme... Özellikle son yıllarda popülerliği giderek artan kalıcı ve mat rujlar, dudaklarda etkileyici ve çarpıcı bir görünüm yaratıyor. Ancak onları temizlemek, klasik formdaki rujlara göre biraz daha zor. Dudağa yapışarak kuruyan bu tip rujları silerken dikkatli olmalısın. Makyaj temizleme yağları ya da mendilleri ile en kalıcı ruju bile dudağından kolayca silebilirsin. Makyajını temizledikten sonra bir dudak balm'ı ile dudaklarını beslemende ve nemlendirmende de fayda var.

Evde Makyaj Nasıl Temizlenir?

Saydığımız tüm ürünler, kısa zamanda ve kolayca kullanabileceğin temizleyicilerden oluşuyor. Özellikle seyahatlerde, dışarı çıktığında ve kısıtlı vakitlerde bile hepsini rahatlıkla kullanabilirsin. Ancak evde ve yatmadan önce makyaj temizliyorsan, biraz daha vakit ve emek ayırman cilt sağlığını korumak için çok işe yarayabilir. Makyajını temizlemeden yatmanın ne kadar büyük bir hata olduğundan bahsetmeye gerek yok. Ancak makyajını temizledikten sonra da günlük cilt bakım rutinini uygulaman büyük önem taşır. Dilediğin makyaj temizleyicisini kullanarak cildini arındırdıktan sonra, yüz temizleme jelin ya da köpüğün ile tam kapsamlı bir temizlik yapabilirsin. Daha sonra kullanacağın tonik ile yüzündeki tüm kalıntıları süpürebilir, gece kullanımına uygun bir nemlendirici ile de son dokunuşu yapabilirsin. Böylece hem temizlenmiş hem de yenilenmiş bir cilt ile uyurken bile cilt bakımını sürdürebilirsin. 

NYX Cosmetics Eye & Lip Makeup Remover ile Gözleriniz ve Dudaklarınız Koruma Altında

Hem yüzün hem dudakların hem de gözlerin için ayrı ayrı temizleyiciler almana gerek olmadığını biliyor muydun? Standart makyaj temizleyicinin yanına hassas bölgelerde etkili bir ürün daha eklemen yeterli. Hem göz hem de dudak makyajını çıkarmada harikalar yaratan NYX Cosmetics Eye & Lip Makeup Remover ile en yoğun makyajların bile üstesinden kolaylıkla gelebilirsinPirinç, soya özleriportakal, papaya gibi birçok doğal bileşeni tek bir kutuda birleştiren bu makyaj temizleme suyucildine nazik ve ipeksi bir dokunuş uygulaman için ideal.

Dolgun dudaklara sahip olmak için makyaj hileleri yazımıza göz atın !

Ten Rengine Uygun Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?

Ten Rengine Uygun Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?

Kirpik Lifting Uygulaması Hakkında Tüm Merak Edilenler

Kirpik Lifting Uygulaması Hakkında Tüm Merak Edilenler