Kirpik lifting Uygulaması Hakkında Tüm Merak Edilenler

Kirpik lifting Uygulaması Hakkında Tüm Merak Edilenler

09.12.2019 | 11:26

Son yılların popüler uygulaması kirpik lifting; kirpiklere zarar vermemesibakım yapmasıuzun süreli etkisi ve zahmetsizliği ile hem kadın hem de erkeklerin ilgisini çekiyorDoğal görünüm sağlayan uygulama kısa sürede tamamlanmasıyla da beğeni topluyor.Yani gün içinde kirpik lifting'i yaptırarak güzelliğine güzellik katabilirsin Doğal gibi görünen özelliği ile güzelliğini tamamlayabilirsin. Sen de bu popüler işlemin detaylarını merak ediyorsan işte ayrıntılar...


Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik bakımı ile tamamlanan işlemkirpiklerin daha kalkıkuzun ve kıvrık görünmesini sağlıyorİçerisinde doğal yağlarvitaminler olan maske öncelikle kirpiklere uygulanıyorArdından bakım yaptıran kişi istersekirpiklerin boyanması ve renginin koyulaştırılması ile lem pekiştiriliyor. Lifting uygulaması sonrasında kalındolgunuzun ve kıvrık kirpiklere sahip olunuyorSonuçta ortalama 2 kat etki bekleniyorKirpiklere uygulanan maskenin içinde argan yağı, protein kapsüllerihidrolize keratin ve vitaminler yer alıyorDoğal görüntü sevenlereuzun ve kıvrık görünüm isteyenlerekirpiklerinde 2 kat yoğun etkiyi yeterli bulanlara bu teknik öneriliyorElbette 5 cm'e kadar uzun ve aşırı yoğun kirpik isteyen ve bakışlarında yapay da olsa çarpıcı etki arayanlara kirpik lifting yeterli gelmeyebiliyoronlar için takma kirpikler öneriliyor

Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Kirpik lifting belli aşamalarla hayata geçiyorTüm aşamalar toplamda saat alıyorKirpiklerin özelliklerine göre süre 10 - 15 dakika kadar artıp azalabiliyorBakım yaptıran kişinin herhangi bir ön hazırlık yapmasına gerek kalmıyorkirpiklerin temizmakyajsız olması yeterliKuru olan kirpiklerin yanısıra eğer lens kullanıyorsanişlem öncesi onları da çıkarman gerekiyor. Hem renkli hem de şeffaf lensler için bu kural geçerliİşte adım adım lifting...

1. Öncelikle kirpikler uzman tarafından temizlenerek yağdan ve kirden arındırılıyor. Bu esnada temizleyici ürünler kullanılıyor.

2. İkinci aşama için uzman, kirpiklere göz kapağının boyutuna uygun kalıplar yerleştiriyor. Kirpiklere bu kalıplara dayatılarak bir aparat yardımı ile şekil veriliyor. Göz çevresine özel şekillendirilen silikon kalkanlar kullanılıyor. Gözün hassas derisine uygun olan ürünler cilde herhangi bir zarar vermiyor. Kirpiklere yapışkan uygulanarak yukarı taranıyor. Tüm kılların tek tek pede yapışması gerekiyor ki maske doğru uygulanabilsin. Kimi zamanlarda kirpik bigudisi de bu aşamada uzmanlarca tercih ediliyor.

3. Kirpiklere solüsyon sürülüyor. Kimyasal içeriğin göz kapağından sızmaması için gerekli önlemler uzman tarafından alınıyor. Bakım yaptıran kişinin gözleri süreç boyunca hep kapalı kalıyor. Jel solüsyon tek seferde 15-20 dakika kirpikte kalıyor, uzman gerekli görüyorsa maske ikinci kez uygulanabiliyor.

4. Maske sonrası, solüsyon ile kirpikler siliniyor ve kirpikler pedden ayrılıyor. Pigmentler ve boyalarla kirpiklere renk veriliyor. Özellikle sarışın kişilerin kirpikleri, renk dolayısıyla da seyrek göründüğü için bu uygulama dolgun görünümü artırıyor.

5. Kirpik lifting sonrası bakım, keratin ve vitamin kürü ile tamamlanıyor. Kirpiklere sürülen vitamin desteği ile işlem sona eriyor. Keratin yüklemesi kirpiklere yüksek performanslı bakım vadediyor.Kirpik Lifting Kirpik Döker mi?

Kirpik kaldırıcı işlemler ile kirpik permasını karıştırmamalısın. Perma çok daha fazla kimyasal içerdiği için kirpiklere zarar verebiliyor ama bu işlem aynı zamanda bakım sağladığı için çok daha sağlıklı. Hatta kirpiklerin daha sağlıklı olması için de destek sağlıyor. Doğru bir uygulama yapıldığında ve uzman tarafından işlem gerçekleştirildiğinde lifting kirpik kıllarına ve deriye herhangi bir zarar vermiyor. Eğer kirpiklerinde mevcut bir dökülme varsa, küsen kirpikler lifting ile geri gelmiyor. Bu durumda ipek kirpik uygulaması öneriliyor. Kirpiklerin arasında yapay ipek kılların yerleştirildiği bu uygulama için ayrıca uzmanlarından bilgi alabilirsin.

Kirpik Lifting Sonrası Bakım 

Kirpiğ'in yapısına göre değişse de, işlem ortalama 6 ile 8 hafta arasında kalıcılık gösteriyor. İşlem sonrasında ilk 24 saat su ile temas önerilmiyor. 1 gün boyunca makyaj yapmamalı, kirpiklere su değdirmemelisin. Kirpiklerin bu süre zarfında yapışık görünmesi de normal karşılanıyor. Zaman içinde kıllar kendiliğinden ayrışarak doğal görünüme kavuşuyor. Kirpik kıvırıcı gibi direkt müdahaleler de ilk 24 saat tavsiye edilmiyor. Kirpik kıllarının narin olduğunu unutmamalısın. İşlem sonrasında yaptığın makyajların ardından yağ bazlı makyaj çıkarıcılar kullanmamalısın, su bazlı ürünler senin için daha uygun. İşlemin ömrünü kısaltan yağlı makyaj temizleyiciler yerine micellar sular daha iyi bir alternatif olabiliyor. Kirpik lifting'inin ardından bir gün geçtikten sonra dilediğin maskarayı kullanabilir, kirpiklerini daha da uzun ve yoğun gösterebilirsin.


Kirpik Lifting Hakkında Dikkat Etmen Gerekenler 

  • Uygulama yaptıracağın yerin hijyeninden ve uzmanın profesyonelliğinden emin olmalısın.
  • Uygulama öncesi lensini çıkarmalı, makyajını temizlemeli ve kirpiklerini kurutmalısın.
  • Eğer takma kirpik kullanıyorsan, bu uygulama öncesi onları da muhakkak çıkarmış olmalısın.
  • Eğer arpacık, alerji, tahriş, kirpik dökülmesi gibi durumlar yaşıyorsan, sorunun tedavi olana kadar lifting yaptırmamalısın.
  • Kirpiklerine uygulanacak bakım esnasında sana özel boyutlarda pedler ve kirpiklerine uygun aparatlar kullanılıyor. Arkadaşın için seçilen aparatlar seninkinden farklı olabilir, bu konuda endişelenmemelisin, ancak kullanılan ürünün hijyenik olduğundan ve sterilize edildiğinden emin olman şart.
  • İşlem sonrasında yanma, batma veya rahatsız edici başka bir his duyarsan göz doktoruna danışmalısın. Normalde bu tür yan etkilerin olması beklenmiyor. İşlem sonrası günlük hayatına rahatlıkla devam etmen gerekiyor.Kirpik Lifting Fiyat Skalası Nasıl? 

Kirpik lifting uygulaması için standart bir fiyattan maalesef söz edilemiyor. Her güzellik merkezi farklı fiyatlarla müşterilerini karşılıyor. Merkezin lokasyonu, uzman kalitesi, diğer işlemlerinin varlığı, kullandığı malzemeler fiyatları değiştirebiliyor. Eğer kirpik lifting yaptırmaya kararlıysan, hijyenik ve mükemmel bir işlem için yüzlerce lirayı gözden çıkarmasın. Sadece kirpiklere uygulanan bir işlem için bu kadar para harcamak sana mantıklı gelmeyebilir ancak sırf daha ucuz diye bilinmedik yerlerde, hijyenik olmayan koşullarda da işlem yaptırmamalısın. Unutma, güzel kirpiklere sahip olacağım derken mikrop kapma ihtimalin de var

Kirpik Lifting'e Bir Alternatif Arayanlara 

Lifting maalesef maliyetli veya yalnızca birkaç ay kalıcı olması nedeniyle herkes için uygun değil. Zahmetsiz evet ancak bir o kadar da pahalı ve riskli. Üstelik bakım için dahi olsa birçok kimyasal işleme eşlik ediyor ve güvenilir, hijyenik bir yer bulmak oldukça güç. Bu işleme alternatif arayanlar, NYX Cosmetics maskaralarla kirpik kaldırma, uzatma ve yoğun görünüm etkisine ulaşabiliyor. Özel silikon fırçası ile kirpikleri kökten uca kıvıran, dolgunlaştıran NYX Cosmetics Professional Makeup On The Rise Liftscara Maskara, hayalindeki kirpiklere sahip olmana yardım ediyor. Eğer sen de çekici kirpikler istiyor ancak yüzlerce liralık bir işlemi gereksiz buluyorsan, NYX Cosmetics maskaralarla profesyonel sonuçlar elde edebilirsin. Kolaylıkla uygulanan maskara sayesinde simsiyah, tek tek ayrılmış, dolgun, uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olabilirsin. Daha fazla etki için NYX Cosmetics takma kirpikler de seninle! Tek yapman gereken tekli veya çoklu takma kirpiklerden dilediğini seçmek. Güzel bir göz makyajı ile tamamlayabileceğin mükemmel kirpikler bakışlarını daha çekici kılmanın yolunu gösteriyor. Günlük hayatında da dilediğin doğal görünüme maskara ile ulaşabilirsin, üstelik doğru makyaj temizleyicilerle kirpiklerini arındırman da çok kolay. Gün boyu sana eşlik edecek şekilli kirpiklerini makyaj temizleyici ürünlerle arındırabilirsin.

Hacimli kirpikler için maskara sürme teknikleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

Ten Rengine Uygun Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?

Ten Rengine Uygun Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?

Yeni Yıl Makyajı Nasıl Yapılır?

Yeni Yıl Makyajı Nasıl Yapılır?