Kendi Profesyonel Makyajınızı Yapın

Kendi Profesyonel Makyajınızı Yapın

28.05.2020 | 23:30

Evde Kalarak 10 Adımda Kendi Profesyonel Makyajını Yap!

Kusursuz makyaj uygulamalarına imza atmak için profesyonel bir makyaj artisti olmana gerek yok! İhtiyacın olan tek şey doğru makyaj malzemeleri kullanmak ve onları doğru teknikler ile uygulamak. İlk bakışta korkutucu geliyor olabilir ama smokey makyajdan strobing makyaja, porselen makyajdan kontür makyaja dek hayalindeki tüm uygulamaları tek başına da kolaylıkla gerçekleştirebilirsin.

Biraz pratik yapman ve etkili makyaj ipuçlarını takip etmen yeterli. Böylelikle makyaj masanı profesyonel bir salona çevirmen sandığından çok daha kolay olabilir. Evde kalarak senin için hazırlanan makyaj tüyoları ve tekniklerini takip et. Geriye yalnızca aynada kusursuz görünen makyajını doyasıya seyretmek kalsın! 

Evde Smokey Makyaj

Hazırsan, çarpıcı ve etkileyici bakışların ilk adresi olan smokey makyaj ile başlıyoruz! "Smokey makyaj nasıl yapılır?" sorusuna yanıt arıyorsan, yalnızca on adımı takip ederek bu makyaj uygulamasını eksiksiz şekilde tamamlayabilirsin. Öncelikle cildini makyaja hazırlamak adına derinlemesine temizlemeli ve nemlendirmelisin. Daha sonra adımları birer birer uygulamaya başlayabilirsin.

En iyi 5 Smokey makyaj Önerisi yazımızı incelemek için hemen tıklayın!

1. Makyaj Bazlarından Yardım Al

Smokey makyaj bir göz makyajı olduğu için asıl ihtiyacın olan yardımcı, far bazı. Ancak, ten makyajını daha kalıcı hale getirmek adına dilersen tüm yüzüne makyaj bazı da uygulayabilirsin. Far bazı hem göz kapağındaki cilt tonunu eşitlemeni hem de göz makyajını daha kusursuzlaştırmanı sağlar. NYX Cosmetics Eye Shadow Base ile bir yandan göz kapağındaki hassas cilt dokusunu korurken göz makyajın için harika bir zemin oluşturabilirsin.

2. Favori Tonlarını Buluşturan Far Paletini Seç

Smokey makyaj, dumanlı ya da buğulu göz makyajı olarak da bilinir. Bu makyaj uygulaması çoğunlukla siyah tonlarla yapılır. Ancak aslında amaç, ortaya gölgeli ve çarpıcı bir göz makyajı çıkarmaktır. Bu nedenle smokey makyaj uygulamasını dilersen toprak tonlarında veya daha sıra dışı bir görünüm yaratmak istersen pastel tonlarıyla yapabilirsin.

İkinci adımda yapman gereken, aradığın tonları buluşturan bir far paleti seçmek. Toprak tonlarını seçtiysen NYX Cosmetics Ultimate Shadow Palette- Warm Neutrals harika bir tercih olabilir. Siyah tonlarını ağırlıklı olarak kullanmak istiyorsan NYX Cosmetics In Your Element Shadow Palette'i gönül rahatlığıyla seçebilirsin.

3. Göz Kapaklarını Nötr Bir Görünüme Kavuştur

Hem koyu farların görünümünü daha belirgin bir hale getirmek hem de göz kapaklarındaki cilt tonunu tamamen eşitlemek için far paletinde bulunan nude tonu tüm göz kapağına uygulamalısın. Bu işlemi makyajına bir astar oluşturmak gibi de düşünebilirsin. 

4. En Koyu Tonu Seç

Seçtiğin far paletindeki en koyu tonu göz kapağının katlanma çizgisine uygulamakla başlayabilirsin. Arzu ettiğin koyu tonu yakalayana kadar birkaç kat sürmende hiçbir sakınca yok. Ancak, kontrollü olmanda fayda var. Sürdüğün farı, göz kapağının katlanma çizgisi boyunca iyice dağıtmalısın.

Tek palet ile gölgeli göz makyajı yapmanın sırrı yazımızda !

5. Gözlerini Ortaya Çıkar

Koyu tondaki farı yeterince dağıttığında gözlerinin ortasından göz pınarlarına doğru ilerleyen bölümdeki nude far ile bir gölgelendirme oluşturmayı başardın demektir. Ancak, gözlerini daha belirgin bir görünüme kavuşturmak için uygulayabileceğin küçük bir hile daha var. Far paletinde bulunan açık ve ışıltılı bir tonla göz kapaklarının tam ortasına küçük bir dokunuş yap. Yoğun ışıltılı ya da metalik bir far seçmende fayda var. 

Pembe yanaklı bronz göz makyajlı renki gözlü kadın

6. Karıştır

Sıra geldi, gölgelendirmeleri daha doğal bir hale getirmeye! Temizlediğin ya da henüz hiç kullanmadığın bir karıştırma fırçası alarak göz kapaklarındaki metalik farın koyu tonlarla kesiştiği noktaları iyice karıştırmalısın. Böylece geçişler çok daha uyumlu görünür. 

6. Kirpiklerini Belirginleştir

Hacimli görünen kirpikler, buğulu göz makyajında büyük önem taşır. Maskara uygulamaya geçmeden önce, koyu tondaki farını kullanarak alt kirpik diplerine bir hat çek. Böylelikle gözlerin daha büyük görünür ve kirpiklerin daha dolgun bir görünüme kavuşur. 

7. Eyeliner mı Göz Kalemi mi?

Üst kirpiklerine hacim katmak için iki seçeneğin var: Eyeliner ve göz kalemi! İki makyaj malzemesinden dilediğini seçerek göz kapaklarına düz bir hat çekmelisin. Eyeliner kullanıyorsan dilediğin şekilde bir kuyruk da çizebilirsin. 

8. Göz Pınarlarını Aydınlat

Gözlerini daha ayrık ve belirgin bir görünüme kavuşturmak için bir ipucu daha var. Göz pınarlarına far paletindeki ışıltılı tonu ya da bir toz highlighter'ı kullanarak küçük bir dokunuş yap. Böylelikle makyajın çok daha çarpıcı görünür.

9. Maskara ile Son Dokunuşu Yap

Kirpiklerini kusursuz bir görünüme kavuşturmak için artık yalnızca maskaraya ihtiyacın var. Kirpiklerini daha uzun, hacimli ve siyah gösterecek bir maskara seçerek bir ya da iki hat halinde uygulamalısın. NYX Cosmetics Worth The Hype Volumizing Lengthening Mascara ile kusursuz görünen kirpiklere birkaç saniyede kavuşabilirsin.

10. Ten Makyajını Tamamla

Göz makyajın bitti bile! Artık ten makyajını dilediğin şekilde uygulayarak aynadaki görünümünü doyasıya seyredebilirsin! Göz makyajın yoğun olduğu için, dudak ve ten makyajında daha hafif tercihler yapmanda fayda var. Böylelikle tüm dikkati çarpıcı bakışlarında toplayabilirsin.

Koyu göz makyajlı sarışın mavi gözlü kadın

Evde Strobing Makyaj

Makyaj modelleri arasında en çok tercih edilen bir diğer uygulama ise, kuşkusuz strobing makyaj! Aydınlık ve ışıltılı ten görünümünü seviyorsan, strobing makyajdan kolay kolay vazgeçemeyeceğine emin olabilirsin. Üstelik bu makyajı uygulamak için kullanman gereken makyaj teknikleri hiç de zor değil. Hazırsan uygulama işlemine geçebiliriz! 

1. Cildini Makyaja Hazırla

Tüm makyaj uygulamalarından önce cildini derinlemesine temizlemeli ve nemlendirmelisin. Ancak, strobing makyaj bir ten makyajı uygulaması olduğu için, bu aşama daha da önemli. Cildine peeling uygulayarak ölü derilerden arındırabilir, dilersen yüz maskelerinden yardım alabilirsin. Cildinin tüm ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra makyaj adımlarına geçebilirsin.

2. Işıltılı Bir Makyaj Bazı Seç

Bildiğin üzere strobing makyajın amacı, sağlıkla ışıldayan ve aydınlık bir ten görünümü yaratmak. Bu nedenle cildine ışıltı katmaya makyaj bazından başlamak oldukça doğru bir tercih. Makyaj bazı hem cildinin doğal ışıltısını arttırmana hem de ten makyajını daha kalıcı ve güzel bir görünüme kavuşturmana yardımcı olur. NYX Cosmetics High Glass Face Primer, bu işlem için biçilmiş kaftan! 

3. Cildini Pürüzsüz Bir Görünüme Kavuştur

Sıra geldi fondöten seçimine! Strobing makyaj uygulaması için kullanman gereken fondötenin ince yapılı ve doğal ışıltılar barındırıyor olmasında fayda var. Elbette seçtiğin fondötenin cilt tonunla birebir uyuşması da oldukça önemli. Böylelikle daha doğal ve uyumlu bir görünüm yaratman çok daha kolaylaşır.

NYX Cosmetics Born To Glow Naturally Radiant Likit Fondöten, 45 farklı renk seçeneği ve 12 saate dek süren kalıcılık etkisi ile sana kusursuz bir fondöten uygulaması için ihtiyaç duyduğun tüm özellikleri sunar. Her cilt tipine uygun olarak hazırlanan bu fondötenin barındırdığı doğal ışıltılar ile kusursuz bir ten görünümüne kavuşabilirsin.

4. Cildini Aydınlat

Hem cildindeki kusurları gizlemek hem de göz altlarını daha aydınlık bir görünüme kavuşturmak için etkili bir kapatıcıya ihtiyacın var. Kapatıcını göz altlarına, burun kemiğine ve dudaklarının çevresindeki ince hatta uygulayarak daha biçimli görünen yüz hatlarına kavuşabilirsin. NYX Cosmetics Born To Glow Radiant Concealer mikro kapsüllü yapısıyla cildine kusursuz bir ışıltı katarken tenindeki kusurları kolaylıkla gizlemeni sağlar.


Mayıs 2020 Aylık Burç Yorumları

Mayıs 2020 Aylık Burç Yorumları

Evden Toplantı Yapanlara Makyajı Önerisi

Evden Toplantı Yapanlara Makyajı Önerisi