Kaş Jeli Nedir, Kaş Jeli Ne İşe Yarar?

Kaş Jeli Nedir, Kaş Jeli Ne İşe Yarar?

07.02.2021 | 00:00

Kaş Makyajının Pratik Üyesi Kaş Jeli Nedir, Ne İşe Yarar?

Her geçen gün önemi artan kaş makyajı için bize yardımcı olabilecek birçok ürün var. Bunlardan biri de kaş sabitleyici etkisi bulunan jeller. Malum gün içerisinde kaşların uçları aşağıya doğru düşüyor. Bu durumda da bakışların ışığı sönüyor ve yüz birden yorgun bir ifadeye bürünüyor. İşte bundan kaçınmak için kaş jeli kullanmak şart.

Biz bu yazımızda sizlere kaş jelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Son dönemde dikkatleri üzerine toplayan renkli kaş jeli çeşitlerinden de şeffaf ürünlerden de uzun uzun bahsedeceğiz. Hazırsanız başlayabiliriz!

Kaş Jeli Nedir?

Kaş jeli içeriğine göre hem kaşı dolgunlaştırma hem de sabitleme özelliği bulunan bir kaş ürünü. Kaş makyajının önemli bileşenlerinden biri olan jeller ile kaşlar arasındaki boşlukları tek seferde doldurmak mümkün. Ayrıca gün içerisinde hareket ile düşmeye meyilli kaşları kontrol etmeye yarayan jeller makyajın duruşunu güçlendiriyor.

Dolgunlaştırıcı özelliği bulunan jeller renkli oluyor. Sabitleyici olarak kullanılan kaş jelleri ise genelde şeffaf bir dokuya sahip.

Kaş Sabitleyici Ne İşe Yarar?

İlk olarak sabitleyici özelliği bulunan, şeffaf ürünlerden bahsedelim. 

 • Şeffaf kaş jelleri kaşları yukarıya doğru tarar ve sabitler. Böylece gün içerisinde düşmesini önler. 
 • Kaş makyajı tamamlandıktan sonra kullanılan şeffaf jeller makyajı korur ve taze kalmasını sağlar. 
 • Kaşlar doğal halinde bırakılacağı zaman yalnızca şeffaf kaş jeli ile şekillendirilerek ıslak bir bitiş elde edilebilir. 
 • Bazı kaş jelleri içerikleri ile kaşları besler ve bakım yapar. Aradığın böyle bir etkiyse NYX Cosmetics Bare With Me Brow Setter kaş sabitleyiciyi deneyebilirsin.

Şeffaf kaş jeli nedir, ne işe yarar konusunda çok daha detaylı bilgi edinmek istersen diğer yazımızı inceleyebilirsin. 

Renkli Kaş Jeli Nedir?

Dolgunlaştırıcı özelliği bulunan jeller ise renkli olanlar. Bu kaş jelleri içerisinde kaşların doğal rengine uygun pigmentler bulunuyor. Jel formlu yumuşak yapısı sayesinde kolaylıkla uygulanabilen ürünler, farklı ten ve kaş tonlarına uygun renklerde üretiliyor.

Renkli Kaş Jeli Ne İşe Yarar?

Renkli kaş jelleri birçok etkiyi tek ürünle sunduğu için seni hızla pratik çözümlerle buluşturuyor diyebiliriz.

 • Renkli kaş jeli kaşlar arasındaki boşlukları tek seferde doldurur. Kaş kalemi ile farı arasında kalanları kendine çeken bu ürünler kısa zamanda maksimum dolgunluğa erişmeni sağlar.
 • Renkli kaş jeli bir defada geniş bir alana uygulanabildiği için genellikle kalın kaş şekli kullananların tercih ediliyor. Hafif dağınık, doğal ama bakımlı kaş duruşu elde etmek isteyenler için ideal. 
 • İçeriği güçlendirilen renkli kaş jelleri kaşları daha dolgun bir forma ulaştırırken sabitlemeyi de ihmal etmiyor.

Kaş Sabitleyici Nasıl Seçilir?

Kaş sabitleyici renkli jel seçerken göz önüne alınması gereken en önemli nokta, ürünün rengi. Eğer kaş makyajın sonrasında aynaya baktığında gerçekten çok doğal bir duruş görmek istiyorsan, kendine en uygun kaş jeli tonunu bulmalısın.

 • Kaş jeli rengini seçerken kendi doğal kaş rengini baz almalısın. Ardından ten rengin ile uyuma bakmalısın. Eğer saçlarını boyamıyor ve doğal rengiyle kullanıyorsan, kaş jelinin saçlarına uyumuna da bakabilirsin. Ama saçlarını boyuyorsan senin için belirleyici olan doğal kaş tonun olmalı.
 • Açık tenliysen ve kaşların sarı tonlarındaysa, buna uygun bir renkli jel seçmelisin. Bu aşamada açık kumral ya da küllü sarı tonlarını tercih edebilirsin.
 • Kumral tonlardaki kahverengi kaşlarını belirginleştirmek için kaşlarınla tam olarak uyuşan kahve tonunu bulmalısın. Açık küllü renklerden ve siyaha dönük koyu kestanelerden uzak durmalısın.
 • Tenim esmer saçlarım da koyu diyorsan, kaşlarında da koyu tonları tercih etmelisin. Koyu kahve ve siyah tonlarındaki jeller ile kaşlarını şekillendirebilirsin. 

Kendine uygun tonu bulduktan sonra uygulama aşamasına dair ipuçlarını öğrenmek ve kaş şekillendirme hakkında bilgi almak istersen yazımızı okuyabilirsin.

NYX Cosmetics Kaş Jeli Önerileri

NYX Cosmetics renkli kaş jelleri ile gün boyu şekilli ve dolgun duran kaşlara sahip olabilirsin. 

 • NYX Cosmetics Eyebrow Gel seni naturel kaş duruşuna en kısa sürede kavuşturur. Suya dayanıklı yapısı sayesinde gün boyu tazeliğini koruyan bu ürün ile yağmurlu günlere meydan okuyabilir, sahillerin tadını duruşundan ödün vermeyen şekilli kaşlarla çıkarabilirsin! Açık sarı tonlarından siyaha kadar uzanan 5 farklı renk seçeneği sunan bu kaş jeli serisinde kendine uygun tonu rahatlıkla bulabilirsin.
 • Daha yoğun yapılı bir ürün arıyorsan, NYX Cosmetics Tame & Frame Tinted Brow Pomade kaş jelini deneyebilirsin. Renk paletinde sarı, kumral ve siyah başta olmak üzere 5 farklı ton bulunan bu vegan formüllü jel ile kaşlarını kusursuzlaştırabilirsin. 

NYX Cosmetics kaş kategorisinde her zaman rahatlıkla kullanabileceğin, çok çeşitli ürünler yer alıyor. Yapman gereken tek şey, dilediğin ürün formunu seçmek ve sana uygun rengi bulmak. Sonrasında doğal duruşlu, dolgun ötesi kaşlara merhaba diyebilirsin!

Şubat 2021 Aylık Burç Yorumları

Şubat 2021 Aylık Burç Yorumları

Kaş Kontürü Nedir, Nasıl Yapılır?

Kaş Kontürü Nedir, Nasıl Yapılır?