Kaş Gürleştirme ve Kaş Bakım Yöntemleri

Kaş Gürleştirme ve Kaş Bakım Yöntemleri

02.02.2021 | 01:45

Kaş Gürleştirme ve Kaş Bakımı Taktikleri İle Göz Dolduran Kaşlara Kavuş!

Hepimiz kaşların yüzün duruşu üzerinde çok büyük bir etkisi olduğunda hemfikiriz. Zaten bu durum anlaşıldığından beri fazla şekil verilmiş, incecik kaşlar tarihe karıştı. Doğal, gür ve dolgun kaş kontürü natürel güzelliği ortaya çıkaran bir faktör olduğu için daha çok tercih edilmeye başlandı.

Sen de güzelliğine düşkün, bakımlı bir kadınsan kaşları gürleştirmek için neler yapılır, dolgun bir kaş kontürü nasıl oluşturulur diye merak ediyor olabilirsin. Bu noktada en kısa sürede kaş gürleştirme teknikleri ve bakım yöntemleri hakkında detaylı bir rehber arıyorsan, senin için hazırladığımız bu kapsamlı yazıyı inceleyebilirsin. Böylece kaş gürleştirici doğal tarifler, microblading kaş uygulamaları ve kusursuz bir kaş kontürüne ulaşmanın en kolay yolu olan makyaj adımları hakkında fikir sahibi olabilirsin. 

Dolgun Bir Duruş İçin Kaş Bakımı Nasıl Yapılır? 

Kaş bakımının iki temel aşaması var. 

 • Bunlardan ilki, kaşları beslemek ve gürleştirmek. Bu sayede var olan kaşlar uzayıp, güçlenir. Beslenen kıl kökleri sayesinde kaşlar gürleşir ve boşluk görüntüsü en aza iner.
 • İkinci aşaması ise, kaşların her zaman düzgün görünmesini sağlamak. Şekillendirilen kaşlar arasında kalan ve bir türlü kapanmayan boşlukları doldurarak gür bir kontür oluşturmak. 

Bu iki aşamanın temel adımlarını eksiksiz bir şekilde tamamladığında, her zaman mükemmel duran ve yüzünün ifadesini güçlendiren kaşlara sahip olabilirsin. Şimdi gel beraber, bu noktalarda neler yapabileceğine bakalım. 

Evde Kaş Bakımı Nasıl Yapılır?

Kaş bakımı ve kaş gürleştirme doğal yöntemler kullanılarak, ev ortamında rahatlıkla yapılabilir. Bunun için izlemen gereken adımlar şöyle:

 • Öncelikle kaşlarını düzenli olarak almalısın. Kendine uygun bir kaş şekli belirledikten sonra kaliteli bir cımbız ya da kaş usturası kullanarak kaşlarını şekillendirebilirsin. Belirli aralıklarla çıkan tüyleri aldığında kaş şeklinin sürekli korunduğunu göreceksin.
 • Kaşlarını her gün taramalısın. Kaşları tararken sen fark etmesen de kıl köklerine masaj yapmış olursun. Bu sayede kan akışı hızlanır ve kökler daha iyi beslenir. 
 • Evde kaş nasıl gürleştirilir diye düşünüyorsan, yanıtı doğal yağlarda ve farklı organik ürünlerde bulabilirsin. 

Kaş Gürleştiren Yağlar Hangileridir?

Şanslıyız ki, kaş bakım yağı olarak kullanabileceğin birçok farklı doğal bileşen var!

 • Tatlı badem yağı kaş uzatan yağlar listesinin başında geliyor. Besleyici içeriği sayesinde kıl köklerini harekete geçiren bu yağı her akşam yatmadan kaş kontürüne uygulayabilirsin. 
 • Hindistan cevizi yağı da hem kaş hem saç bakımı konusunda mucizevi etkileri olan bir ürün. Her gün düzenli olarak Hindistan cevizi yağı sürdüğün kaşlarının zaman içerisinde çok daha parlak ve dolgun bir forma ulaştığını gözlemleyebilirsin.
 • Jojoba yağı, kaşların çabuk uzamasını sağlar ve dökülmesini önler. Her gün nazikçe masaj yaparak kaşlarına yedirdiğin jojoba yağı sayesinde kısa sürede dolgun kaşlara sahip olabilirsin. 
 • Zeytinyağı, zayıf kökleri sebebiyle dökülen kaşları güçlendirmek için ideal. Sabah, akşam kaşlarına zeytinyağı sürebilirsin. 
 • Düzenli kullanılan Hint yağı kaşları parlatır ve güçlendirir. 

Hızlı Kaş Uzatma ve Gürleştirme İçin Evde Yapılabilecek Farklı Kür Tarifleri

Kaş yağı olarak kullanabileceğin doğal moleküllerin yanında her zaman evde bulunan malzemelerle de kaşlarına bakım yapabilirsin. 

 • Kaşların keratin yapısını desteklemek için yumurta sarısı kullanabilirsin. Krema kıvamına gelene kadar çırptığın yumurta sarısı ile kaşlarına maske yapabilirsin. 15 dakika bekledikten sonra kaşlarını durulayabilirsin.
 • Sarımsak ve bal karışımından elde edeceğin kür de kaşlarına yoğun bakım yapar. Bir diş sarımsağı ez.1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı badem yağı ile karıştırıp bir gece beklet. Ertesi gün temiz bir pamuklu çubuk ile karışımı kaşlarına uygula. Biraz bekledikten sonra durulayabilirsin. 

Kaşlara Uygulanan Kıl Tekniği Nedir?

Doğal kaş serumu ve maskesi tariflerinin yeterli gelmediğini düşündüğünde, kaşlarını dolgunlaştıracak farklı yöntemler arayabilirsin. Bu aşamada karşına çıkacak işlemlerden biri, kaş kıl tekniği. Microblading olarak da isimlendirilen bu yöntem, bir estetik uygulaması.

Kaş microblading uygulaması ile bir süre için dolgunlaşıyor. Dövmeye benzer bu uygulamada kaştaki boşluklar ince kıl gibi görünen çizgilerle dolduruluyor. Bir zaman sonra etkisi geçen uygulamanın tekrarlanması gerekiyor. 

Fakat kıl tekniği kaş doldurma işleminin yarattığı etki için güzellik salonlarına gitmene gerek yok. NYX Cosmetics kaş ürünleri ve birazdan bahsedeceğimiz makyaj teknikleri ile microblading etkisini günlük hayatına taşıyabilirsin!

Makyajla Kaş Gürleştirme Nasıl Yapılır?

Sana şaşırtıcı gelebilir ama makyaj ile kaşları şekillendirmek için kullanabileceğin ürünler oldukça çeşitli. Bu sayede birkaç dakika içerisinde dolgun, gür ve çarpıcı bir kaş kontürüne sahip olabilirsin. İzlemen gereken yol ise şöyle:

 • Öncelikle kaşlarını düzgünce tara. Ardından şekli oluşturmaya başla. 
 • Bir kaş kalemi ile kaş kontürünü rahatlıkla oluşturabilirsin. Bu aşamada kaşlarının kırılmaması için yumuşak uçlu bir ürün tercih etmelisin. Aradığın ipeksi etkiyi NYX Cosmetics Eyebrow Powder Pencil serisinde bulabilirsin. Geniş renk paleti arasından mutlaka kendine uygun olanı bulabileceğin bu ürünün arkasındaki tarakla kaşlarını taramak için de kullanabilirsin.
 • Kaş şekline karar verdikten sonrası aslında çok kolay. Ama bu aşamada zorlanıyorsan ve kontürü oluştururken sıkıntı yaşayacağını düşünüyorsan, kaş şablonu kullanabilirsin.
 • Kontürü belirledikten sonra içerisini doldurma aşamasına geçebilirsin. Bu noktada sana doğal bir duruş verecek bir kalem, far ya da pomad kullanmanda fayda var. Boşlukları doldurmak için kıl tekniği uygulamasını ev ortamına taşıyan ultra ince uçlu NYX Cosmetics Micro Brow Pencil kaş kalemini deneyebilirsin. Doldurma işlemi sonrasında ürünün arkasındaki fırça ile kalemi dağıtabilirsin. Böylece daha natürel bir duruş elde edersin. 
 • Son aşamada yaptığın makyajı bir kaş jeli ile sabitleyebilirsin. Kaşlarının düşmesini ve makyajının bozulmasını bu şekilde engelleyebilirsin. Gün boyu kusursuz kaş kontürü için NYX Cosmetics Bare With Me Brow Setter şeffaf kaş sabitleyiciye güvenebilirsin. Şeffaf kaş jeli kullanımı konusunda seni aydınlatacak bilgileri yazımızda bulabilirsin. 

Makyajla Kaş Gürleştirirken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

Makyaj adımlarını öğrendik. Şimdi mükemmelliği yaşam tarzı haline getirecek birkaç püf noktasını konuşalım:

 • Kaş makyajı öncesinde kaşların etrafında çıkan, dağınık tüyleri almayı ihmal etmemelisin. 
 • Kullandığın ürünlerin akmaması ve gün içerisinde bozulmaması çok önemli. Aksi halde hiç istemediğin bir görüntü ile karşı karşıya kalabilirsin. 
 • Makyaj öncesinde kaşlarını taramayı ihmal etmemelisin. Düzgün ve kalkık kaş duruşu için bu adım çok mühim. 
 • Kalem ile uygulama yaparken ürünü hafif yatay tutarsan çok daha doğal duran kaş kılları oluşturabilirsin.
 • Çok boşluklu kaşlarda kalem kullanmak yerine kaş pomadı da tercih edebilirsin. Kremsi dokusuyla tek fırçada yoğun etki sunan NYX Cosmetics Dip, Shape, Go! Longwear Brow Pomade ile tüm kaş makyaj adımlarını hızlıca tamamlayabilirsin.
 • Her zaman tamamen dolgun bir kaş kontürü istemeyebilirsin. Tel tel görünen, hafif seyrek bir duruş için NYX Cosmetics Tinted Brow kaş maskarasını kullanabilirsin.

Hem kendi kaş renginle uyumlu hem de kolaylıkla uygulama yapabileceğin ürünlerden oluşan NYX Cosmetics koleksiyonu sayesinde dolgun kaşlara kavuşmak çok kolay! Sen de kendine en uygun ürünleri seçtikten sonra senin için hazırladığımız ipuçlarını takip ederek duruşunu taçlandırabilir, bakışlarını derinleştirebilirsin.

Jojoba Yağı Nedir, Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağı Nedir, Faydaları Nelerdir?

Kenevir Tohumu Yağı Nedir, Faydaları Nelerdir?

Kenevir Tohumu Yağı Nedir, Faydaları Nelerdir?