KahveRengi Gözler İçin Makyaj Önerileri

KahveRengi Gözler İçin Makyaj Önerileri

13.01.2020 | 19:30

Gözlerin renkli değil diye hayıflanıyorsan ya da sana yakışan tonlar bulamadığını düşünüyorsan, göz rengine haksızlık ediyorsun demektir! Çünkü kahverengi gözlere yakışan sayısız ton ve göz makyajı tarzı var. Kahverengi gözler, neredeyse her tonda far, eyeliner ve rimelle rahatlıkla uyum sağlayabilir. Yapman gereken tek şey, sevdiğin ve göz renginin güzelliğini ortaya çıkaracak tonları seçmek. Bir de bu tonları doğru makyaj teknikleri ile uyguladığın zaman, oldu bu iş! Kusursuz göz makyajın ve rengin ile herkesi büyüleyebilirsin. Peki, kahve göz makyajı nasıl yapılır? Hangi tonlar kahverengi gözleri ortaya çıkarır? İşte karşında tüm detayları ile kahverengi gözlüler için göz makyajı önerileri...

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Olmalı?

Kahverengi gözler için göz makyajı uygulamalarında birçok farklı teknik ve makyaj malzemesi kullanılır. Bu noktada seçim tamamen sana ait. Tıpkı göz rengin gibi göz şeklin de yapacağın göz makyajı için oldukça önemli bir ölçüt. Eğer çekik gözlerin varsa siyah ya da kahverengi renkte bir eyeliner kullanarak kuyruklu bir hat çizebilirsin. Böylece hem gözlerin daha çekik ve biçimli görünür hem de göz rengin ön plana çıkar. Gözlerini daha yuvarlak ve büyük göstermeyi tercih ediyorsan, koyu kahverengi tonlarında bir farı ince uçlu bir far fırçası ile kirpik diplerine uygulayabilirsin. 

Kaşlarının şekli de göz rengini ön plana çıkarmak konusunda oldukça etkili. Doğal rengin ile uyumlu tonlardaki kaş ürünleri ile kaşlarını dolgunlaştırabilir ve daha şekilli bir görünüme kavuşturabilirsin. Göz makyajında ışıltı kullanmayı seviyorsan, göz kapağının ortasına uygulayacağın metalik ve ışıltılı farlar ile tüm dikkatleri gözlerinde toplaman çok daha kolay olabilir. 

Son olarak, göz makyajında far kullanmayı tercih etmiyorsan beyaz göz kalemi ve maskara ile kusursuz bir göz makyajı yapmak çok basit! Beyaz göz kalemini alt kirpik diplerine uygulayarak gözlerinin daha büyük görünmesini sağlayabilir, kirpiklerine dolgunluk ve hacim katan bir maskara ile oldukça sade ve etkileyici bir göz makyajına imza atabilirsin. Maskara seçiminin her tarz göz makyajında oldukça önemli olduğunu aklından çıkarma. Uzun, gür ve hacimli kirpikler her zaman göz rengini ve şeklini ön plana çıkarmak konusunda en büyük yardımcılarından biri.

Kahverengi Göz Makyajı Yaparken Hangi Tonlar Kullanılmalı?

Kahve göz makyajı uygulamalarında asıl önemli olan nokta, ton seçimi. Göz rengin ile uyumlu tonları seçtiğinde, makyajının hem daha doğal hem de daha etkileyici görünmesini sağlayabilirsin. Gözlerin kahverenginin hangi tonunu yansıtırsa yansıtsın, buğulu göz makyajının sana çok yakışacağından emin olabilirsin. Bakışlarına derinlik ve gizem katacak buğulu göz makyajı, özellikle toprak tonlarında ve siyah ağırlıklı olarak uygulandığında kahverengi gözleri kusursuz şekilde tamamlar. Ancak elbette kahverengi göze buğulu göz makyajı uygulamalarının tümü klasik tonlardan ibaret değil. Buğulu göz makyajına yaratıcılık katmak istiyorsan, kahverengi ile kusursuz bir kontrast yaratacak mavi ve lacivert tonlarını ve göz rengini benzersiz bir şekilde tamamlayacak yeşil tonlarını da işin içine dahil edebilirsin. 

Göz makyajında toprak tonlarını kullanmak, göz rengini ortaya çıkarmak için eşsiz bir seçenek. Aynı durum nude tonlar için de geçerli. Özellikle günlük kullanıma uygun, açık ve koyu nude tonları bir araya getiren bir far paleti ile birbirinden farklı sayısız göz makyajına imza atabilirsin. Kahverengi göze çok yakışan bir diğer ton ise kızıl! Günlük makyajlardan özel gece makyajlarına kadar her göz makyajında kızıl tonlarını kullanabilirsin. 

Gelelim ışıl ışıl göz makyajlarına bayılanlara... Göz rengin ile uyumlu tonlara sahip metalik ve ışıltılı farlar kullanarak makyajına yeni bir soluk katabilir, oldukça şık bir görünüm elde edebilirsin. Özellikle koyu tonlar ile yaptığın buğulu göz makyajlarına şampanya, bej ya da somon gibi açık tonlarda ışıltılı farlar çok yakışır. Bronz ve altın ışıltıları da mutlaka denemelisin!

Kahaverengi Göz Makyajı Yaparken İhtiyacın Olacak Malzemeler

Sıra geldi en eğlenceli kısma, yani sana en çok yakışacak ve kullanımı en kolay makyaj malzemelerini bir araya getirmeye! Az önce bahsi geçen makyaj önerileri ve uygulamalarının tümünü rahatlıkla yapabileceğin, birbirinden eşsiz makyaj malzemelerine göz atmaya ne dersin?

Kusursuz Tonları Bir Araya Getiren Far Paletleri

Hem tek tek kullanabileceğin hem de birkaç tonu bir araya getirerek kusursuz buğulu göz makyajlarına imza atabileceğin nude tonları barındıran bir far paleti ile tanışmaya hazır mısın? NYX Cosmetics Ultimate Shadow Far Paleti serisindeki Warm Neutrals, kahverengi gözlere çok yakışan 16 farklı nude tonu, yüksek pigmentasyonuna sahip ışıltılı ve mat farları bir araya toplar. Bu paletteki kusursuz farlar ile saniyeler içinde bakışlarına derinlik katabilir, göz rengini ön plana çıkarabilirsin.

Yeşil ve mavi renklerini nude tonlar ile birlikte kullanmayı seviyorsan, senin için doğru adres yine aynı seride bulunan Smokey far paleti! Kızıl, mavi ve yeşil tonları bir araya geldiğinde ortaya çıkan uyuma sen de bayılacaksın. Son olarak, kızıl ve turuncu gibi sıcak tonları göz makyajına yansıtmayı tercih ediyorsan, NYX Cosmetics Away We Glow Shadow Far Paleti'ne mutlaka göz atmalısın. Güneşin yarattığı kızıllığın içinde bulunan tonları bir araya getiren bu far paleti, mat ve ışıltılı bitişli kusursuz farları ile favorilerin arasına girmeye aday!

Göz Rengini Ön Plana Çıkaran Tekli Metalik Göz Farı

Göz makyajında ışıltıdan öteye geçmek ve metalik parıltıların yarattığı görünümün tadını çıkarmak istiyorsan, NYX Cosmetics Prismatic Eye Shadow serisindeki tekli metalik farlar tam sana göre! Bu seride bulunan 23 farklı tonun arasından göz rengin ile en uyumlu olanları seçerek göz makyajına yepyeni bir soluk katabilirsin.

Gözlerini Daha Biçimli ve Büyük Gösteren Beyaz Göz Kalemi

Beyaz göz kalemi, birçok makyaj hilesinde baş rolünü oynayarak hem makyajın gizli kahramanları arasına adını yazdırdı hem de makyajseverlerin kalbini çaldı! En hızlı ve kısıtlı göz makyajlarında bile beyaz göz kalemini alt kirpik dibine uygulayarak tüm dikkati gözlerinde toplayabilirsin. NYX Cosmetics Slide On Eye Pencil serisindeki Pure White rengi kusursuz bir seçim!

Etkileyici ve Derin Bakışlar Yaratan Eyeliner

Siyah eyeliner her göz renginde olduğu gibi kahverengi gözlere de çok yakışır. Ancak konumuz göz rengine özel tüyolar ve ipuçları olduğu için, daha sıra dışı önerilere geçebiliriz. Mavi rengin gözlerinle kusursuz bir kontrast yarattığını artık biliyorsun. Öyleyse mavi renkte bir eyeliner kullanarak hem çarpıcı bir göz makyajı yapmaya hem de gözlerinin rengiyle harika bir uyum yakalamaya ne dersin? NYX Cosmetics Vivid Brights Renkli Eyeliner serisindeki Sapphire rengi bunun için ideal! İncecik uçlu tasarımı ve dayanıklı yapısı ile bu eyeliner'ı uygulaması da çok kolay!

Metalik ışıltılardan hoşlanıyorsan, yalnızca göz farları ile yetinmek zorunda değilsin! NYX Cosmetics Metallic Eyeliner serisinde bulunan metalik bitişli göz kalemleri, yoğun pigmentleri ve dağılmayan yapıları ile kusursuz göz makyajlarının başrolü olabilir. Üstelik bu ürünleri dilersen tüm göz kapağına tıpkı göz farı gibi uygulayabilir, dilersen kirpik dibine uygulayarak eyeliner gibi kullanabilirsin!

2020 Yılının Makyaj Trendleri

2020 Yılının Makyaj Trendleri

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?