Kahverengi Gözler İçin Makyaj Önerileri

Kahverengi Gözler İçin Makyaj Önerileri

13.01.2020 | 19:30

Kahverengi Göz Makyajı

Gözlerin renkli değil diye hayıflanıyorsan ya da sana yakışan tonlar bulamadığını düşünüyorsan, göz rengine haksızlık ediyorsun demektir! Çünkü kahverengi gözlere yakışan sayısız ton ve göz makyajı tarzı var. Kahverengi gözler, neredeyse her tonda far, eyeliner ve rimelle rahatlıkla uyum sağlayabilir. Yapman gereken tek şey, sevdiğin ve göz renginin güzelliğini ortaya çıkaracak tonları belirlemek. Bir de bu tonları doğru makyaj teknikleri ile uyguladığın zaman, oldu bu iş! Artık kusursuz göz makyajın ve harika göz rengin ile herkesi büyüleyebilirsin. 

Peki, kahve göz makyajı nasıl yapılır? Hangi tonlar kahverengi gözleri ortaya çıkarır? İşte karşında tüm detayları ile kahverengi gözlüler için göz makyajı önerileri...

Renk Seçimi Önemli: Kahverengi Göz Makyajı Yaparken Hangi Tonlar Kullanılmalı?

Kahve göz makyajı uygulamalarında asıl önemli olan nokta, ton seçimi. Çünkü göz rengin ile uyumlu tonları seçtiğinde, makyajının hem daha doğal hem de daha etkileyici görünmesini sağlayabilirsin. 

 • Toprak tonlarında göz makyajı, göz rengini ortaya çıkarman için ideal. Aynı durum nude tonlar için de geçerli. Özellikle günlük kullanıma uygun, açık ve koyu nude tonları bir araya getiren bir kahverengi far paleti ile birbirinden farklı ve eşsiz göz makyajına imza atabilirsin. 
 • Kahverengi göze çok yakışan bir diğer ton ise, kızıl! Günlük makyajlardan özel gece stillerine kadar her göz makyajında kızıl tonlarını kullanabilirsin. İçerisinde gün batımı notaları içeren farları kızıl kahve göz kalemi ve eyeliner uygulaması ile tamamlayabilirsin. 
 • Gözlerin kahverenginin hangi tonunu yansıtırsa yansıtsın, dumanlı göz makyajının sana çok yakışacağından emin olabilirsin. Bakışlarına derinlik ve gizem katacak buğulu göz makyajı, özellikle toprak tonlarında ve siyah ağırlıklı olarak uygulandığında kahverengi gözleri kusursuz şekilde tamamlar. “Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?” merak ediyorsan yazımıza da mutlaka göz at!
 • Ancak elbette kahverengi göze buğulu göz makyajı uygulamalarının tümü toprak rengi far ile yapılacak diye bir kural yok. Buğulu göz makyajına yaratıcılık katmak istiyorsan, kahverengi ile kusursuz bir kontrast yaratacak mavi ve lacivertleri ve göz rengini benzersiz bir şekilde tamamlayacak yeşil tonlarını da işin içine dahil edebilirsin. 
 • Gelelim ışıl ışıl göz makyajlarına bayılanlara... Göz rengin ile uyumlu tonlara sahip metalik ve ışıltılı farlar kullanarak makyajına yeni bir soluk katabilir, oldukça şık bir görünüm elde edebilirsin. Özellikle koyu kahve tonları far çeşitleri ile yaptığın buğulu göz makyajlarına şampanya, bej ya da somon gibi açık ve ışıltılı dokunuşlar çok yakışır. Ayrıca kahve tonları makyaj uygulamasında bronz ve altın ışıltıları da mutlaka denemelisin!

Uygulamaya Geçelim: Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kahve tonu makyaj uygulamalarında da adım adım ilerlemek ve titiz davranmak önemli. Tabii renge özel dokunuşlar yapmayı da ihmal etmemek gerekiyor. Peki, kahverengi gözlerin güzelliğini ve bakışların derinliğini ortaya çıkaracak makyaj uygulaması nasıl olmalı? 

 • Kahverengi göz makyajına başlamadan önce göz kapaklarına biraz far bazı sürerek tenini makyaja hazırlayabilirsin. 
 • Kaşlarının şekli de göz rengini ön plana çıkarmak konusunda oldukça etkili. Doğal rengin ile uyumlu tonlardaki kaş ürünleri ile kaşlarını dolgunlaştırmalısın. Böylece daha şekilli bir görünüme kavuşturabilirsin. 
 • Kahverengi gözde toprak tonları makyaj, ideal demiştik. Bu aşamada dilediğin tonları bir göz fırçası yardımıyla birbiriyle bütünleştirerek kullanabilirsin. Dilersen tek bir farı farklı yoğunluklarda uygulayarak çok tonlu bir görünüm elde edebilirsin. Farklı far uygulamaları ve göz farı sürme teknikleri için sana özel hazırladığımız rehberi inceleyebilirsin. 
 • Toprak tonu makyaja lacivert çok yakışıyor. Buğulu ya da sade göz makyajını koyu lacivert bir göz kalemi ile tamamlayabilirsin. Dilersen farınla uyumlu koyu kahve tonlarında bir kalem ya da eyeliner da kullanabilirsin.
 • Toprak rengi makyaj yerine siyah kullanmayı tercih ediyorsan, far üzerine siyah bir eyeliner çekebilirsin. Ayrıca alt ve üst kirpik diplerine süreceğin siyah göz kalemini bir fırça yardımıyla dağıtarak doğal ve çekici bir görünüm de elde edebilirsin. 
 • Gözlerine toprak tonları makyaj uygulaması yaptıktan sonra ten renginle uyumlu sıcak tonlarda bir allık ya da bronzer ile makyajını tamamlayabilirsin. 

Kahverengi Göz Makyajını Bir Üst Seviyeye Taşıyacak İpuçları

Kahverengi makyaj uygulamaları hakkında bilmen gereken genel noktalar var. Detaylar sayesinde hem ten hem de göz makyajını bambaşka bir boyuta çıkarabilirsin. Sonuçta kahverengi gözler için göz makyajı uygulamalarında birçok farklı teknik ve makyaj malzemesi kullanılıyor. Bu noktada seçim tamamen sana ait olacak. Ama bazı püf noktalarını bilirsen kusursuzluğa çok daha çabuk ulaşabilirsin!

 • Tıpkı göz rengin gibi göz şeklin de yapacağın göz makyajı için oldukça önemli bir ölçüt. Eğer çekik gözlerin varsa siyah ya da kahverengi renkte bir eyeliner kullanarak kuyruklu bir hat çizebilirsin. Böylece hem gözlerin daha çekik ve biçimli görünür hem de göz rengin ön plana çıkar. 
 • Gözlerini daha yuvarlak ve büyük göstermeyi tercih ediyorsan, kahverengi göz farı kullanabilirsin. Burada yapman gereken, ürünü ince uçlu bir far fırçası ile kirpik diplerine uygulamak. Böylece daha canlı, yuvarlak ve büyük gözlere sahip olabilirsin.  
 • Göz makyajında ışıltı kullanmayı seviyorsan, göz kapağının ortasına uygulayacağın metalik ve ışıltılı farlar ile tüm dikkatleri gözlerinde toplaman çok daha kolay olabilir. 
 • Eğer, göz makyajında far kullanmayı tercih etmiyorsan yalnızca beyaz göz kalemi ve maskara ile kusursuz bir göz makyajı yapabilirsin! Beyaz göz kalemini alt kirpik diplerine uygulayarak gözlerinin daha büyük görünmesini sağlayabilir, kirpiklerine dolgunluk ve hacim katan bir maskara ile oldukça sade ve etkileyici bir göz makyajına imza atabilirsin. Maskara seçiminin her tarz göz makyajında oldukça önemli olduğunu aklından çıkarma. Uzun, gür ve hacimli kirpikler her zaman göz rengini ve şeklini ön plana çıkarmak konusunda en büyük yardımcılarından biri!
 • Kahverengi göz makyajında kaşların önemini asla unutmamalısın. Her zaman natürel kaş duruşu sunan ve uzun süre etkili bir kalem ile kaş kontürünü belirginleştirmelisin. 

Mükemmel Görünen Kahve Tonlu Makyaj İçin Ürün Önerileri

Sıra geldi en eğlenceli kısma; yani seni, sana en çok yakışacak ve kullanımı en kolay makyaj malzemeleri ile tanıştırmaya! Az önce bahsi geçen makyaj önerileri ve uygulamalarının tümünü rahatlıkla yapabileceğin, birbirinden eşsiz makyaj malzemelerine göz atmak istemez misin? 

Kusursuz Tonları Bir Araya Getiren Far Paletleri

Farlar muhteşem bir göz makyajının olmazsa olmazı. Kahverengi göz makyajı ise farklı tonları rahatlıkla karıştırabileceğin ve kendine has bir tarz oluşturabileceğin bir makyaj türü. Bu nedenle sana tavsiyemiz, göz alıcı renkleri bir araya getiren far paletlerinden tarzına uygun olanı seçmen!

 • Hem tek tek kullanabileceğin hem de birkaç rengi bir araya getirerek kusursuz buğulu göz makyajlarına imza atabileceğin, ağırlıkla nude tonları barındıran bir far paleti ile tanışmaya hazır mısın? İşte karşında NYX Cosmetics Ultimate Shadow Far Paleti serisindeki Warm Neutrals! Kahverengi gözlere çok yakışan 16 farklı nude dokulu ve yüksek pigmentasyonlu farları bir araya toplayan bu palette hem mat hem de ışıltılı ürünler var. Sen de paletteki kusursuz farlar ile saniyeler içinde bakışlarına derinlik katabilir, göz rengini ön plana çıkarabilirsin.
 • NYX Cosmetics Swear By It Shadow Palette içerisinde kahverengi ile kontrast oluşturarak muhteşem bir görüntü sunan yeşil ve mavi tonlarını bulabilirsin. Farklı tonları özgürce harmanlayarak kullanabileceğin bu palete sen de bayılacaksın!
 • Son olarak, kızıl ve turuncu gibi sıcak tonları göz makyajına yansıtmayı tercih ediyorsan, NYX Cosmetics Away We Glow Shadow Far Paleti'ne mutlaka göz atmalısın. Güneşin yarattığı kızıllığın içinde bulunan tonları bir araya getiren bu far paleti, mat ve ışıltılı bitişli kusursuz farları ile favorilerin arasına girmeye aday!
 • Dilediğin far paletini makyajına farklı dokunuşlar yapmanı sağlayacak minik bir tekli ürünle tamamlayabilirsin. Göz makyajında ışıltıdan öteye geçmek ve metalik parıltıların yarattığı görünümün tadını çıkarmak istiyorsan, NYX Cosmetics Prismatic Eye Shadow serisindeki tekli metalik farlar tam sana göre! Bu seride bulunan 23 farklı tonun arasından göz rengin ile en uyumlu olanları seçerek göz makyajına yepyeni bir soluk katabilirsin.

Etkileyici ve Derin Bakışlar Yaratan Eyeliner ve Göz Kalemleri

Siyah eyeliner her göz renginde olduğu gibi kahverengi gözlere de çok yakışır. Bunun yanında koyu kahve göz kalemleri de kahverengi göz makyajında her zaman kullanılabilir. Tabii daha sıra dışı tarzlarda mavi, lacivert ve yeşil de tercih edilebilir. Merak etme! NYX Cosmetics koleksiyonlarında her renkten eyeliner var!

 • Mavi rengin gözlerinle kusursuz bir kontrast yarattığını artık biliyorsun. Öyleyse mavi renkte bir eyeliner kullanarak hem çarpıcı bir göz makyajı yapmaya hem de gözlerinin rengiyle harika bir uyum yakalamaya ne dersin? NYX Cosmetics Faux Blacks Eyeliner serisindeki Midnight ve Obsidian tonlarını deneyebilirsin. Kalem formlu ve kremsi dokulu bu eyelinerı uygulaması da çok kolay!
 • Ben siyahtan vazgeçemem diyorsan, NYX Cosmetics Epic Ink Liner tam sana göre! İncecik ucu sayesinde kolaylıkla çekebileceğin bu suya dayanıklı eyeliner ile iddialı ve çekici bakışlara sahip olabilirsin. Eğer kahverengi göz kalemi önerisi arıyorsan da NYX Cosmetics Epic Ink Liner Brown’ı deneyebilirsin. Seni tek seferde en kusursuz eyeliner çizgisine kavuşturacak bu ürünün doğal kahve tonuna aşık olmamak elde değil!
 • Metalik ışıltılardan hoşlanıyorsan, yalnızca göz farları ile yetinmek zorunda değilsin! NYX Cosmetics Metallic Eyeliner serisinde bulunan metalik bitişli göz kalemleri, yoğun pigmentleri ve dağılmayan yapıları ile kusursuz göz makyajlarının başrolü olabilir. Üstelik bu ürünleri dilersen tüm göz kapağına tıpkı göz farı gibi uygulayabilir, dilersen kirpik dibine uygulayarak eyeliner gibi kullanabilirsin!
 • Beyaz göz kalemi, birçok makyaj hilesinde başrolünü oynayarak hem makyajın gizli kahramanları arasına adını yazdırdı hem de makyajseverlerin kalbini çaldı! Sen de NYX Cosmetics Slide On Eye Pencil serisindeki Pure White beyaz göz kalemini alt kirpik dibine uygulayarak tüm dikkati gözlerinde toplayabilirsin!

Dolgun Kirpikler ve Büyüleyici Bakışlar İçin: Maskara

Maskarasız bir göz makyajı düşünülemez. Sen de kahverengi gözlerine kirpikleri dolgunlaştırarak kıvıran bir rimel sürerek bakışlarına sofistike bir enerji katabilirsin! NYX Cosmetics On The Rise Volume Liftscara ile kirpik lifting etkisi yakalayabilirsin. Özel fırçası sayesinde tüm kirpikleri kökten uca saran ve kıvıran bu siyah maskara ile dramatik ve cesur bakışlar bir lift uzağında!

Kahverengi gözlerin kendine özgü ışıltısını ortaya çıkaracak makyaj uygulamaları için ihtiyacın olan farklı ürünleri NYX Cosmetics koleksiyonlarında bulabilirsin. Tarzını yansıtan renklerle yapacağın göz makyajını dudakları ön plana çıkaran göz alıcı ruj renkleri ile tamamlayabilirsin!

2020 Yılının Makyaj Trendleri

2020 Yılının Makyaj Trendleri

Abartıdan Uzak Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Abartıdan Uzak Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?