Göz Makyajı: Nyx Cosmetics'in En Beğenilen İnstagram Postları

Göz Makyajı: Nyx Cosmetics'in En Beğenilen İnstagram...

15.01.2020 | 10:00

Nyx Cosmetics'in  göz makyajında en beğenilen instagram postlarını merak ediyorsanız tüm detaylar için  nyxcosmetics.com.tr'yi tıkla!

Kadınların ilham kaynağı olmayı hedefleyen ve binlerce kadına yeni makyaj fikirleri sunan NYX Cosmetics Türkiye  Instagram hesabının en çok beğenilen paylaşımları seninle! Yeni makyaj stilleri yaratmak, stillerin hangi ürünlerle yapıldığını incelemek ve nasıl uygulanacağını öğrenmek için birbirinden güzel gönderilere göz atabilir, sana yakışacağını düşündüğün stilleri hemen uygulayabilirsin. İşte gözlerinde çarpıcı bir etki yaratacak olan en trend göz makyajı stilleri: 

Epic Ink Eyeliner'la Yapacağın Yeni Bir Stile Hazır Ol!

Kullanım rahatlığıyla kadınların vazgeçilmezlerinden biri olan ve eyeliner sürmeyi büyük ölçüde kolaylaştıran NYX Cosmetics Epic Ink Eyeliner, NYX Cosmetics Foil Play Pigment Palette ve NYX Cosmetics Love Lust Disco Highlight Palette ile kolayca yapabileceğin bu stil, benzersiz bir etki yaratmanı sağlayacak. Foil Play Pigment Palette'le istediğin her cilt tonuna uyumlu metalik parıltılar elde edebilirsin. 6 renk tonundan oluşan eşsiz palet, yumuşak dokusu ve fark yaratan ışıltısı ile her zaman yanında! NYX Cosmetics Love Lust Disco Highlight Palette ise soğuk bir etki yaratacağın lavanta grisi ve daha sıcak görünümler için kullanabileceğin renklerle birlikte toplamda 5 ışıltılı highlighter tonuna sahip olmana yardımcı oluyor. 

Yalnızca bu üç parçayı kullanarak elde edeceğin yeni trendi uygulamaksa oldukça basit... Işıltılı Foil Play renklerinden birini göz kapağında dağınık bir görüntü oluşturmadan uygula. Ardından göz kapağının tam üzerine göz çukuru çizgine kadar Love Lust Disco Highlighter'ını dilediğin yoğunlukta sür... Kirpik diplerine incecik bir eyeliner uygulayabilmek için ise süper ince uçlu Epic Ink Eyeliner'ı deneyebilirsin. Eyeliner'ını daha etkileyici bir hale getirmek için, göz altlarına da ince bir çizgi halinde uygulayabilir, hafif bir kuyrukla bitirebilirsin. Highlighter'ını hafifçe yanak kenarına, burun ucuna ve dudaklarının en üst orta bölümüne de uygulayarak makyaj stilini güçlendirebilirsin. Bu göz makyajıyla birlikte istediğin herhangi bir ışıltılı ya da mat ruju uygulayabilirsin. Her renkle uyum sağlayan ışıltılı makyajın, tüm gözlerin üzerinde olmasını sağlayacak. 


Sıradanlıktan Kurtul!

Profesyonel makyaj artisti P. Tyrala'nın kirpikleri ön plana çıkaran yeni stilini deneyemeye hazır mısın? NYX Ultimate Shadow Palette, NYX Cosmetics Away We Glow Likit Aydınlatıcı ve NYX Cosmetics Jumbo Eye Pencil ile basitçe uygulayabileceğin bu stili farklı renk tonlarıyla da deneyebilirsin. Gece makyajında, plaj partilerinde, okul etkinliklerinde ve istediğin her yerde uygulayabileceğin bu stil, çarpıcı gözlere sahip olmanı sağlayabilir. İşte uygulama adımları: Göz üstünü fondöten yardımıyla kapattıktan sonra istediğin Ultimate Shadow Palette tonunu uygula. Ardından göz kapağının çukur çizgisi boyunca beyaz Jumbo far kaleminle hafif yuvarlak hatlı bir çizgi çiz.

Tam olarak göz bitişine gelmeden çizgiyi durdur ve çizgi ucunun hafifçe eyeliner biçimi vermesine özen göster. Çizginin bitişinden göz kapağı bitişinin hafif içerisine girerek çapraz bir çizgi çek. Çerçeve içine aldığın bölüme istediğin yoğunlukta likit aydınlatıcı uygulayabilirsin. Son olarak kirpik diplerine çok ince dipliner ya da eyeliner uygulaması yapabilirsin. Makyajını tamamlamak için maskara uygulamasına da yer verebilirsin. Eğer etkileyici bir göz makyajı nasıl yapılır merak ediyorsan, bu posttaki yeni fikri uygulayabilir, sende yarattığı farkı gözlemleyebilirsin. 


Love Lust Disco Koleksiyonunun Bir Parçası Ol! 

Işıltı stilinden ilham alan Love Lust Disco koleksiyonu, çarpıcı bir etki yaratarak geniş kitlelere hitap edebiliyor ve renklerle gelen özgürlüğü bu kez ışıltıyla birlikte yorumluyor. Daha zarif, detaylı ve kusursuz ışıltı dokunuşlarıyla çok etkili bir hale getirilen bu stil için yalnızca birkaç dokunuş yeterli oluyor. NYX Cosmetics Love Disco Sweet Cheeks Allık Paleti, NYX Cosmetics Love Lust Disco Aydınlatıcı Paleti, NYX Cosmetics Love Lust Disco Foil Play Far Paleti ve son olarak kusursuz bir eyeliner için NYX Cosmetics Epic Ink Siyah Eyeliner kullanarak posttaki modele uygulanan stili sen de kullanabilirsin. 

İstediğin renkte fondötenini uyguladıktan ve yapmaktan hoşlanıyorsan gölgelendirme stillerini uyguladıktan sonra NYX Cosmetics Love Disco Allık Paleti renklerinden cildine en çok uyacağını düşündüğün tonu seç. Göz makyajın için NYX Cosmetics Love Lust Disco Foil Play Far Paleti'nden istediğin renkte ışıltılı farını uygula. Ardından Love Disco serisinin aydınlatıcı paletinden istediğin tonu elmacık kemiklerinin üzerine, burun ucuna, dudak üstüne ve çenene hafifçe highlighter fırçası yardımıyla sür. Son olarak NYX Cosmetics Epic Ink Siyah Eyeliner'la kusursuz bir eyeliner uygulaması yap. Eyeliner'ın kuyruğunu hafifçe yukarı doğru çek. Çizgiyi göz çukurunun hizasında gözlerinin ortasına kadar getir. Son olarak maskara uygulaması yapabilir, bu yeni stille Los Angeles sokak stilini yansıtabilirsin.


Göz Makyajında Yeni Trend, Işıltının Gücü!

Profesyonel makyaj artistlerinin uygulamayı en çok sevdiği göz makyajı stillerinden olan pembe ve gold görünümlü far makyajı, en yeni trendlerden olan ''glam look'' stilinin bir parçası... Gölgeli göz makyajı trendlerinin yeni versiyonlarından olan bu stili uygulamak için ilk yapman gereken, göz üstünü cilt tonuna en yakın olan fondöteninle kapatmak: Ardından üzerine ultra soft bir açık kahveyle geçiş yapmak... Bu renk tonunun fondöteninden bir ya da iki ton daha koyu olması yeterli... Bu tonun üzerine daha koyu bir kahveyle göz kapağının derinlik çizgisini işaretleyebilirsin. Sonrasında ana renklendirme işlemini yapmak için ışıltılı bir pembe, siyah ve altın sarısı fara ihtiyacın olacak. Bu ışıltılı far görünümünü sevdiğin farklı üç renk tonuyla da elde edebilirsin.

Uygulama sırasında öncelikle pembe farını göz kapağının tam orasına yerleştir. Sonra siyah farınla göz kapağının bitişine bir kuyruk uygula. Son olarak seçtiğin gold rengi, göz pınarının çok küçük bir kısmına değecek şekilde göz kapağı diplerine sür. Daha yoğun ışıltı istediğinde, gold farı ayrıca pembe farının üst bölümlerine de uygulayabilirsin. Göz makyajında olmazsa olmaz son rötuşlardan olan maskaranı da unutma! Daha yoğun ve ultra black bir görünüm istersen kirpik uygulaması yapabilir, kirpik uygulamasından hoşlanmıyorsan dolgunlaştırıcı maskara uygulamaları yapabilirsin. Festivallerde, konserlerde ve dikkat çekmek istediğin her yerde bu yepyeni stili deneyebilir, Los Angelas'ın özgür ve dinamik ruhunu ışıltılı göz makyajınla yansıtabilirsin. Bu stilde yardım alacağın iki özel parça da var. İstersen; NYX Cosmetics Göz & Vücut Simi Glitter Brillants'ı kullanabilir, NYX Cosmetics Ultimate Shadow Palette ile istediğin pembe tonlamalarını elde edebilirsin. 


Yeşilin Büyüsüne Sen de Kapıl!

Kahverengi göz makyajı, yeşil göz makyajı, ela göz makyajı, aradığın stil ne olursa olsun özgürce uygulayabileceğin ve her ortamda rahatlıkla kullanabileceğin bir göz makyajı stiline ihtiyaç duyabilirsin. Bu gibi durumlarda en çok tercih edeceğin renklerden biri de yeşil olabilir. Son yıllarda yaygınlaşan bronz ve gold ışıltı trendi bu posttaki etkileyici yeşil tonuyla birleşti, ortaya çıkan sonuçtan etkilenmen de an meselesi! Orta bölümlerinde bronz geçişler içeren yeşil farının üzerine derin ve ultra siyah bir kuyruklu eyeliner uygulayabilir, eyeliner'ını göz pınarından başlatarak bu yeni trendi sen de deneyebilirsin. 


Eyeliner Sürmekte Zorlanıyorsan, Bu Post Tam Sana Göre!

Eyeliner sürmekte zorlananlara ilham veren ''Tek seferde kusursuz...'' yorumuyla atılan bu postta renklerin gücünden ilham alarak tamamlanan eyeliner'a vurgu yapılıyor. Işıltılı ve dinamik bir pembe tonunun üzerine çekilen kuyruklu eyeliner'la fark yaratabilirsin. Kusursuz bir eyeliner sürmek, el alışkanlığın yoksa senin için çok zor olabilir. Ama eyeliner sürmeni kolaylaştıracak olan kullanışlı bir eyeliner'la dilediğin kalınlıkta simetrik bir çizgi yapabilirsin. Örneğin; NYX Cosmetics'in kadınların vazgeçemediği eyeliner modellerinden Epic Ink Siyah Eyeliner ya da kahverengi eyeliner çeşitlerini değerlendirebilir, bu eşsiz stili başarıyla uygulayabilirsin.

Abartıdan Uzak Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Abartıdan Uzak Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Kırmızı Ruj Sürmeden Önce Bunlara Dikkat!

Kırmızı Ruj Sürmeden Önce Bunlara Dikkat!