Evden Toplantı Yapanlara Makyajı Önerisi

Evden Toplantı Yapanlara Makyajı Önerisi

28.05.2020 | 23:25

Evden Toplantı Yapanlara 5 Zoom Makyajı Önerisi!

Home-office çalışma biçimini sürdürüyor ve toplantılarını dijital ortamda yapılan video konferanslar halinde sürdürüyorsan dış görünüşüne dikkat etmen gerekiyor demektir. Evden çalışmak normal şartlarda konfor açısından daha cazip bir seçenek gibi görünebilir. Ancak, toplantılar söz konusu olduğunda tıpkı işe gider gibi hazırlanman ve dış görünüşüne özen göstermen, disiplin ve özgüven açısından büyük önem taşır. Hayalindeki tüm makyaj uygulamalarını evde tek başına gerçekleştirebilir, profesyonel makyaj artistlerine taş çıkaracak uygulamalara imza atabilirsin. Nasıl mı? Elbette doğru makyaj malzemelerini etkili teknikler ile uygulayarak! Senin de kafanda "Evde makyaj nasıl yapılır?" gibi soru işaretleri varsa birbirinden önemli ipuçlarıyla dolu bir yolculuğa çıkmaya hazır ol. İpuçlarının sonuna geldiğimizde tüm toplantılarına hazırlanırken kullanabileceğin mükemmel makyaj uygulamalarına imza atabilirsin!

Senin Makyaj Tarzın Hangisi?

Evde makyaj yapımı, yalnızca hafif makyaj uygulamalarından ibaret olmak zorunda değil. Makyaj tarzını belirlemek tamamen sana kalmış. Dilersen hafif ve günlük makyaj uygulamalarına imza atabilir, daha sıradışı ve çarpıcı bir görünüm oluşturmak istersen buğulu göz makyajından porselen makyaja birçok tekniği deneyebilirsin. Aşağıda yer alan ipuçları, makyaj tarzın ve tercihlerin ne olursa olsun her koşulda kullanabileceğin tüyolardan oluşuyor. Unutma, önemli olan doğru tekniklerden ve ipuçlarından yola çıkarak hareket etmek. Böylelikle hiçbir makyaj uygulaması seni korkutamaz! İşte dilediğin her an kullanabileceğin, evde makyaj yapma teknikleri... 

Cilt tonunuza en uygun makyaj önerileri yazımız için hemen tıklayın!

1. Işığına Göre Doğru Fondöteni Seç 

Göz makyajında farları yoğun olarak kullanacağın bir uygulama yapmayı düşünmüyorsan ten makyajı ile başlamanda fayda var. Ancak, buğulu göz makyajı gibi geçişli ve koyu farlar barındıran bir uygulama yapmayı tercih ediyorsan kullandığın farlar gözlerinin altına dökülerek ten makyajını bozabilir. Bu nedenle öncelikle göz makyajından başlamak daha mantıklı bir seçim. Ten makyajını önce yaptığın takdirde, makyaj temizleyici damlattığın bir kulak pamuğu ile dökülen farları silebilir, küçük rötuşlar yapabilirsin.

Ten makyajını daha pürüzsüz ve kalıcı bir görünüme kavuşturmak için seçtiğin makyaj bazı da büyük önem taşır. Makyaj bazı, hem cildini makyaja hazırlamak hem de teninde koruyucu bir bariyer oluşturmak açısından sana yardımcı olur. Hayalindeki ten makyajına en uygun makyaj bazını tüm cildine uygulamakla başlayabilirsin. 

Zoom gibi video konferans uygulamalarını kullanarak yapacağın toplantılarda, toplantıyı sürdüreceğin ortamın ışığı oldukça önemli. Örneğin, strobing makyaj gibi ışıltılı bir ten makyajı, yeterince güneş ışığı almayan bir ortamda hayal ettiğin kadar belirgin ve kusursuz görünmeyebilir. Hem çalışma sürecini daha konforlu ve keyifli hale getirmek hem de kamerada makyajının kusursuz şekilde görünmesini sağlamak için toplantılarını evinin en güneş alan ve ferah bölümünde yapmayı tercih edebilirsin. 

Kızıl göz makyajlı sarışın mavi gözlü kadın

Gelelim fondöten seçimine. Çalışma ortamında güneş ışığı açısından herhangi bir sorun yoksa NYX Cosmetics Born To Glow Naturally Radiant Likit Fondöten ile doğal ışıltılar saçan bir ten makyajına rahatlıkla imza atabilirsin. 45 farklı renk seçeneği sunan bu fondöten, orta düzeyde kapatıcılık etkisi yaratan kremsi yapısı ile sana kullanım kolaylığı sunar. Cildinde gizlemek istediğin kusurlar çok yoğun değilse bu ışıltılı fondöten ile hem doğal hem de çarpıcı bir ten makyajı yaratabilirsin. 

Çalışma ortamının yeterince aydınlık olması, cildini ve makyajını daha net bir görünüme kavuşturur. Ancak cildinde sivilce, leke ve siyah nokta gibi pürüzler yoğunluktaysa bu kusurlar kamerada daha belirgin görünebilir. Yağlı ya da karma cilt tipine sahipsen cildinde oluşan aşırı yağlanma ve parlama görünümü de kameradaki yansımana baktığında seni rahatsız edebilir. Böyle bir durumda tercihini kusursuz mat ve porselen görünümlü bir ten makyajından yana kullanabilirsin. NYX Cosmetics Can't Stop Won't Stop Full Coverage Likit Fondöten serisi, cildinde oluşturduğu doğal görünüme rağmen oldukça yüksek kapatıcılığa sahip. Hayalindeki porselen görünümünü bu fondöten serisi ile kolaylıkla cildine yansıtabilir, pürüzsüz bir ten görünümü yakalayabilirsin.

2. Doğal ve Çarpıcı Bir Göz Makyajı Tercih Et

Makyaj tarzına karar vermek tamamen sana kalmış. Ancak bir tavsiye almak istersen, günlük iş toplantılarında abartıdan uzak ve doğal görünümlü göz makyajlarını tercih etmende fayda var. Buğulu göz makyajını tercih ediyorsan koyu renkler yerine toprak tonlarını kullanabilirsin. Daha sade ve açık tonlarda bir göz makyajına imza atmayı düşünüyorsan; şeftali, gül kurusu, açık turuncu, kiremit rengi ve nude tonları doğal ışıltılarla buluşturan farları tercih edebilirsin.

Video konferans toplantılarının tümünde gönül rahatlığıyla kullanabileceğin birkaç makyaj tüyosundan söz edelim. Öncelikle, göz pınarlarına hafifçe aydınlatıcı uygulayarak gözlerini daha ayrık ve belirgin bir görünüme kavuşturabilirsin. Göz kapağının katlanma çizgisine cilt tonundan daha koyu bir far ile gölgelendirme yapmak, en hafif göz makyajlarında bile daha çarpıcı bakışlar yaratmanı sağlar. Bu tip göz makyajlarında kullanabileceğin en pratik ürünler arasında, favori tonlarını bir araya getiren far paletleri yer alır. Tek bir far paleti ile birçok farklı renk kombinasyonu yapabilir, birbirinden farklı sayısız göz makyajına imza atabilirsin.

Bu noktada, NYX Cosmetics Ultimate Shadow Palette serisi ile mutlaka tanışmalısın. Bu seride bulunan Warm Neutrals ve Phoenix isimli far paletleri, iş toplantılarında kullanabileceğin kusursuz renk kombinasyonları için eşsiz birer seçenek. Doğal görünümlü göz makyajlarını ve toprak tonlarını tercih ediyorsan Warm Neutrals'dan, daha çarpıcı renkleri ve kırmızı tonlarını yeğliyorsan Phoenix'den yardım alabilirsin. 

NYX Cosmetics’in en beğenilen göz makyajlarını merak ediyorsanız hemen tıklayın!

Kuyruklu eyelinerlı göz makyajı

3. Kaşlarının ve Kirpiklerinin Görünümü Çok Önemli

Kaşların, tüm yüzünün ve bakışlarının görünümünü de büyük ölçüde etkiler. Kirpiklerin ise etkileyici ve çarpıcı bakışlar yaratmanın kilit noktasıdır. Bu nedenle göz makyajı yapmayı tercih etmediğin günlerde bile kaşlarının ve kirpiklerinin görünümüne özen göstermende fayda var. 

Kaşlarını doğal ve belirgin bir şekilde doldurman ya da taraman yeterli. Kaşların dökülmeye yatkın ya da seyrekse bir kaş farı yardımıyla aradaki boşlukları kolaylıkla doldurabilirsin. Kaş makyajını sabitlemek istiyorsan kaş maskarası en büyük yardımcın olacak. NYX Cosmetics 3-IN-1 Brow'u tercih ederek kaş kalemi, maskarası ve pudrasına aynı anda sahip olabilir ve kaşlarını kusursuz bir görünüme kavuşturabilirsin.

Gelelim maskara seçimine! Doğru maskarayı seçerek kolaylıkla çarpıcı, dramatik ve etkileyici bakışlara kavuşabilir, makyaj yapmaya fırsatın olmadığı anlarda bile saniyeler içinde tüm görünümüne yepyeni bir dokunuş katabilirsin. NYX Cosmetics On The Rise Liftscara, benzersiz fırçası ve güçlü formülü ile kirpiklerinde doğal bir lifting etkisi yaratmanı sağlar. Sen de hacimli, dolgun, uzun ve simsiyah görünen kirpiklerinin tadını çıkarabilirsin!

Bronz ışıltılı kuyruklu göz makyajına sahip yeşil gözlü kadın

4. Yüz Hatlarını Biçimlendir

Söz konusu iş hayatında kullanacağın abartıdan uzak ve doğal görünümlü makyaj uygulamaları olduğunda, ten makyajında çok zahmetli ve zaman alan teknikler kullanmana hiç gerek yok. Yapman gereken tek şey, birkaç etkili ipucuna kulak vermek. Senin için ideal makyaj bazı ve fondöteni seçerek ten makyajını tamamladın. Peki, yüz hatlarını biraz daha biçimli bir görünüme kavuşturmaya ne dersin?

Cilt tonuna uygun bir bronzer ve aydınlatıcı kullanarak yalnızca birkaç saniyede yüzünü boyutlandırabilirsin. NYX Cosmetics 3 Steps To Sculpt Kontür ve Aydınatma Paleti'nde bulunan bronzer'ı yüzünde geri planda bırakmak istediğin bölgelere uygulayabilirsin. Daha sonra açık tondaki kompakt pudra ile ten makyajını sabitlemen ve paletteki highlighter'ı kullanarak yüzünde vurgulamak istediğin bölgelere küçük bir dokunuş yapman yeterli! Böylelikle saniyeler içinde daha biçimli ve belirgin görünen yüz hatlarına kavuşabilirsin.

5. Dudak Makyajını Unutma

Son olarak, dudak makyajında doğal ve çarpıcı bir görünüm oluşturarak kusursuz makyajını tamamlayabilirsin. Hangi ruj tonunu seçeceğin tamamen sana kalmış. Ancak, doğal görünümlü ve ışıltılı bir rujun kamerada oldukça hoş bir yansıma yaratacağından emin olabilirsin. NYX Cosmetics Lip Lingerie Shimmer serisinde bulunan dudak parlatıcılarının tümü, ıslak ve dolgun görünen dudaklara kavuşman için harika birer seçenek. 9 farklı renk seçeneği arasından favori tonlarını kolaylıkla belirle, rujların kremsi mat dokusunun yarattığı kusursuz görünümün tadını çıkar. 

Sen de bu beş makyaj tüyosunu kullanarak dilediğin makyaj uygulamasına kolaylıkla imza atabilirsin. Toplantılarının daha keyifli ve özgüvenli geçecek! 

Kırmızı ruj sürmeden önce nelere dikkat etmelisiniz ? Merak ediyorsanız hemen tıklayın!

Kendi Profesyonel Makyajınızı Yapın

Kendi Profesyonel Makyajınızı Yapın

Haziran 2020 Aylık Burç Yorumları

Haziran 2020 Aylık Burç Yorumları