Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Doğal Görünümlü Bir Makyajın Püf Noktaları

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Doğal Görünümlü Bir...

14.02.2019 | 16:56

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Doğal Görünümlü Bir Makyajın Püf Noktaları

Doğal Makyaj nedir ? Doğal makyaj nasıl yapılır? Günlük makyajınızda kullandığınız ürünleri seçerken makyaj trendlerine uygun, makyaj yapma tekniklerini göz ardı etmeden kalıcı ürünler tercih etmeye özen göstermelisiniz. Geniş bir ürün ve renk skalasına sahip olan NYX Professional Make Up markası ile makyaj trendlerini kendi tarzınıza uyarlayabilir, makyaj tekniklerini kolayca uygulayabilirsiniz. NYX Professional Make Up ailesinin ürünleriyle yapabileceğiniz tarzınıza uygun bir günlük makyaj arıyorsanız yazımızı okumaya devam edin !

Doğal makyajınıza başlamadan önce fondöteninizin cildinizde pürüzsüz durması için mutlaka bir baz kullanmanız gerekir. Gözeneklerinizi küçültmek ve fondöteninizi uygulayabileceğiniz kusursuz bir zemin elde edebilmek için NYX PROFESSIONAL MAKE UP tarafından en çok satan makyaj bazı PORE FILLER  kullanabilirsiniz. Pürüzsüz duran bir ten için fondötene cildinizi hazırlamanız kadar fondöteninizi doğru uygulamanız da çok önemlidir. Fondöteninizi elinizle veya fondöten fırçası olmayan fırçalarla uyguladığınız takdirde cildinizle bütünleşmesini sağlayamayabilirsiniz. Bundan dolayı size önerimiz fondöteninizi uygularken profesyonel bir fondöten fırçası veya fondöten süngeri kullanmanızdır. Doğal bir duruş için fondöten fırçanızın kıllarının sık ve yumuşak olması, aynı zamanda fırça uçlarında incelmesi gerekir. Günlük makyajınızda kullanacağınız fondöteniniz için 28 renk seçeneği arasından kendi ten renginizi bulabileceğiniz ve damlalığıyla istediğiniz oranda kapatıcılığı yakalayabileceğiniz TOTAL CONTROL DROP FOUNDATION' ı öneririz. Göz altlarınızı kapatmak ve güne daha canlı bir başlangıç yapmak içinseDARK CIRCLE CONCEALER kullanabilirsiniz. Yüzünüzü boyutlandırmak istiyorsanız ten makyajınızda fondöteninizden sonra kontür yapmalısınız. Normalde vakit alan bir uygulama olan kontürü pratik ve hızlı bir şekilde yapmak için bir tarafı krem kontür diğer tarafı krem aydınlatıcıdan oluşan ve kolay dağılıp doğal duran WONDER STICK ürününü kullanabilirsiniz. Günlük makyajınızda yüzünüzü aydınlatabilmek için far olarak da kullanılabilen ve günlük makyaj yapımını kolaylaştıran BORN TO GLOW HIGHLIGHTER SINGLES aydınlatıcı ürününü tercih edebilirsiniz.

Güzel duran bir göz makyajı için öncelikle kaşlarınızı kaş tipinize uygun bir şekilde doldurmanız gerekir. Kaşlarınızı doldurmak için tercihiniz kaş kalemiyse PRECISION BROW PENCIL, daha hızlı bir şekilde kaşlarınızı doldurup dolgunlaştırmak istiyorsanız ise TINTED BROW MASCARA kaş maskarasını kullanabilirsiniz.

Günlük makyajınızda doğal tonlardan oluşan bir göz makyajı tercih ediyorsanız tozutmayan ve nude tonlarda hem mat hem metalik renkler içeren en çok satan far paletimiz ULTIMATE SHADOW PALETTE -Warm Neutrals seçeneğini öneririz. Göz makyajınızı belirginleştirmek ve kirpiklerinizin daha dolgun durmasını sağlamak için kirpik diplerinize yumuşak bir göz kalemini uygulayıp parmağınız yardımıyla hafifçe dağıttıktan sonra sıra makyajın en önemli adımlarından biri olan maskara uygulamasına gelir. Maskara seçiminizi yaparken öncelikle kirpiklerinizin nasıl durmasını istediğinize karar vermeli, ardından maskara seçiminizi yapmalısınız. Önceliğinizin uzunluk mu hacim mi yoksa suya dayanıklılık mı olduğuna karar verdikten sonra DOLL EYE MASCARA maskaranın isteğinize uygun olan versiyonunu kullanarak hayal ettiğiniz kirpiklere kavuşmanız çok kolay!

Dudaklarınızın pürüzsüz durması için mutlaka düzenli olarak peeling yapmalı ve (özellikle her mat ruj uygulamasından önce) nemlendirmelisiniz. Günlük makyajınızda mat rujlar tercih ediyorsanız THIS IS EVERYTHING LIP OIL dudak yağı ile dudaklarınızı nemlendirdikten sonra geniş renk skalasıyla istediğiniz rengi barındırdığına emin olduğumuz SUEDE MATTE LIPSTICK sürebilirsiniz.

Son adım olarak MAKEUP SETTING SPRAY kullanırsanız makyajınızın gün boyunca dayanacağına emin olabilirsiniz. Umuyoruz ki yazımız kusursuz bir günlük makyaj bulmanız için size ilham kaynağı olmuştur!

Makalede geçen ürünleri incelemek ve satın almak için:

Kontür Makyaj Nedir ? Kontür Makyaj Yapma Teknikleri

Kontür Makyaj Nedir ? Kontür Makyaj Yapma Teknikleri

Strobing Nedir, Strobing Nasıl Yapılır?

Strobing Nedir, Strobing Nasıl Yapılır?