Dipliner Nedir, Nasıl Sürülür?

Dipliner Nedir, Nasıl Sürülür?

07.02.2021 | 01:45

Eyelinerın Pratik Kardeşi Dipliner Nedir, Nasıl Sürülür?

‘Bir türlü eyeliner çekmeyi öğrenemiyorum’ diyenleri pratik ötesi uygulama ile buluşturan dipliner, günlük makyajın hızlı kurtarıcılarından. Biz de özel yapısı sayesinde en kısa sürede en az hata ile hoş bir eyeliner çizgisine sahip olmamızı sağlayan diplinera hak ettiği değeri verelim dedik ve ona özel bir yazı hazırladık. Sen de dipliner ne demek, tam olarak nasıl bir makyaj malzemesi diye düşünüyor ve bu pratik ürünün nasıl kullanılacağını merak ediyorsan, bizimle gel ve tüm sorularının yanıtlarına ulaş!

Dipliner Nedir?

Dipliner, keçe uçlu bir göz makyaj malzemesi. Eyeliner gibi kirpik diplerine çizgi çekerek o bölgeyi belirginleştirmek için kullanılıyor. Kısa sapı kontrol kolaylığı sağladığı için özellikle makyaj yapmaya yeni başlayanlar ve eyeliner çekmeyi öğrenmek isteyenler tarafından tercih ediliyor. Sivri ucu da hatayı en aza indirdiği için kısa sürede düzgün bir eyeliner çizgisine kavuşmayı imkanı tanıyor. Tüm bunlara bakarak, bütçe dostu makyaj malzemeleri arasında yer alan, dipliner fiyat performans açısından başarılı bir ürün de diyebiliriz.

Dipliner ve Eyeliner Arasındaki Farklar Nelerdir?

Uygulama sonrasında bakıldığında eyeliner ile dipliner arasındaki farkı bulmak oldukça zor. Ama iki ürün kullanım şekli ve yapı olarak birbirinden bazı noktalarda ayrılıyor. Şöyle ki;

  • Eyeliner fırçası biraz uzun yapılı ve yumuşak olur. Bu nedenle de fırça kolaylıkla kıvrılır. Tabii bu eyeliner ile farklı modeller yapmak istediğinde ihtiyaç duyduğun bir özellik. Ama kıvrılan fırça yapısının kontrolü zorlaştıran bir tarafı da var. İşte dipliner da bu yok. Kısa keçe ucunun hareket özelliği kısıtlı olduğu için kontrol sana kalıyor.
  • Diplinerın sivri ucu noktasal olarak uygulama yapma imkanı da tanıyor. Bu sayede çizgiyi kirpik diplerine çok daha yakın bir şekilde oluşturabiliyorsun.

Dipliner Nereye Sürülür?

Dipliner da kirpik diplerine sürülen bir ürün demiştik. Bu anlamda eyelinerdan farkı yok. Ama diplinerın ucu sert olduğundan farklı modeller uygulamak için her zaman uygun değil.

Dipliner genelde yalnızca kirpik dipleri belirginleştirileceği zaman kullanılıyor. Çok fazla kuyruk yapmadan sadece ince bir hat oluşturmak isteyenler günlük makyajında dipliner tercih edebiliyor. Ayrıca kalıcı dipliner uygulamaları da bu şekilde. Çizgi gözün bitimiyle beraber son buluyor, uzayan bir kuyruk yapılmıyor.

Dipliner Nasıl Sürülür?

Diplinerın uygulaması eyelinerdan çok da farklı değil.

  • Öncelikle dipliner şişesini güzelce çalkala. Biraz yoğun bir formülü olan diplinerı bu sayede homojen bir forma kavuşturabilirsin.
  • Eğer yapabiliyorsan gözün bitiminden göz pınarına doğru tek seferde çizgiyi oluştur.
  • Eğer tek seferde çizgi çekmekte zorlanıyorsan, diplinerın ince ucunu kullanarak oluşturmak istediğin hattın üzerine minik çizgiler çiz. Ardından da bu çizgileri birbirleriyle birleştir.
  • Son aşamada elde ettiğin dipliner çizgisi üzerinden bir kere daha geç.

Dipliner Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama sırasında dikkat etmek gereken noktalara da bakalım.

  • Dipliner sürerken elinin titremediğinden emin olmalısın. Bunun için dirseğini sabit bir yere koyarak destek alabilirsin.
  • Dipliner ile çok farklı eyeliner modellerini uygulayamayabilirsin. Ürünün sert ucu buna izin vermeyebilir. Ama ne olursa olsun, göz şekline uygun bir hat belirlemelisin. Aksi halde göz makyajı ile yakalamak istediğin o gizemli etkiye ulaşamazsın. Bu aşamada senin için hazırladığımız eyeliner rehberi yazımızı inceleyerek kendine en uygun modeli belirleyebilirsin.
  • Dipliner ile yalnızca kirpik diplerini ortaya çıkarak ince bir çizgi çekmek istediğinde parçalı uygulamadan kaçınmalısın. Çizgiyi tek seferde, hızlıca oluşturmalısın.
  • Dipliner sonrasında maskara çekmeyi unutmamalısın. Çünkü belirginleşen kirpik dipleri bakışları üzerine toplar. Eğer kirpiklerini dolgunlaştırmazsan yarım kalmış, özensiz bir makyaj görüntüsü oluşur.

Diplinerın kolay uygulama sunan yönünü seviyor ama seni dilediğin özgür çizgilerle buluşturmadığını düşünüyorsan, NYX Cosmetics Epic Ink Liner ile tanışmanı tavsiye ederiz. Vegan bileşenler içeren suya dayanıklı formülü ile kalpleri çalan bu likit eyelinerın özel tasarımı sana kolay ötesi uygulama imkanı sunar. Esnek yapısı ise dilediğin eyeliner çizgisine kavuşmanı sağlar. Bir kere denedikten sonra asla vazgeçemeyeceğin bu eyeliner ile yapabildiklerini görünce kendine inanamayacaksın!

Color Correcting Nedir?

Color Correcting Nedir?

E Vitamini Nedir, Ne İşe Yarar?

E Vitamini Nedir, Ne İşe Yarar?