Concealer'ları Ne Kadar Doğru Uyguluyorsunuz?

Concealer'ları Ne Kadar Doğru Uyguluyorsunuz?

18.12.2019 | 11:43

Concealer'ları (Kapatıcı) Ne Kadar Doğru Uyguluyorsunuz?

Concealer, diğer ismi ile kapatıcı, daha aydınlık ve pürüzsüz görünen bir ten makyajı yaratmak için olmazsa olmaz makyaj malzemelerinden biri. Son yıllarda makyaj trendleri içindeki yerini başka hiçbir ürüne kaptırmayan ve kullanması oldukça kolay olan concealer'lar, neredeyse her makyajseverin çantasında yerini aldı. Sen de her tarzda makyajın temel alt yapısını oluşturan ve kusursuz görünen bir ten makyajı yapmak istiyorsan, sana en uygun kapatıcıyı seçerek hemen uygulamaya geçebilirsin. İhtiyacın olan tek şey, birkaç ipucu! İşte senin için hazırlanmış en iyi kapatıcı önerileri ve uygulama teknikleri...

Concealer Nedir?

Concealer, ciltte oluşan leke, kızarıklık, siyah nokta ve benzeri kusurları kapatmaya yarayan bir makyaj malzemesi. Ayrıca ciltte aydınlık ve sağlıklı bir görünüm yaratarak, daha biçimli bir yüz görünümü oluşmasını sağlar. Concealer'ı en hafiften en yoğuna her tip makyajda rahatlıkla kullanabilirsin. Özellikle cildin yorgun ve solgun görünüyorken, concealer ile yaptığın birkaç dokunuş sayesinde yenilenmiş ve sağlıklı görünen bir cilde kavuşman çok kolay! Üstelik concealer kontür uygulamalarının da vazgeçilmez bir parçası. Kısacası, kusursuz görünen bir makyaj için concealer kullanmanın önemi tahmin ettiğinden daha büyük. 

Concealer Ne İşe Yarar?

Concealer'ların her çeşidinin kullanım amacı ve uygulama şekli temelde aynı. Ancak her birinin etkisi, seçtiğin ürüne göre farklılık gösterebilir. Seçtiğin concealer'ı tüm yüzüne uygulayarak yüzünü boyutlandırabileceğin gibi yalnızca göz altına sürerek morluk ve halkalardan kurtulabilirsin. Dilersen dudak ve yüz kontürü için kullanabilir, arzu edersen yüzündeki leke ve kızarıklıkları gizleyebilirsin. Tamamen senin makyaj tarzına ve yaratıcılığına kalmış! Kendi makyaj tarzını yaratman, Los Angeles ruhundan ve makyaj trendlerinden geri kalmaman için, concealer uygulama tekniklerine göz atabilirsin.

Concealer Uygulama Teknikleri

Concealer çeşitlerinin neredeyse tümü kendinden fırçalı ya daplikatörlü. Bu sayede kullanımı da oldukça kolayDikkat etmen gereken ilk noktaconcealer'ı makyaj bazı ve fondötenden sonra uygulamakAksi takdirde fondötenini sürerkenkapatıcıyı silebilir ve beklediğin verimi alamayabilirsinYüzüne direkt olarak sürdüğün kapatıcıyınemli bir makyaj süngeri ya da concealer fırçası ile kolayca dağıtarak doğal bir görünüm elde edebilirsin

Göz altı kapatıcısı kullanırken göz pınarından başlayarak yanağına doğru bir ters üçgen çizebilirsin. Göz altı kapatıcısı kullanımında sıklıkla yapılan hatalardan birikapatıcıyı yalnızca ince bir şerit halinde sürmekAncak hem etkili hem de doğal bir görünüm yaratmak için elmacık kemiklerine dek uzanan bir ters üçgen çizmelisinGöz çevren oldukça hassas olduğu içinkapatıcını dağıtırken nazik ve yumuşak hareketlerde bulunman çok önemli.

Gelelim tüm yüzü aydınlatmaya... Yüzünü aydınlatırken kontür uygulamalarındaki başlıca kuralları temel alabilirsin. Concealer uygulayacağın bölgeleryüzünde ön plana çıkarmak istediğin bölümler olmalıElmacık kemikleriburun kemiği ve ucuçene ucu gibi noktalar, concealer uygulamasında en çok tercih edilen bölgelerDilediğin bölgelere uyguladığın concealer'ı cildine tamamen yedirdiğin anda yüzünde bir gölgelendirme yaratmış olacaksın.

"Ben uğraşamam tüm bunlarla, yalnızca cildimdeki kusurları gizlemek istiyorum." diyorsan, işin çok kolay. Yalnızca gizlemek istediğin noktalara concealer ile hafif dokunuşlar yaparak ve sürdüğün ürünü parmak uçlarınla dağıtarak kusursuz görünen bir cilde sahip olabilirsin. Son bir ipucu: Kapatıcının dayanıklılığını ve kalıcılığını arttırmak istiyorsan, kapatıcı uyguladığın bölgelerin üzerinden transparan bir pudra ile hafifçe geçebilirsin. 

En İyi Concealer (KapatıcıÖnerileri

Sıra geldi en güzel kısmaSeçim yapmanı kolaylaştırmak için senin için hazırlanmış kapatıcı önerileri listesine göz atarak hayalindeki ürünü kolayca bulabilirsinKapatıcı almadan önce bilmen gereken önemli bir detay daha var: Seçtiğin kapatıcının cilt renginden bir ya da iki ton daha açık olmasıdoğal ve aydınlık bir ten görünümü yakalamak için oldukça önemliDoğru tonu bulduktan sonra seni hiçbir şey durduramaz!

Yüksek Kapatıcılık ve Kalıcılık Arayanlara: NYX Cosmetics Can't Stop Won't Stop Concealer 

Her mevsim ve koşulda seni asla yarı yolda bırakmayacak bir kapatıcı arıyorsanNYX Cosmetics Can't Stop Won't Stop Concealer'ı mutlaka denemelisinÇok sıcak veya soğuk havalarda bile yüzünden akmayanseni gün boyunca makyajını tazeleme derdinden kurtaran bu kapatıcı ile sen de ten makyajında zirveye çıkabilirsinÜstelik koyu renk göz halkalarından sivilcelere kadar gizlemek istediğin her noktada yüksek kapatıcılık etkisinin tadını çıkarabilirsin! 24 farklı ton seçeneği ile her cilt tonuna kolaylıkla uyum sağlayan NYX concealer, tüm makyajlarında vazgeçilmezin olabilir.

Yorgun Göz Altlarından Bıkanlara: NYX Cosmetics Dark Circle Concealer

Yoğun geçen günler ve uykusuz geceler artık makyajın için bir problem olmaktan çıkabilir! Çünkü NYX Cosmetics Dark Circle Concealer, göz altlarındaki tüm yorgunluk izleri ve lekeleri ile savaşmak için ideal bir ürün. Çok az miktarda uyguladığında bile canlı ve aydınlık görünen göz altlarına sahip olabilirsin. Üstelik bu kapatıcının içerdiği hindistan cevizi yağı, hassas ve narin göz çevreni korur ve nemlendirir. Böylece göz altlarında pürüzlenme ya da kabuklanma problemi ile karşı karşıya kalmazsın. Doğal cilt tonlarına göre hazırlanmış 4 farklı renk seçeneği ve maksimum örtücülük sağlayan pigmentleri ile NYX Cosmetics Dark Circle Concealer, her koşulda dinamik görünmeni sağlayabilir!

Cilt Problemlerinden Sıkılanlara: NYX Cosmetics Color Correcting Palette

Cildinde aydınlık bir görünüm yaratmanın yanı sıra cilt problemlerini de kusursuz bir şekilde gizlemek istiyorsanrenkli kapatıcılar tüm problemlerine çözüm olabilirRenkli kapatıcıların temel mantığı şu şekildeCildinde oluşan her sorun için özel olarak hazırlanmış bir kapatıcı rengi var. Çünkü bir rengi gizlemenin en etkili yoluonun zıttı olan rengi uygulamakÖrneğincildindeki kızarıklıklar için seçmen gereken renk yeşilÇünkü yeşil kırmızının zıttı ve onu nötr bir hale getirir

NYX Cosmetics Color Correcting Palette, 6 farklı cilt problemi için özel olarak hazırlanan 6 rengin birleşiminden oluşur. Böylece tüm cilt sorunların ile tek bir ürün kullanarak başa çıkabilirsin! Özel tasarımı, kullanım kolaylığı ve renk fazlalığı ile uygun fiyatlı kapatıcı arayanlar için de birebir. Kremsi yapısı ile kolayca dağıtabilir, her tip makyajda rahatlıkla kullanabilirsin. Makyaj yaparken yalnızca birkaç dakikanı ayırarak pürüzsüz ve eşitlenmiş bir cilt yaratmak, sandığından çok daha kolay olabilir!

Günlük Makyajlarda Cilt Tonunu Eşitlemek İsteyenlere: NYX Cosmetics Concealer Wand

Gelelim NYX concealer çeşitleri arasında en çok rağbet gören seçeneklerden bir diğerine... Günlük ve hafif makyajlarda ortadan yükseğe kapatıcılık sağlayan ve cilt tonunu eşitleyerek doğal bir görünüm yaratan bir kapatıcı arıyorsan, NYX Cosmetics Concealer Wand tam sana göre! Üstelik 23 farklı ton seçeneği arasında her cilt rengine uyan tonların yanı sıra renkli kapatıcı tonları da var! Göz altlarındaki halkaları yok etmek istiyorsan sarı, kızarıklıklarını gizlemek istiyorsan yeşil, cildin solgun görünüyorsa lavanta rengini tercih etmen yeterli. Seçtiğin ürünü yumuşacık ve ipeksi yapısı ile kolayca sürebilir ve saniyeler içinde kusursuz görünen bir look oluşturabilirsin. İster göz altlarında, ister tüm yüzünde, ister yalnızca lekeler için kullanabileceğin bu kapatıcı ile ten makyajı yapmak çok kolay!

Cilt Lekelerinden Kurtulmak İsteyenlere: NYX Cosmetics Concealer Jar

Farklı renklerdeki cilt lekeleri ve koyu göz altlarından artık sıkıldın NYX Cosmetics Concealer Jar ile artık hiçbiri makyajının etkisini bozamaz! Her cilt lekesi için farklı 4 renk seçeneğine sahip NYX Cosmetics Concealer Jar, yüksek ve uzun süre kapatıcılık etkisi ile cildinde yaratmak istediğin ton eşitliğine kavuşmanı sağlayabilirKullanımı oldukça kolay olan bu ürün ile sen de dilediğin ten makyajını uygulamaktan çekinme

Kusursuz bir kontür makyaj uygulaması nasıl yapılır öğrenmek için hemen tıkla!

Göz Renginize En Uygun Far Paleti Önerileri

Göz Renginize En Uygun Far Paleti Önerileri

Cilt Tonunuza En Uygun Makyaj Önerilerine Hazır Olun!

Cilt Tonunuza En Uygun Makyaj Önerilerine Hazır Olun!