Aradığın Vegan Ürünleri NYX Professional Makeup'ta!

Aradığın Vegan Ürünleri NYX Professional Makeup'ta!

28.05.2020 | 23:15

Aradığın Vegan Ürünler NYX Professional Makeup’ta

Doğaya ve hayvanların yaşam hakkına saygı duymanın önemi gün geçtikçe daha geniş kitleler tarafından fark ediliyor. Elbette bu konuda yeterli duyarlılığa ulaşıldığını söylemek mümkün değil. Ancak, birçok makyaj severin vegan içerikli ürünler kullanmak konusundaki farkındalığı giderek artıyor. Vegan makyaj markaları arasında öncü isimlerden biri olan NYX Cosmetics, sana oldukça geniş ve çeşitli bir vegan içerikli makyaj malzemeleri yelpazesi sunuyor. Öyle ki, yalnızca bu ürünleri tercih ederek hayalindeki tüm makyaj uygulamalarını kusursuz bir şekilde tamamlayabilir, kendine eksiksiz bir makyaj çantası hazırlayabilirsin. Dilersen, hem vegan içerikli ürünleri daha detaylı tanımlayalım hem de seçebileceğin makyaj malzemelerine birlikte göz atalım!

Vegan Ne Demek?

Veganlık ya da bir diğer adıyla veganizm, hayvansal ürünleri ve hayvanlardan elde edilen yan bileşenleri tüketmeyi reddeden bir yaşam biçimini tanımlıyor. Veganlar, hayvansal ürünlerin tüketilmesiyle oluşturulan beslenme ve yaşam şekillerinin doğaya ve canlılara geri dönülemez boyutta zararlar verdiğini düşünüyor. Veganizm, yalnızca beslenme üzerine kurulu bir yaşam biçimi değil. Aksine, veganlar hayatlarının hiçbir noktasında hayvansal kaynaklı bileşenler barındıran ürünler kullanmıyor. Örneğin, gerçek deriden yapılan kıyafetleri giymiyor ya da kolajen barındıran kozmetik ürünlerini tercih etmiyor. Vejetaryenler yalnızca hayvansal ürünleri tüketmezken veganlar hayvanlar dolayısıyla elde edilen herhangi bir bileşeni barındıran ürünlerden de uzak duruyor.

Vegan Ürün Nedir?

Vegan ürün, en genel tanımıyla içeriğinde hayvanlardan elde edilen hiçbir bileşen barındırmayan ürünler anlamına geliyor. Hayvansal kaynaklı bileşenlerin sayısı bir hayli fazla. Ancak en çok bilinenler arasında süt, deri, yün, bal ve yumurta yer alıyor. Kozmetikten giyime, gıdadan temizliğe birçok sektörde hâlen hayvansal kaynaklı bileşenler barındıran ürünlere yer veriliyor. Kullanıcıların ve şirketlerin bu konuda farkındalığı arttıkça piyasada bulunan vegan ürün çeşitliliği de paralel olarak artıyor.

Vegan Makyaj Malzemeleri Neden Kullanılır?

Peki, vegan makyaj malzemelerinin kullanılması ve tercih edilmesi neden önem taşıyor? İnsanın doğaya verdiği hasarlar, artık günümüzde neredeyse herkes tarafından biliniyor. Doğayı ve hayvanları mümkün olduğunca bu hasardan korumak için, her bireyin kendi farkındalığını oluşturması ve bu doğrultuda seçimler yapması da büyük önem taşıyor. Birçok tüketici beslenme alışkanlıklarını veganlık yönünde değiştirmekte zorlansa da tüketim alışkanlıklarında farklılıklar yaratabiliyor. 

Birçok kozmetik markası, hayvanlar üzerinde çeşitli deneyler yaparak ürünler hazırlıyor. Bu süreç, hayvanların işkence görmeleri ve ölümleriyle sonuçlanıyor. Pek çok makyajsever, kozmetik gibi insanların temel ihtiyaçları kapsamında olmayan bir alanda, vegan içerikler kullanarak ürün hazırlayan ve hayvanlar üzerinde test yapmayan markaları tercih ederek bu sürece ortak olmamayı seçiyor. NYX Cosmetics tarafından hazırlanan hiçbir üründe hayvanlar üzerinde test yapılması söz konusu değil. Bu nedenle NYX Cosmetics makyaj malzemelerinin tümü, "cruelty-free" ibaresi taşıyor. Vegan içerikli makyaj malzemelerinde ise hiçbir hayvansal ürün kullanılmadığını belirten bir ibare bulunuyor.

Cruelty Free Sertifikası Nedir?

PETA (Hayvanlar İçin Ahlaklı Yaklaşım), hayvanları korumak adına faaliyetler yürüten örgütler arasında dünyanın en ünlü isimlerinden biri. Cruelty-free sertifikası, PETA iş birliği ile hayvanlar üzerinde asla test ve deney yapmayan markalara veriliyor. NYX Cosmetics, PETA'dan tasdiklenen cruelty-free sertifikası ile hayvanlar üzerinde deney yapmadığını kanıtlayan ve bununla gurur duyan bir marka olarak bu farkındalığı sürdüreceğine garanti veriyor.

NYX Cosmetics'te Hangi Vegan Makyaj Malzemelerini Bulabilirim?

Bir ürünün cruelty-free ibaresi taşıması, o ürünün vegan içerikli olduğu anlamına gelmiyor. Ancak, NYX Cosmetics'de bulunan ve yalnızca vegan içerikli bileşenlerle hazırlanan makyaj malzemelerinin sayısı da bir hayli fazla. Arzu edersen tüm makyaj çantanı vegan makyaj malzemeleri ile doldurabilir, aradığın tüm ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsin. Hazırsan, kusursuz makyaj uygulamalarına imza atmak için kullanabileceğin vegan makyaj malzemelerine birlikte göz atalım. Burada yer alan örnekler dışında kalan tüm ürünlere de buradan kolaylıkla ulaşabilirsin! 

NYX Cosmetics Born To Glow Serisi ile Tanış

Işıltılı ve aydınlık ten makyajının ne kadar popüler olduğunu zaten biliyorsun. Günlük hafif makyajdan strobing makyaj uygulamalarına dek birçok uygulamada sağlıkla ışıldayan bir ten görünümü tercih ediliyor. NYX Cosmetics Born To Glow Naturally Radiant Likit Fondöten, 45 farklı renk seçeneği sunuyor. Cilt tonunu kolaylıkla belirleyebileceğin bu fondöten, 12 saate dek kapatıcılık etkisi ile ışıltılı ve kusursuz ten makyajını gün boyu korumanı sağlıyor.

E vitamini ve Jojoba özleri ile cildini beslerken pürüzsüz bir görünüme kavuşturan bu fondötenle aynı aileye dahil olan bir de kapatıcı var! NYX Cosmetics Born To Glow Radiant Concealer, 24 farklı ton seçeneği ile harika bir likit kapatıcı. Yumuşacık sünger aplikatörü ile kullanım kolaylığı sağlamasının yanı sıra, cildini daha aydınlık ve ışıltılı bir görünüme kavuşturmanı oldukça kolaylaştırıyor. Elbette Born To Glow ailesinde yer alan bu iki ürün de tamamen vegan içerikli bileşenler kullanılarak hazırlanıyor.

Born to Glow Fondöten ile Aydınlık Bir Görünüm adlı yazımızı henüz okumadıysanız hemen tıklayın!

NYX Cosmetics Can't Stop Won't Stop Serisi ile Porselen Makyaj

Işıltılı ten makyajı yerine mat ve porselen görünümlü bir ten makyajından yanaysan, vegan içerikli bir fondöten önerimiz daha var! NYX Cosmetics Can't Stop Won't Stop Full Coverage Fondöten, 24 saate dek süren kalıcılık etkisi ile cildinde kusursuz ve mat bir görünüm yaratmanı sağlıyor. Üstelik 45 farklı renk seçeneği içinden cilt tonunu kolaylıkla belirleyebilir ve harika bir ten makyajına imza atabilirsin! Tıpkı Born To Glow serisi gibi, Can't Stop Won't Stop serisinde yer alan kapatıcının da vegan içerikli olduğunu hatırlatmakta fayda var!

 Dilediğin Makyaj Bazı ile Kusursuz Ten Makyajına İmza At

Makyaj bazı, makyajın görünmez kahramanlarından biri. Çünkü hem cildin ve fondöten arasında bir koruyucu bariyer görevi görüyor hem de ten makyajının daha kalıcı ve kusursuz olmasını sağlıyor. NYX Cosmetics'te yer alan vegan makyaj malzemeleri arasından seçebileceğin birçok makyaj bazı var. 

Işıltılı bir ten makyajını tercih ediyorsan NYX Cosmetics High Glass Face Primer harika bir seçenek. Yağlı ve karma ciltlerin başlıca sorunlarından olan gözenek görünümünü gizlemek ve pürüzsüz bir ten oluşturmak için tercihin NYX Cosmetics Pore Filler'dan yana olmalı. Kuru cildine nem takviyesi uygulamak ve ferah bir ten makyajına imza atmak için, NYX Cosmetics Bare With Me Hydrating Jelly Primer'ı seçebilirsin.

Cildindeki hafifliğin ve tazeliğin tadını çıkarmak için bir diğer seçeneğin ise NYX Cosmetics Angel Veil Skin Perfecting Primer. Son olarak, NYX Cosmetics Hydra Touch Oil Primer'ı da unutmamak gerek. Yağ formundaki bu makyaj bazı ile cildine eksiksiz bir nem ve mineral takviyesi uygulayabilir, cildindeki doğal ve hafif ışıltının tadını çıkarabilirsin. Bu makyaj bazı seçeneklerinin hepsi tamamen vegan içerikli! 

Göz Makyajında Vegan Ürünler ile Harikalar Yarat

NYX Cosmetics'de göz makyajında kullanabileceğin harika makyaj malzemeleri var. NYX Cosmetics Glitter Goals Likit Far serisi ile metalik ışıltılar saçan harika bir göz makyajı yapabilirsin. Kusursuz bir eyeliner kuyruğu çizmek için ihtiyacın olan tek yardımcı, NYX Cosmetics Epic Ink Eyeliner! Eyeliner çizmekte zorlanıyorsan bile, bu ürünün sunduğu kullanım kolaylığı ile göz makyajında zamandan tasarruf edebilirsin. Son olarak, NYX Cosmetics On The Rise Volume Liftscara Maskara ile kirpiklerinde doğal bir kirpik lifting etkisi yaratabilir, etkileyici ve çarpıcı bakışlara kavuşabilirsin.

Hacimli kirpikler için maskara sürme teknikleri yazımızı hemen okuyun!

Vegan Ürünler ile Kusursuz Dudak Makyajı

Gelelim dudak makyajına! Tercihin mat dudak makyajından yanaysa NYX Cosmetics Lip Lingerie Push Up Lipstick serisiyle tanışmalısın. Asansörlü kalem tasarımları ile bu rujlar, sana makyajda pratiklik kazandırabilir. Likit mat rujları tercih ediyorsan NYX Cosmetics Lip Lingerie serisine göz atmalısın. Hem mat hem de metalik bir dudak makyajını seçiyorsan o halde NYX Cosmetics Soft Matte Metallic Lip Cream serisi tam sana göre! Geniş bir renk yelpazesi sunan bu ürünler ile kusursuz bir dudak makyajına imza atman düşündüğünden çok daha kolay olacak.

Elbette NYX Cosmetics'in sunduğu vegan makyaj malzemeleri bahsi geçen ürünlerle sınırlı değil. Dilersen tüm ürünlere göz atabilir ve kendi favorilerini belirleyebilirsin!

Mayıs 2020 Aylık Burç Yorumları

Mayıs 2020 Aylık Burç Yorumları

Evde Kalarak 10 Adımda Kendi Profesyonel Makyajını Yap!

Evde Kalarak 10 Adımda Kendi Profesyonel Makyajını Yap!