2020 Yılının Makyaj Trendleri

2020 Yılının Makyaj Trendleri

13.01.2020 | 13:04

Her yeni yıl, beraberinde birbirinden eğlenceli ve yaratıcı makyaj trendlerini de getiriyor! Tüm dünyadaki makyaj modasını da şekillendiren makyaj trendleri, birçok makyajseverin günlük tarzına da ilham oluyor. Moda haftalarından sokak tarzına kadar her stilde makyaj trendlerinin etkisini görmek mümkün. Sen de 2020'ye girerken yıl boyunca hakim olacak makyaj trendlerine göz atarak şimdiden hazırlıklı olmaya ve kendi tarzını makyaj trendleri ile harmanlayarak kusursuz uygulamalar yapmaya ne dersin? Peki, geçtiğimiz yıldan bugüne dek makyaj trendlerinde neler değişti? Hangi makyaj uygulamaları yerini korudu, hangilerinin modası artık geçti?

2020 makyaj trendleri arasında 2019 yılından beri popülerliğini yitirmeyen makyaj uygulamalarını da görmek mümkün. Örneğin; kullanılan tonlar değişse de dumanlı göz makyajı bu sene de sıklıkla kullanılacak gibi görünüyor. Işıltılı ve pürüzsüz bir ten görünümü de her yıl olduğu gibi 2020'de de oldukça ilgi görecek. 2019'da göz makyajına yepyeni bir soluk getiren ve eyeliner kullanmakta zorluk çekenlerin kabusu haline gelen grafik eyeliner çizimleri, artık yerini derin bakışlara ve klasik eyeliner kuyruklarına bırakıyor. Dolgun ve çarpıcı dudaklar ise yine ön planda. Son yılların en ilgi gören makyaj malzemelerinden olan likit mat rujlar, 2020 yılında zirvedeki yerlerini dudak parlatıcıları ile paylaşıyor. Dilersen daha fazla vakit kaybetmeden bahsi geçen tüm makyaj trendlerine detaylı bir şekilde göz atalım. Böylece sen de hemen yıl boyunca tüm dikkatleri üzerine toplayacağın makyaj uygulamalarını zihninde canlandırmaya başla!

Işıltılı Makyaj Modası Lip Gloss (Dudak Parlatıcısı) ile Sürüyor

Pürüzsüz, dolgun ve etkileyici görünen dudakların modası kolay kolay geçmez! Sen de 2020 yılında dudaklarına hem renk hem canlılık hem de ışıltı katan dudak parlatıcıları ile kusursuz bir dudak makyajına imza atabilir ve herkesi büyüleyebilirsin. Bu yıl hafif ışıltılı dudak parlatıcılarını daha sık görecek olsak da tamamen mat görünen makyaj uygulamalarını daha çok seviyorsan şeffaf ve mat dudak parlatıcılarını kullanmanda da hiçbir sakınca yok. Özellikle özel gün ve gece makyajlarında metalik ya da holografik yansımalar yaratan dudak parlatıcıları da harika görünebilir, bizden söylemesi! Dudak parlatıcıları ile yaratabileceğin birbirinden etkileyici görünümlere ve takip edebileceğin trendlere buradan daha detaylı olarak göz atabilirsin! 

Smokey Eyes (Dumanlı Göz Makyajı) ile Derin ve Etkileyici Bakışlar

Buğulu göz makyajı da asla modası geçmeyecek makyaj uygulamaları arasında. Ancak buğulu göz makyajlarında kullanılan tonlar ve teknikler her yıl farklılık gösterebiliyor. Buğulu göz makyajı dendiğinde ilk akla gelen siyah tonlarla yaratılan gölgeleri ve koyu göz makyajlarını bu yıl biraz erteleyebilirsin. Çünkü 2020 yılında doğal tonlarla yapılan ve günlük kullanıma uygun dumanlı göz makyajları çok daha ön planda. Sen de bu yıl boyunca toprak tonları, kızıl, nude tonlar, yeşil, mavi gibi renkleri buğulu göz makyajında gönül rahatlığı ile kullanabilirsin. Bu tarz doğal renkleri göz makyajına yansıtmanın hem göz rengini ortaya çıkaracağından hem de bakışlarına kusursuz bir derinlik katacağından emin olabilirsin!

Doğal tonlarda buğulu göz makyajının popüler olmasının bir avantajı daha var: Doğru teknikler ve tonlar seçtiğin takdirde yalnızca birkaç adımda ve dakikada göz makyajını tamamlamak çok kolay. Böylece okula ya da işe giderken geç kaldığında bile göz makyajını ihmal etmeden evden çıkabilirsin. Yalnızca 5 adımda buğulu göz makyajı yapmanın detaylarına buradan ulaşabilirsin! 

Mat Rujlar Yine Ön Planda

Her mevsime ve tarza kolaylıkla uyum sağlaması ve dudak makyajına yepyeni bir soluk katması nedeniyle mat ruj modelleri çoktan herkesin gönlünü çaldı! 2020 yılında da mat rujlar ile sıklıkla karşılaşmaya hazır olabilirsin. Makyajseverlerin mat dudak makyajına olan yoğun ilgisi sayesinde mat ruj modelleri de çok fazla ton ve form seçeneği barındırıyor. Böylece yok gibi görünen makyajdan porselen makyaja dek her tarz için uygun bir mat ruj bulmak da çok kolay. 

2020 yılında koyu ve nude tonlarda mat rujlar yine zirvede olacak. Sen de özellikle hafif tonlarda yaptığın göz makyajını koyu bordo ya da kahverengi tonlarında bir mat ruj ile dengeleyebilir, günlük makyajına şeftali tonunda bir mat ruj ile sıcacık bir dokunuş katabilirsin. Elbette her ruj tonu, dudakta da farklı bir etki yaratıyor. Hem kendi favori tonlarını seçmek hem de mat rujlar ile yapabileceğin kusursuz dudak makyajları hakkında fikir sahibi olmak için buraya göz atabilirsin! 

Strobing Makyaj ile Canlı ve Aydınlık Bir Cilt

Ten makyajını, kullandığın diğer tüm makyaj malzemeleri için bir temel olarak düşünebilirsin. Sağlıklı, pürüzsüz ve aydınlık görünen bir cilt, dudak ve göz makyajını da kusursuz şekilde yansıtır. Geçtiğimiz yıllarda mat bitişli ten makyajları oldukça moda olsa da 2020'de ıslak bitişli strobing makyaj uygulamasını çok daha fazla göreceğinden emin olabilirsin. 

Strobing makyaj uygulaması, ıslak bitişli bir ten makyajı yapmak için ideal bir teknik. Doğru highlighter ürünlerini kullanarak yalnızca birkaç dakika içinde ışıl ışıl ve aydınlık görünen bir cilde kavuşabilirsin. Böylece hem cildindeki ton eşitsizliklerinden ve solgunluktan kurtulabilir hem de yorgun görünen göz altları ile vedalaşabilirsin. Peki, strobing makyaj için hangi makyaj malzemelerine ihtiyacın var? Hem etkileyici hem de pratik bir strobing makyaj nasıl yapılır? Tüm detaylara buradan ulaşabilirsin! 

Hacimli, Dolgun ve Gür Kirpikler

Tel tel ayrılan, hacimli, gür ve dolgun kirpikler en sade makyajı bile bambaşka bir noktaya taşıyabiliyor. Göz makyajının oldukça ön planda olacağı 2020 yılında, sen de kirpiklerine yapacağın birkaç küçük dokunuş ile göz makyajında zirveye çıkabilirsin. Ancak bunun için hem en kısa kirpiklere bile ulaşabilen ve güçlü bir etkiye sahip olan bir maskara seçmen, hem de onu doğru teknikler ile uygulaman gerek.

Ocak Ayı 2020 Aylık Burç Yorumu

Ocak Ayı 2020 Aylık Burç Yorumu

KahveRengi Gözler İçin Makyaj Önerileri

KahveRengi Gözler İçin Makyaj Önerileri