Toplam 5 Ürün Gösteriliyor
ALLIK

KAPATICILIK

FORMÜL

GÖRÜNÜM

FiYAT

ALLIK

ALLIK

Vegan-16528Yeni ürün
SWEET CHEEKS CREAMY POWDER BLUSH MATTE
Vegan-16510Yeni ürün
SWEET CHEEKS CREAMY POWDER BLUSH GLOW
Indirimli ürün
STROBE OF GENIUS PALETTE - WARM
STROBE OF GENIUS PALETTE - WARM
ALLIK & AYDINLATICI PALETİ
69,99
TL
139,99
TL
ÜCRETSİZ KARGO!
LOVE LUST DISCO SWEET CHEEKS BLUSH PALETTE
ÜCRETSİZ KARGO!
Yeni ürün
SUCH A KNOW-IT-ALL PALETTE VOL. 1
SUCH A KNOW-IT-ALL PALETTE VOL. 1
FAR & KONTÜR & ALLIK PALETİ
299,99
TL

Makyajının Son Dokunuşu: Allık 

Allık, her makyajın vazgeçilmez son dokunuşu olan, yüzümüze canlılık katan ve daha enerjik görünmemizi sağlayan en temel makyaj malzememizdir. Elmacık kemiklerimizi belirginleştirip renklendirerek bir anda sağlıklı bir görünüme kavuşmamızı sağlar. Allıksız bir makyaj biraz eksik kalmış olacaktır. Bu yüzden hafif de olsa doğru bir allık uygulaması ile yüzünde harikalar yaratabilirsin. NYX Cosmetics'in her bütçeye hitap eden allık fiyatları ile hoşuna giden tonlarda ve yapıda allığa kolayca sahip olabilirsin.

Allık Nasıl Sürülür?

Kendin için en doğru ve en iyi allık seçiminde ilk vermen gereken nokta, allığın yapısıdır. Özellikle kuru bir cilt yapısına sahipsen, tercihini likit allık ya da krem allıktan yana kullanabilirsin. Kremsi yapısı sayesinde cilt ile kolayca bütünleşip anında doğal bir görünüm yaratır ve uzun süre kalıcılığını koruması sayesinde tazeleme ihtiyacı hissetmezsin. Peki krem allık nereye sürülür? Krem allığını uygularken parmaklarından yardım alıp pratik bir şekilde dairesel hareketlerle elmacık kemiklerinin üzerine dağıtabilirsin. Fırça kullanmak istersen tercih edeceğin sık kıllı fırçalar, sıvı allık için hem ürün kaybını minimuma indirir hem de daha kolay uygulamana imkan sağlar.

En yaygın kullanımı olan allık çeşitleri ise hem zengin renk çeşitliliği hem de kolayca uygulanabilmesi ile toz allıklardır. Toz allıkları yumuşak ve büyük bir allık fırçası ile elmacık kemiğinin ortasından şakak kemiğine doğru azalacak şekilde dairesel hareketlerle uygulayabilirsin. İşini biraz kolaylaştırmak için yüzüne oturtacağın kocaman bir gülümseme doğru uygulama için sana yardımcı olur. Küçük bir de ipucu eklemek gerekirse, fırçana allığı aldıktan sonra hafifçe üfleyerek fırçada biriken fazla üründen kurtulursan, uygulama esnasında oluşabilecek lekeli görünümden kaçınmış olursun.

Profesyonel bir makyaj için profesyonellerin seçtiği makyaj malzemelerini inceleyin.

Hangi Allık Renkleri Bana Uygun?

Daha sade ve doğal bir görünüm yakalamak istiyorsan mat bir allık seçmen daha doğru olur. Mat allık, ışıltılı olanlara göre daha doğal bir sonuç verir. NYX Cosmetics Sweet Cheeks Creamy Powder Blush Matte allıkları, canlı renkleri ve kolayca uygulama sağlayan yüksek pigmentasyonu ile çok seveceksin. Daha dikkat çekici ve dinamik bir tarz için ise ışıltılı allıkları tercih edebilirsin. NYX Cosmetics Sweet Cheeks Creamy Powder Blush Glow allıklar doğru miktarda ışıltıyı, tam sana göre renklerle birleştirip yanaklarında harikalar yaratacak.

Allık rengine karar verirken cildinin tonunu ve alt tonunu iyi tanıman gerekir. Beyaz tenliysen açık pembe veya uçuk tonlarda mercan rengi bir allık sana en yakışan ve cildin ile uyum yakalayan renkler olur. Sarı alt tonlular için uçuk tonlarda şeftali ve mercanlar harikalar yaratırken pembe alt tonlular için ise sağlıklı ve enerjik bir görünüm yakalamanın sırrı elbette ki toz pembelerdir. Buğday tenliysen, pembe ve şeftali tonu allık tam senlik.Aradığın tüm renkleri  NYX Sweet  Cheeks Creamy Powder Blush Matte  serisinde bulabilirsin.

 Sarı alt tonunda bir buğday tene sahipsen şeftali allık ile birlikte kiremit ve doğal tonlardaki turuncu allık sana çok yakışır. Pembe alt tonlu bir buğday tene ise en çok uyum sağlayan renkler, içinde toprak tonlarını da barındıran pembelerdir hiç şüphesiz. Esmer tenliysen yüzüne sağlıklı ve canlı görünüm verecek kiremit rengi ve gül kurusu tonlarındaki allıklar senin için en iyi tercih olur. Bronz tonlarındaki renkleri, allık gibi sadece elmacık kemiklerine uygulamaktan ziyade fondöten veya pudra sonrasında cilt tonuna sıcak bir hava katmak, gölgelendirip boyutlandırmak için kullanabilirsin. Bronz allık, yüzünü ısıtmak için biçilmiş kaftan.

Bronz bir görünüm için tüm bronzer seçeneklerini incele!

Allık seçiminde ten rengi her ne kadar önemli olsa da, üzerindeki kıyafetler, makyajında kullandığın diğer renkler seçeceğin allık rengini belirleyen en kritik faktörler. Farklı renkler denemek, hatta renkleri karıştırıp tam yüzüne göre benzersiz tonlar elde etmeyi seviyorsan, NYX Cosmetics Strobe of Genius Palette allık paleti sana aradığın ilhamı verecek. Eğer hala denemediysen, sepetine ekleyeceğin NYX Cosmetics´in uygun fiyatlı allık çeşitleri, zengin renk skalası ve kolayca uygulanabilen yapıları ile gönlünü fethedecek.

Tüm indirimli makyaj ürünlerini incelemek için tıklayın!